REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Cafe-racery naszych czasów

Subskrybuj nas na Youtube
Royal Enfield Clubman. Motocykl wyglądający jak typowy Cafe-Racer z przed lat. Niestety jego osiągi też są podobne do tych którymi dysponowali jego poprzednicy. Clubman ma moc 28 koni mechanicznych co pozwala mu na osiągnięcie prędkości niespełna 130 km/h. Osiągi takie zapewnia jednocylindrowy silnik o pojemności 499 cm sześciennych.
Royal Enfield Clubman. Motocykl wyglądający jak typowy Cafe-Racer z przed lat. Niestety jego osiągi też są podobne do tych którymi dysponowali jego poprzednicy. Clubman ma moc 28 koni mechanicznych co pozwala mu na osiągnięcie prędkości niespełna 130 km/h. Osiągi takie zapewnia jednocylindrowy silnik o pojemności 499 cm sześciennych.
royal-enfield.com

REKLAMA

REKLAMA

Trend stylizacji motocykli na cafe-racery wywodzi się z Anglii. Jego początek datuje się na lata 60'te ubiegłego wieku. Wtedy to młodzi ludzie starali się udoskonalać swoje maszyny, aby osiągać jak największe prędkości. Magiczną barierą był wynik 100 mil na godzinę. Motocykle te odznaczały się wydłużonym bakiem, niską kierownicą i pokaźnym garbem na końcu siedzenia.
1 Buell XB9S. Jednoślad skonstruowany we współpracy z Harleyem. Niestety marka nie oparła się ogólnoświatowemu kryzysowi i zatrzymano produkcję tych motocykli.
newspress.co.uk
2 XB9S dysponował silnikiem o pojemności niespełna 900 centymetrów sześciennych i mocy 85 koni mechanicznych. Pozwalało to na dynamiczne poruszanie się tym motocyklem. Mały rozstaw osi korzystnie wpływał na prowadzenie się jednośladu w ciasnych ulicach miast.
newspress.co.uk
3 Triumph Bonneville jest motocyklem o bardzo klasycznej linii. Dwucylindrowy silnik chłodzony powietrzem idealnie wpisuje się w sylwetkę motocykla podkreślając klimat jaki towarzyszy obcowaniu z tym jednośladem.
newspress.co.uk
4 Triumph postanowił pójść na pewne ustępstwa jeżeli chodzi o zachowanie konwencji cafe-racera. Bonneville został wyposażony w hamulce tarczowe zamiast bębnowych, a kanapa pomieści dwie osoby.
newspress.co.uk
5 Silnik Triumpha o pojemności 865 centymetrów sześciennych zasilany wtryskiem paliwa (kolejny ukłon ku nowoczesności) dysponuje mocą 68 KM co nawet jak na obecne czasy jest mocą wystarczającą do dynamicznego poruszania się. Musimy jednak zapomnieć o jeździe do jakiej cafe-racery powstały.
newspress.co.uk
6 Ducati Monster 796. Cafe-racer we włoskim wydaniu. Nie ma motocyklisty który nie znałby tego modelu. Odznacza się on mocno wyeksponowanym bakiem i pomalowaną na czerwono kratownicową ramą.
newspress.co.uk
7 Ducati wyposażyło Monstera w dwa tłumiki umieszczone pod siedzeniem z których wydobywa się niesamowity dźwięk włoskiego V-twina którego pojemność to 796 centymetrów sześciennych.
newspress.co.uk
8 Monster został wyposażony w to w czym Ducati jest najlepsze - rozrząd desmodroniczny. Dzięki temu rozwiązaniu mały Monster świetnie reaguje na dodanie gazu.
newspress.co.uk
9 Norton Commando 961. Niespełna litr pojemności i tylko 80 KM mocy. W dodatku tylko pięciostopniowa skrzynia biegów o długich przełożeniach. Ale nie dla osiągów kupuje się ten motocykl. Jego wygląd jest kluczowym czynnikiem dla którego klienci decydują się na kupno Nortona.
nortonmotorcycles.com
10 Norton Commando jest typowym cafe-racerem. Ma stosunkowo długi bak, niską kierownicę i pokaźny garb za siedzeniem kierowcy. Motocykl wyposażony jest też w kilka nowoczesnych rozwiązań jak zawieszenie up-side-down czy hamulce tarczowe i dużej średnicy.
nortonmotorcycles.com
11 Benelli TnT 1130. Jednoślad o bardzo agresywnej stylistyce do którego bardziej pasuje miano streetfightera niż cafe-racera, lecz producent twierdzi, że motocykl ten ma wiele wspólnych mianowników z jednośladami wywodzącymi się z Wielkiej Brytanii. Moc 136 KM i czterotłoczkowe zaciski hamulcowe świadczą o dobrych osiągach TnT.
newspress.co.uk
12 Kawasaki W800. Jest to kolejny motocykl o klasycznej stylistyce. Wyróżnia się niewielkim obłym bakiem i wydechem poprowadzonym równolegle do podłoża.
newspress.co.uk
13 Kawasaki W800 jest wyposażone w dwucylindrowy silnik generujący jedynie 48 KM. Biorą pod uwagę moc motocykla można porównać go ze znacznie tańszym Suzuki GS500, lecz należy pamiętać, że w przypadku W800 płacimy za klasę i styl motocykla.
kawasaki.pl
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA