REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Używany Volkswagen Scirocco III (2008 - 2017) – budzi emocje

Kamil Borowski
Volkswagen Scirocco
Volkswagen Scirocco
newspress.co.uk

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Scirocco w wielu aspektach różni się od swojego poprzednika sprzed lat. W jednym pozostał niezmienny. Zachował swój sportowy charakter. A jak używany Volkswagen Scirocco wypada pod względem usterkowości?

Dwie poprzednie generacje Scirocco, które zyskały miano sportowych legend lat 70 i 80 XX wieku udowodniły, że atrakcyjne auto może pochwalić się również dobrymi osiągami. Wygląda na to, że trzecie wcielenie Scirocco podtrzymuję tę tendencję.

REKLAMA

Volkswagen Scirocco: Karoseria

Wąska atrapa chłodnicy i spory wlot powietrza w spojlerze poniżej to główne wyróżniki Scirocco w przedniej części nadwozia. Górna i dolna krawędź okien które im bardziej oddalają się od frontowej części auta, tym bardziej zbliżają się do siebie zapewniają dynamiczny wygląd nadwoziu.

Zobacz też: Seat Leon II (2005 - 2012) - hiszpański golf

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Volkswagen Scirocco: Wnętrze

Scirocco został stworzony jako auto czteroosobowe, jednak pasażerowie z tyłu podczas długiej podróży będą mogli czuć się niekomfortowo ze względu na ograniczoną ilość przestrzeni. Zaskoczeniem może być dość spory bagażnik o pojemności 312 litrów, co jest rzadkością w tej klasie aut.

Zobacz też: Używana Skoda Fabia II (2007 - ) – opinie

Volkswagen Scirocco: Silniki

Pod maską znajdziemy stosunkowo szeroką gamę turbodoładowanych silników, od najmniejszego 1.4 TSI do największego 2.0 TSI.

Silniki benzynowe w gamie Volkswagena Scirocco

Dynamika motoru 2.0 TSI robi wrażenie. Silniki 2.0 TSI mają miej skomplikowaną budowę niż 1.4 TSI co sugeruje, że ich eksploatacja może być tańsza w dłuższej perspektywie.

Oznaczenie

Moc [KM]

Przyspieszenie do 100 km/h [s]

Prędkość maksymalna [km/h]

Średnie spalanie [l/100km]

1.4TSI

122

9,70

200

6,40

1.4TSI

160

8,00

218

6,60

1.4TSI DSG

160

8,00

218

6,30

2.0TSI

210

6,90

240

7,40

2.0TSI DSG

210

6,90

238

7,50

2.0 TSI

265

6,00

250

8,10

2.0 TSI DSG

265

5,80

250

8,00

Silniki Diesla w gamie Volkswagena Scirocco

W przypadku diesli wyboru praktycznie nie ma. Powstał tylko jeden silnik 2.0 TDI w dwóch wariantach – 140 i 170 KM. Oba pracują bez zastrzeżeń i zużywają niewiele paliwa.

Oznaczenie

Moc [KM]

Przyspieszenie do 100 km/h [s]

Prędkość maksymalna [km/h]

Średnie spalanie [l/100km]

2.0 TDI

140

9,30

205

4,80

2.0 TDI

170

7,90

222

5,50

Volkswagen Scirocco: na który silnik się zdecydować?

Z największą rezerwą należy podejść do 1.4 TSI (160 KM). Problemy najczęściej sprawia między innymi system doładowania (cena turbiny zintegrowanej z kolektorem wydechowym to około 6000 zł).  Dystans należy zachować też w stosunku do wersji 122-konnej, w którym pojawiają się problemy z łańcuchem rozrządu i napinaczem. Pełny zestaw naprawczy do rozrządu we wspomnianym przypadku kosztuje w ASO 3000 zł, bez kosztów wymiany. Silniki 2.0 TDI charakteryzują się znacznie mniejszą usterkowością, chociaż kosztowna może okazać się np. wymiana koła dwumasowego.

Zobacz też: Używana Skoda Octavia II (2004 - ) - pojemna "Czeszka"

Volkswagen Scirocco: Zawieszenie, układ kierowniczy

Zawieszenie sportowego Volkswagena zostało świetnie zestrojone. W bogatych wersjach można znaleźć system aktywnej regulacji układu jezdnego co pozwala na wybór pomiędzy trybem comfort lub sport. Dzięki temu auto można bez trudu dopasować do różnego typu nawierzchni. Układ kierowniczy, mimo elektromechanicznego wspomagania, jest wystarczająco komunikatywny i daje poczucie władzy nad samochodem.

Zobacz też: Używane BMW serii 7 E38 (1994 – 2001) – usterki

Volkswagen Scirocco: Skrzynia biegów

Wszystkie wersje były standardowo łączne z 6-biegowymi skrzyniami manualnymi. Za dopłatą dostępne były modele zautomatyzowanymi przekładniami DSG. Przy czym w przypadku tej generacji przekładni należy pamiętać o skrupulatnej wymianie oleju według zaleceń producenta (Pierwsza wymiana po 120 tys. km, kolejne co 60 tys. km, koszt ok. 800 zł).

Zobacz też: Używany Opel Astra G (1998 – 2009) – typowe usterki

Volkswagen Scirocco: Przykładowe ceny części (zamienniki)

Wahacz (przód): 90-500 zł
Tarcze i klocki (przód): 300-700 zł
Sprzęgło (komplet): 400-700 zł

Zobacz też: Używane Audi Q7 (2005 - ) – wady i zalety

Volkswagen Scirocco: Podsumowanie

Do zakupu może skłaniać zjawiskowy wygląd, niezłe osiągi i coraz bardziej przystępne ceny. Jednak przed zakupem używanego auta należy zachować czujność, na runku znajduje duża ilość aut całkowicie wyeksploatowanych i powypadkowych.

Volkswagen Scirocco
newspress.co.uk
Volkswagen Scirocco
Volkswagen
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA