Stacje ładowania w Łodzi. 100 nowych punktów dla elektryków
REKLAMA
REKLAMA
- Stacje ładowania samochodów w Łodzi. Lista wydłuży się o 100 pozycji
- Ładowarki do elektryków. 100 stacji, 200 punktów w Łodzi
- Stacje ładowania w Łodzi będą rozwijane dalej
- Stacje do ładowania samochodów elektrycznych to przyszłość
Stacje ładowania samochodów w Łodzi. Lista wydłuży się o 100 pozycji
Łódź stawia na nową mobilność i sieć publicznych stacji ładowania. Inwestycja, która rozpocznie się w ciągu najbliższego kwartału, zakłada budowę 100 ładowarek do samochodów elektrycznych. To w sumie da mieszkańcom Łodzi dostęp do 200 punktów. Inwestycja jest w zaawansowanej fazie. Już 60 proc. punktów uzyskało prawa do lokalizacji warunków przyłączeniowych. A to sprawia, że pierwsze ładowarki powinny zostać oddane do użytkowania w przeciągu dwóch miesięcy.
REKLAMA
Ładowarki do elektryków. 100 stacji, 200 punktów w Łodzi
Współpraca między miastem Łodzią a spółką ProEco Polska rozpoczęła się w roku 2021. Niemalże od tego momentu trwają formalności związane z budową ładowarek. Jeżeli chodzi o formę realizacji, podstawą do niej stała się publiczna oferta skierowana do inwestorów prywatnych. To oznacza, że ProEco Polska zbuduje 100 stacji ładowania samochodów elektrycznych w oparciu o własne środki. Pokryte zostaną koszty związane z projektem, montażem i utrzymaniem punktów.
Stacje ładowania w Łodzi będą rozwijane dalej
100 stacji ładowania elektryków i w sumie 200 punktów ładujących to całkiem imponujący wynik. Na tym jednak plany miasta Łodzi nie kończą się. Włodarze chcą iść dalej i tak właściwie to już idą dalej.
REKLAMA
Poza lokalizacjami w których obecnie powstaną publiczne stacje ładowania budowane przez ProEco Polska, Miasto Łódź zaoferowało podmiotom prywatnym kolejne lokalizacje, wstępnie uzgodnione pod względem mocy przyłączeniowych z Operatorem Sieci Dystrybucji – dodaje Adam Wieczorek, Wiceprezydent Miasta Łodzi.
Mowa o kolejnych 150 punktach ładowania aut elektrycznych, które powstaną w sumie w 75 lokalizacjach. Procesy przyłączeniowe w ich przypadku są jednak we wstępnej fazie. Co oznacza, że do ich realizacji potrzeba około 2 lat.
Stacje do ładowania samochodów elektrycznych to przyszłość
Pójście w stronę inicjowania budowy stacji ładowania samochodów elektrycznych bez wątpienia jest dobrym kierunkiem. Raz że elektryków na polskich drogach przybywa, a dwa że rozwój elektromobilności będzie coraz bardziej dynamiczny.
Obecnie w Unii Europejskiej trwają prace nad aktami prawymi, w których proponowane jest wprowadzenie zakazu sprzedaży nowych aut spalinowych od 2035 r. na terenie całej Wspólnoty. Aby Polska miała jakiekolwiek szanse na realizację tych postanowień, potrzebna jest intensyfikacja inwestycji związanych z budową odpowiedniej infrastruktury. – przekonuje Radosław Kaczmarek, prezes ProEco Polska Sp. z o.o.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.