REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Test Kia Cee’d ISG: Hatchback na zielono

Piotr Migas

REKLAMA

REKLAMA

Najkrócej ujmując, KIA Cee’d to zgrabny hatchback z atrakcyjnie dobraną ceną. Czy Polakom spodoba się jednak ten sam KIA Cee’d w ekologicznej wersji ISG z systemem start/stop?

KIA Cee’d to bez dwóch zdań bestseller. Samochód który odmienił obliczę koreańskiego producenta i pozwolił mu wejść w nowy etap podboju rynków starego kontynentu. Teraz Kia Cee'd to realna konkurencja dla pojazdów niemieckich i japońskich, a co więcej stosunek jakość/cena coraz częściej staje się argumentem dla produktów Kia.

REKLAMA

Zobacz również: Opinie kierowców o KIA Cee`d

REKLAMA

KIA Cee’d niedawno przeszła drobny lifting. Sylwetka samochodu specjalnie się nie zmieniła, styliści dopracowali jedynie detale. W kloszach lamp tylnych pojawiły się LED-y, nowy jest również pas przedni. Jeszcze przed wprowadzeniem liftingu, Kia zaproponowała klientom ekologiczne rozwiązanie w postaci systemu o nazwie ISG. Pod tym tajemniczym skrótem kryje się znany już z wielu pojazdów system start&stop (Kia określa go mianem Idle Stop & Go). Jest to ukłon w stronę klientów którym przyszłość naszej planety nie jest obojętna. System opiera się o prostą zasadę: jeśli stoisz to po co twój silnik ma pracować i emitować spaliny? Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić.

System w KIA cee'd zadziała tylko wtedy, jeśli wybierzemy przy postoju „luz” i puścimy sprzęgło. Tym samym zastosowanie ISG ogranicza się jedynie do długich postojów na czerwonym i przy przejazdach kolejowych. Na szczęście Kia cee'd SW ma o wiele więcej zalet, którymi może przyciągnąć klientów.

Silnik KIA cee'd 1,6 ma moc 125KM, nie jest generatorem mocy, ale do spokojnej jazdy z rodziną w zupełności wystarczy. Skrzynia biegów KIA cee'd jest dość precyzyjna, ale jej przełożenia nie są zbyt fortunnie dobrane. Odnosi się wrażenie, że silnik „sparowany” z inną skrzynią stać byłoby na więcej. Tymczasem sprint do setki trwa prawie 11s, a dynamiczne wyprzedzanie wymaga częstego sięgania do lewarka i korzystania z wysokich obrotów. Zastosowanie ISG nie wpływa specjalnie na spalanie, które wciąż oscyluje w okolicach 9-10l/100km.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Ślicznotka z klasy B

Cena dobrze wyposażonej testowanej wersji wersji KIA cee'd Optimum Plus wynosi 67,4 tys. zł. Naszym zdaniem dopłata do systemu ISG … raczej się nie zwróci.

Wybrani konkurenci

Toyota Auris, cena od 61 600 zł

Hyundai i30, cena od 49 200 zł

KIA cee'd to najpopularniejszy model producenta w naszym kraju. fot. KIA
KIA cee'd ISG reprezentuje firmę KIA w segmencie aut kompaktowych. fot. KIA
KIA cee'd ISG konkuruje z autami takimi jak Hyundai i30 i Toyota Auris. fot. KIA
Zegay KII cee'd ISG są czytelne i przejrzyste. fot. KIA
Pod tajemniczym skrótem ISG kryje się znany już z wielu pojazdów system start&stop (Kia określa go mianem Idle Stop & Go) fot. KIA
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA