REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najciekawsze radiowozy świata

Caparo T1 RRV (UK). Jest to najlżejszy radiowóz w Brytyjskiej policji. Dzięki niskiej masie wynoszącej 550 kg i silnikowi V8 o pojemności 3.5 litra Caparo katapultuje się do 100 km/h w 2.5 sekundy. Zadaniem auta jest patrolowanie Brytyjskiej autostrady M25.
Caparo T1 RRV (UK). Jest to najlżejszy radiowóz w Brytyjskiej policji. Dzięki niskiej masie wynoszącej 550 kg i silnikowi V8 o pojemności 3.5 litra Caparo katapultuje się do 100 km/h w 2.5 sekundy. Zadaniem auta jest patrolowanie Brytyjskiej autostrady M25.
Caparo

REKLAMA

REKLAMA

Już dawno minęły czasy kiedy Polska policja jeździła tylko Polonezami i starymi Passatami. Mimo, iż nasi policjanci jeżdżą już dobrze wyposażonymi Skodami Superb czy Oplami Insignia, to nadal daleko im do policji w Wielkiej Brytanii czy we Włoszech.
1 Carbon Motors E7 (USA). Tego samochodu nie spotkacie na drogach jako cywilne auto. Występuje jedynie w wersji dla mundurowych i specjalnie dla policji zostało przygotowane. Projektanci z Carbon Motors zadbali o to aby było maksymalnie funkcjonalne. Nawet tylne drzwi są tak zaprojektowane aby ułatwić wsiadanie w kajdankach. E7 ma wytrzymać każdy pościg. Jego wzmocniona kostrukcja ma gwarantować autu wyjście z kolizji przy 120 km/h bez większych zniszczeń. Pod maską znajduje się silnik o mocy 250 KM. Auto od 0 do 100 km/h rozpędza się w 6,7 sekundy.
Carbon Motors
2 Lexus IS-F (UK). Brytyjska policja otrzymała Lexusy IS-F których moc to 417 KM generowanych przez jednostkę o pojemności 5 litrów. Samochód został doposażony o całą masę urządzeń elektronicznych potrzebnych do pracy policjanta. Przez to auto znacznie przytyło, lecz jego osiągi nadal robią wrażenie. 4.8 sekundy do 100 km/h i 270 km/h prędkości maksymalnej.
Lexus
3 Brabus Rocket CLS V12 (Niemcy). Niemcy którzy posiadają liczne kilometry autostrad bez ograniczeń prędkości potrzebowali samochodu który pozwoliłby im te drogi patrolować. Z pomocą przyszła firma tuningowa Brabus którą specjalnie dla policji wykonała Mercedesa CLS. Limuzyna wyposażona jest w ogromny silnik V12 o mocy 700 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna tego potwora to niebagatelne 360 km/h.
Brabus
4 Lamborghini Gallardo LP560-4 Polizia (Włochy). Niebotycznie drogie Lambo służy na Bolońskich i Rzymskich posterunkach. Kosztujący około 700 tys. złotych samochód rozwija prędkość 325 km/h, a pierwsza setka pojawia się na liczniku po 3.7 sekundy. Posiadając takie auto Włoska policja nie powinna mieć problemów z dogonieniem osób łamiących prawo na drogach.
Lamborghini
5 Holden VE Commodore (Australia). Jest to jeden z najlepiej sprzedających się samochodów klasy wyższej w Australii. Wersja którą dysponuje tamtejsza policja wyposażona jest w kamery dokonujące pomiaru prędkości z przodu i z tyłu auta. Commodore dysponuje mocą od 245 do 415 KM przekazywaną na tylną oś. Prędkość maksymalna osiągana przez Holdena to 260 km/h, a pierwsza setka pojawia się po 5,4 sekundy.
Holden
6 Jaguar XF (UK). Brytyjska policja dysponuje wieloma ciekawymi autami. Na wyróżnienie zasługuje niezwykle wygodna limuzyna Jaguara. Auto wyposażone zostało w trzylitrowy wysokoprężny silnik o mocy 275 KM. Jednostka ta pozwala na osiągnięcie 100 km/h w 6 sekund.
newspress.co.uk
7 Mitsubishi Lancer Evolution X (UK). W Wielkiej Brytanii policja postawiła na rajdową legendę. Samochód którym jeździ angielska policja wyposażony jest w turbodoładowany silnik o mocy 295 KM. Napęd na cztery koła pozwala służbom mundurowym na patrolowanie terenów bez dróg asfaltowych. Lancer rozwija prędkość 242 km/h.
newspress.co.uk
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA