REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Best of test - Marzec 2011

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Pod koniec każdego miesiąca podsumowujemy testowane w tym czasie przez naszą redakcję auta i wybieramy najlepsze naszym zdaniem auta w kategoriach Rozum i Serce. W tym miesiącu na podium stanęły Mitsubishi ASX i Citroen DS3.

Poniżej znajduje się lista testowanych w tym miesiącu aut, z której wybieraliśmy zwycięzców w kategorii Serce i Rozum. Każdy z redaktorów mógł oddać jeden głos na jedno auto w danej kategorii. Oto lista aut testowanych w Marcu 2011.

REKLAMA

Honda Accord Type-S
Test Honda Accord Type S

Volvo V60 D3
Test Volvo V60: Design ceną użyteczności

Nissan Micra
Test Nissan Micra – tylko dla mieszczuchów

Chevrolet Captiva
Test Chevrolet Captiva: wielki, choć niepozorny

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Citroen C3
Test Citroen C3: pojazd dla artysty

Infiniti FX 30d S
Test Infiniti FX30d S: SUV w sportowej okrasie

Hyundai ix35
Test Hyundai ix35: dla aktywnych

Suzuki Swift
Test Suzuki Swift: wersja piąta - poprawiona

Opel Meriva
Test Opel Meriva: akwarium bez rybek

Mitsubishi ASX
Test Mitsubishi ASX: diesel doskonały?

Citroen DS3
Test Citroen DS3 - Francja Elegancja

Rozum: Mitsubishi ASX

Głosowanie:

Tomek: Hyundai ix35

Marcin: Mitsubishi ASX

Kuba: Mitsubishi ASX

Paweł: Honda Civic Type-S

Tomasz Korniejew: Hyundai ix35. Wszechstronny samochód. Praktyczny i komfortowy, z napędem na obie osie i przystępną ceną. Jego uniwersalność sprawia, że przyda się w każdej rodzinie.

REKLAMA

Marcin Kalinowski: Mitsubishi ASX. W tym wypadku bardziej zwycięzcą jest doskonały silnik diesla 1,8 DID MIVEC, niż sam ASX. Silnik jednak ujął mnie swoją dynamiką (150 KM i 300 Nm momentu obrotowego) i ekonomicznością (zużycie na poziomie 6 litrów na sto kilometrów nie jest żadnym problemem). A takie połączenie to esencja rozsądku. Nie jest tani, choć z drugiej strony, czy jakiś diesel jest?

Kuba Tujaka: Mitsubishi ASX. Praktyczny i uniwersalny pojazd o niewielkim apetycie na paliwo to przepis na zwycięzcę w kategorii rozum. Dość wysoka cena zakupu zostanie zrekompensowana zaletami tego kompaktowego SUVa. ASX sprawdzi się doskonale jako auto dla 3 lub 4 osobowej rodziny. 

Paweł Dobosz: Honda Accord Type-S. Sercem i rozumem wybieram ten samochód. Spośród wszystkich aut, które miałem okazję wypróbować w tym miesiącu jest to zdecydowanie najlepszy wybór. Auto dobrze wygląda, świetnie jeździ, jest komfortowe i funkcjonalne. Może służyć zarówno jako auto służbowe, rodzinne jak i do zakosztowania odrobiny drogowego „szaleństwa”. Nie zniechęca mnie nawet cena ponad 135 000 złotych – za ten samochód gotowy jestem tyle zapłacić.

Serce: Citroen DS3

Głosowanie:

Tomek: Citroen DS3

Marcin: Citroen C3

Kuba: Citroen DS3

Paweł: Honda Accord Type-S

Tomasz Korniejew: Citroen DS3. Absurdalnie wysoka cena, bardzo dobre właściwości jezdne i niebanalny wygląd. Auto nie jest praktyczne, ale ma charakter i potrafi wywołać wiele pozytywnych emocji podczas prowadzenia.

REKLAMA

Marcin Kalinowski: Citroen C3. To małe niepozorne autko zdobyło moją sympatię dzięki designowi i fantastycznej panoramicznej przedniej szybie. C3 daje naprawdę dużo frajdy z jazdy – i to wcale nie dzięki temu, że jest szybkie, czy dobrze trzyma się zakrętów. Po prostu przyjemnie jest w nim przebywać, a okalający kierowcę błękit nieba poprawia humor po wyjściu z pracy naprawdę szybko. C3 to auto, do którego projektu księgowi raczej się nie dotykali i to widać.

Kuba Tujaka:  Citroen DS3. Moim zdaniem Citroen DS3 jest bezkonkurencyjny w kategorii serce, ponieważ wygląda i jeździ bardzo dobrze. Jeśli kogoś nie przekonuje futurystyczny wygląd karoserii to powinien się nim przejechać. Polecam to auto wszystkim, którzy na ulicach chcą się wyróżniać nowoczesnym pojazdem o bardzo dobrych właściwościach jezdnych.

Paweł Dobosz: Honda Accord Type-S. Argumentacja w kategorii Rozum.

Volvo V60 fot. moto.wieszjak.pl
Czy.wieszjak.pl
Nissan Micra fot. moto.wieszjak.pl
Czy.wieszjak.pl
Chevrolet Captiva fot. moto.wieszjak.pl
Czy.wieszjak.pl
Infiniti FX fot. moto.wieszjak.pl
Czy.wieszjak.pl
Suzuki Swift Fot. Moto.wieszjak.pl
Opel Meriva, fot. moto.wieszjak.pl
Honda Accord Type S fot. moto.wieszjak.pl
Czy.wieszjak.pl
Citroen C3 Fot. Moto.wieszjak.pl
Hyundai IX35 fot. moto.wieszjak.pl
Czy.wieszjak.pl
Mitsubishi ASX Fot. Moto.wieszjak.pl
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

REKLAMA

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA

KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

REKLAMA