REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najciekawsze radiowozy świata

Subskrybuj nas na Youtube
Caparo T1 RRV (UK). Jest to najlżejszy radiowóz w Brytyjskiej policji. Dzięki niskiej masie wynoszącej 550 kg i silnikowi V8 o pojemności 3.5 litra Caparo katapultuje się do 100 km/h w 2.5 sekundy. Zadaniem auta jest patrolowanie Brytyjskiej autostrady M25.
Caparo T1 RRV (UK). Jest to najlżejszy radiowóz w Brytyjskiej policji. Dzięki niskiej masie wynoszącej 550 kg i silnikowi V8 o pojemności 3.5 litra Caparo katapultuje się do 100 km/h w 2.5 sekundy. Zadaniem auta jest patrolowanie Brytyjskiej autostrady M25.
Caparo

REKLAMA

REKLAMA

Już dawno minęły czasy kiedy Polska policja jeździła tylko Polonezami i starymi Passatami. Mimo, iż nasi policjanci jeżdżą już dobrze wyposażonymi Skodami Superb czy Oplami Insignia, to nadal daleko im do policji w Wielkiej Brytanii czy we Włoszech.
1 Carbon Motors E7 (USA). Tego samochodu nie spotkacie na drogach jako cywilne auto. Występuje jedynie w wersji dla mundurowych i specjalnie dla policji zostało przygotowane. Projektanci z Carbon Motors zadbali o to aby było maksymalnie funkcjonalne. Nawet tylne drzwi są tak zaprojektowane aby ułatwić wsiadanie w kajdankach. E7 ma wytrzymać każdy pościg. Jego wzmocniona kostrukcja ma gwarantować autu wyjście z kolizji przy 120 km/h bez większych zniszczeń. Pod maską znajduje się silnik o mocy 250 KM. Auto od 0 do 100 km/h rozpędza się w 6,7 sekundy.
Carbon Motors
2 Lexus IS-F (UK). Brytyjska policja otrzymała Lexusy IS-F których moc to 417 KM generowanych przez jednostkę o pojemności 5 litrów. Samochód został doposażony o całą masę urządzeń elektronicznych potrzebnych do pracy policjanta. Przez to auto znacznie przytyło, lecz jego osiągi nadal robią wrażenie. 4.8 sekundy do 100 km/h i 270 km/h prędkości maksymalnej.
Lexus
3 Brabus Rocket CLS V12 (Niemcy). Niemcy którzy posiadają liczne kilometry autostrad bez ograniczeń prędkości potrzebowali samochodu który pozwoliłby im te drogi patrolować. Z pomocą przyszła firma tuningowa Brabus którą specjalnie dla policji wykonała Mercedesa CLS. Limuzyna wyposażona jest w ogromny silnik V12 o mocy 700 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna tego potwora to niebagatelne 360 km/h.
Brabus
4 Lamborghini Gallardo LP560-4 Polizia (Włochy). Niebotycznie drogie Lambo służy na Bolońskich i Rzymskich posterunkach. Kosztujący około 700 tys. złotych samochód rozwija prędkość 325 km/h, a pierwsza setka pojawia się na liczniku po 3.7 sekundy. Posiadając takie auto Włoska policja nie powinna mieć problemów z dogonieniem osób łamiących prawo na drogach.
Lamborghini
5 Holden VE Commodore (Australia). Jest to jeden z najlepiej sprzedających się samochodów klasy wyższej w Australii. Wersja którą dysponuje tamtejsza policja wyposażona jest w kamery dokonujące pomiaru prędkości z przodu i z tyłu auta. Commodore dysponuje mocą od 245 do 415 KM przekazywaną na tylną oś. Prędkość maksymalna osiągana przez Holdena to 260 km/h, a pierwsza setka pojawia się po 5,4 sekundy.
Holden
6 Jaguar XF (UK). Brytyjska policja dysponuje wieloma ciekawymi autami. Na wyróżnienie zasługuje niezwykle wygodna limuzyna Jaguara. Auto wyposażone zostało w trzylitrowy wysokoprężny silnik o mocy 275 KM. Jednostka ta pozwala na osiągnięcie 100 km/h w 6 sekund.
newspress.co.uk
7 Mitsubishi Lancer Evolution X (UK). W Wielkiej Brytanii policja postawiła na rajdową legendę. Samochód którym jeździ angielska policja wyposażony jest w turbodoładowany silnik o mocy 295 KM. Napęd na cztery koła pozwala służbom mundurowym na patrolowanie terenów bez dróg asfaltowych. Lancer rozwija prędkość 242 km/h.
newspress.co.uk
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zmiana zasad rejestracji pojazdów w 2026 r. Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym - projekt deregulacyjny

W dniu 17 czerwca 2025 r. opublikowany został projekt ustawy, która ma znowelizować Prawo o ruchu drogowym. Nowelizacja ta ma zrealizować m.in. postulaty deregulacyjne zespołu SprawdzaMy kierowanego przez Rafała Brzoskę - w szczególności w zakresie rejestracji pojazdów. Zmiany mają wejść w życie w większości po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, a więc z pewnością już w 2026 roku.

Sektor logistyczny pokazuje w I połowie 2025 r., że radzi sobie z globalnymi zakłóceniami (wojna handlowa USA-Chiny). Koszty wymiany handlowej będą jednak rosły

Widmo historycznego spadku wolumenu przeładunków i wzrost kosztów transportu to dwa dominujące efekty w logistyce, które wywołała wojna handlowa na linii Chiny-USA. Pomimo obniżenia globalnych prognoz dla PKB i handlu, operatorzy logistyczni wciąż radzą sobie zaskakująco dobrze, choć wśród europejskich ekspertów zarządzających łańcuchami dostaw panuje zgodność co do tego, że koszty wymiany handlowej będą rosły. Jednocześnie 70% z nich twierdzi, że na kolejne zakłócenia i nieoczekiwane zwroty akcji będzie w stanie odpowiedzieć w ciągu maksymalnie 3 dni.

Większa elastyczność w wypowiadaniu umów OC [Projekt nowelizacji trafił do konsultacji]

Do uzgodnień, konsultacji publicznych i opiniowania trafił projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chodzi o zmiany w OC.

KGP: 112 716 interwencji, 470 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 112 716 interwencji. Byli wzywani do 470 wypadków drogowych.

REKLAMA

OC dla rowerzystów – konieczność czy ograniczanie wolności? Polacy podzieleni

Czy rowerzyści powinni mieć obowiązkowe OC? Wraz ze wzrostem liczby jednośladów na drogach, temat ten wraca jak bumerang i dzieli opinię publiczną. Najnowsze badanie Rankomat.pl pokazuje, że Polacy są niemal równo podzieleni – nie brakuje zarówno zwolenników bezpieczeństwa, jak i obrońców niezależności.

Masz radio w samochodzie? Możesz spodziewać się kontroli

Właściciele samochodów – zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy – powinni pamiętać o opłatach za używanie odbiorników radiofonicznych. Chodzi o konieczność opłacania abonamentu RTV za radioodbiornik zamontowany w pojeździe. Jaka jest opłata abonamentowa w 2025 r.? Kto jest zwolniony?

KGP: 116 725 interwencji, 519 wypadków drogowych, 32 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 116 725 interwencji. Byli wzywani do 519 wypadków drogowych.

Rozwiązanie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) [PROJEKT]

W środę, 4 czerwca 2025 r. w wykazie prac legislacyjnych rządu pojawił się projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chodzi o zmiany dotyczące rozwiązania umowy OC.

REKLAMA

Transport w Polsce 2024: Spadek przewozów towarów, wzrost liczby pasażerów. Informacja sygnalna GUS

Główny Urząd Statystyczny opublikował informację sygnalną dotyczącą przewodu ładunków i pasażerów w 2024 r. Z informacji GUS wynika, że w porównaniu z 2023 r., wzrosła liczba pasażerów korzystających z większości środków transportu – wyjątkiem był jedynie transport wodny śródlądowy. Z kolei całkowita masa przewiezionych ładunków oraz wykonana praca przewozowa nieznacznie się zmniejszyły.

KGP: 117 251 interwencji, 487 wypadków drogowych, 33 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 117 251 interwencji. Byli wzywani do 487 wypadków drogowych.

REKLAMA