REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najciekawsze radiowozy świata

Caparo T1 RRV (UK). Jest to najlżejszy radiowóz w Brytyjskiej policji. Dzięki niskiej masie wynoszącej 550 kg i silnikowi V8 o pojemności 3.5 litra Caparo katapultuje się do 100 km/h w 2.5 sekundy. Zadaniem auta jest patrolowanie Brytyjskiej autostrady M25.
Caparo T1 RRV (UK). Jest to najlżejszy radiowóz w Brytyjskiej policji. Dzięki niskiej masie wynoszącej 550 kg i silnikowi V8 o pojemności 3.5 litra Caparo katapultuje się do 100 km/h w 2.5 sekundy. Zadaniem auta jest patrolowanie Brytyjskiej autostrady M25.
Caparo

REKLAMA

REKLAMA

Już dawno minęły czasy kiedy Polska policja jeździła tylko Polonezami i starymi Passatami. Mimo, iż nasi policjanci jeżdżą już dobrze wyposażonymi Skodami Superb czy Oplami Insignia, to nadal daleko im do policji w Wielkiej Brytanii czy we Włoszech.
1 Carbon Motors E7 (USA). Tego samochodu nie spotkacie na drogach jako cywilne auto. Występuje jedynie w wersji dla mundurowych i specjalnie dla policji zostało przygotowane. Projektanci z Carbon Motors zadbali o to aby było maksymalnie funkcjonalne. Nawet tylne drzwi są tak zaprojektowane aby ułatwić wsiadanie w kajdankach. E7 ma wytrzymać każdy pościg. Jego wzmocniona kostrukcja ma gwarantować autu wyjście z kolizji przy 120 km/h bez większych zniszczeń. Pod maską znajduje się silnik o mocy 250 KM. Auto od 0 do 100 km/h rozpędza się w 6,7 sekundy.
Carbon Motors
2 Lexus IS-F (UK). Brytyjska policja otrzymała Lexusy IS-F których moc to 417 KM generowanych przez jednostkę o pojemności 5 litrów. Samochód został doposażony o całą masę urządzeń elektronicznych potrzebnych do pracy policjanta. Przez to auto znacznie przytyło, lecz jego osiągi nadal robią wrażenie. 4.8 sekundy do 100 km/h i 270 km/h prędkości maksymalnej.
Lexus
3 Brabus Rocket CLS V12 (Niemcy). Niemcy którzy posiadają liczne kilometry autostrad bez ograniczeń prędkości potrzebowali samochodu który pozwoliłby im te drogi patrolować. Z pomocą przyszła firma tuningowa Brabus którą specjalnie dla policji wykonała Mercedesa CLS. Limuzyna wyposażona jest w ogromny silnik V12 o mocy 700 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna tego potwora to niebagatelne 360 km/h.
Brabus
4 Lamborghini Gallardo LP560-4 Polizia (Włochy). Niebotycznie drogie Lambo służy na Bolońskich i Rzymskich posterunkach. Kosztujący około 700 tys. złotych samochód rozwija prędkość 325 km/h, a pierwsza setka pojawia się na liczniku po 3.7 sekundy. Posiadając takie auto Włoska policja nie powinna mieć problemów z dogonieniem osób łamiących prawo na drogach.
Lamborghini
5 Holden VE Commodore (Australia). Jest to jeden z najlepiej sprzedających się samochodów klasy wyższej w Australii. Wersja którą dysponuje tamtejsza policja wyposażona jest w kamery dokonujące pomiaru prędkości z przodu i z tyłu auta. Commodore dysponuje mocą od 245 do 415 KM przekazywaną na tylną oś. Prędkość maksymalna osiągana przez Holdena to 260 km/h, a pierwsza setka pojawia się po 5,4 sekundy.
Holden
6 Jaguar XF (UK). Brytyjska policja dysponuje wieloma ciekawymi autami. Na wyróżnienie zasługuje niezwykle wygodna limuzyna Jaguara. Auto wyposażone zostało w trzylitrowy wysokoprężny silnik o mocy 275 KM. Jednostka ta pozwala na osiągnięcie 100 km/h w 6 sekund.
newspress.co.uk
7 Mitsubishi Lancer Evolution X (UK). W Wielkiej Brytanii policja postawiła na rajdową legendę. Samochód którym jeździ angielska policja wyposażony jest w turbodoładowany silnik o mocy 295 KM. Napęd na cztery koła pozwala służbom mundurowym na patrolowanie terenów bez dróg asfaltowych. Lancer rozwija prędkość 242 km/h.
newspress.co.uk
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA