REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Best of test - Marzec 2011

REKLAMA

REKLAMA

Pod koniec każdego miesiąca podsumowujemy testowane w tym czasie przez naszą redakcję auta i wybieramy najlepsze naszym zdaniem auta w kategoriach Rozum i Serce. W tym miesiącu na podium stanęły Mitsubishi ASX i Citroen DS3.

Poniżej znajduje się lista testowanych w tym miesiącu aut, z której wybieraliśmy zwycięzców w kategorii Serce i Rozum. Każdy z redaktorów mógł oddać jeden głos na jedno auto w danej kategorii. Oto lista aut testowanych w Marcu 2011.

REKLAMA

Honda Accord Type-S
Test Honda Accord Type S

Volvo V60 D3
Test Volvo V60: Design ceną użyteczności

Nissan Micra
Test Nissan Micra – tylko dla mieszczuchów

Chevrolet Captiva
Test Chevrolet Captiva: wielki, choć niepozorny

Citroen C3
Test Citroen C3: pojazd dla artysty

Infiniti FX 30d S
Test Infiniti FX30d S: SUV w sportowej okrasie

Hyundai ix35
Test Hyundai ix35: dla aktywnych

Suzuki Swift
Test Suzuki Swift: wersja piąta - poprawiona

Opel Meriva
Test Opel Meriva: akwarium bez rybek

Mitsubishi ASX
Test Mitsubishi ASX: diesel doskonały?

Citroen DS3
Test Citroen DS3 - Francja Elegancja

Rozum: Mitsubishi ASX

Głosowanie:

Tomek: Hyundai ix35

Marcin: Mitsubishi ASX

Kuba: Mitsubishi ASX

Paweł: Honda Civic Type-S

Tomasz Korniejew: Hyundai ix35. Wszechstronny samochód. Praktyczny i komfortowy, z napędem na obie osie i przystępną ceną. Jego uniwersalność sprawia, że przyda się w każdej rodzinie.

REKLAMA

Marcin Kalinowski: Mitsubishi ASX. W tym wypadku bardziej zwycięzcą jest doskonały silnik diesla 1,8 DID MIVEC, niż sam ASX. Silnik jednak ujął mnie swoją dynamiką (150 KM i 300 Nm momentu obrotowego) i ekonomicznością (zużycie na poziomie 6 litrów na sto kilometrów nie jest żadnym problemem). A takie połączenie to esencja rozsądku. Nie jest tani, choć z drugiej strony, czy jakiś diesel jest?

Kuba Tujaka: Mitsubishi ASX. Praktyczny i uniwersalny pojazd o niewielkim apetycie na paliwo to przepis na zwycięzcę w kategorii rozum. Dość wysoka cena zakupu zostanie zrekompensowana zaletami tego kompaktowego SUVa. ASX sprawdzi się doskonale jako auto dla 3 lub 4 osobowej rodziny. 

Paweł Dobosz: Honda Accord Type-S. Sercem i rozumem wybieram ten samochód. Spośród wszystkich aut, które miałem okazję wypróbować w tym miesiącu jest to zdecydowanie najlepszy wybór. Auto dobrze wygląda, świetnie jeździ, jest komfortowe i funkcjonalne. Może służyć zarówno jako auto służbowe, rodzinne jak i do zakosztowania odrobiny drogowego „szaleństwa”. Nie zniechęca mnie nawet cena ponad 135 000 złotych – za ten samochód gotowy jestem tyle zapłacić.

Serce: Citroen DS3

Głosowanie:

Tomek: Citroen DS3

Marcin: Citroen C3

Kuba: Citroen DS3

Paweł: Honda Accord Type-S

Tomasz Korniejew: Citroen DS3. Absurdalnie wysoka cena, bardzo dobre właściwości jezdne i niebanalny wygląd. Auto nie jest praktyczne, ale ma charakter i potrafi wywołać wiele pozytywnych emocji podczas prowadzenia.

REKLAMA

Marcin Kalinowski: Citroen C3. To małe niepozorne autko zdobyło moją sympatię dzięki designowi i fantastycznej panoramicznej przedniej szybie. C3 daje naprawdę dużo frajdy z jazdy – i to wcale nie dzięki temu, że jest szybkie, czy dobrze trzyma się zakrętów. Po prostu przyjemnie jest w nim przebywać, a okalający kierowcę błękit nieba poprawia humor po wyjściu z pracy naprawdę szybko. C3 to auto, do którego projektu księgowi raczej się nie dotykali i to widać.

Kuba Tujaka:  Citroen DS3. Moim zdaniem Citroen DS3 jest bezkonkurencyjny w kategorii serce, ponieważ wygląda i jeździ bardzo dobrze. Jeśli kogoś nie przekonuje futurystyczny wygląd karoserii to powinien się nim przejechać. Polecam to auto wszystkim, którzy na ulicach chcą się wyróżniać nowoczesnym pojazdem o bardzo dobrych właściwościach jezdnych.

Paweł Dobosz: Honda Accord Type-S. Argumentacja w kategorii Rozum.

Volvo V60 fot. moto.wieszjak.pl
Czy.wieszjak.pl
Nissan Micra fot. moto.wieszjak.pl
Czy.wieszjak.pl
Chevrolet Captiva fot. moto.wieszjak.pl
Czy.wieszjak.pl
Infiniti FX fot. moto.wieszjak.pl
Czy.wieszjak.pl
Suzuki Swift Fot. Moto.wieszjak.pl
Opel Meriva, fot. moto.wieszjak.pl
Honda Accord Type S fot. moto.wieszjak.pl
Czy.wieszjak.pl
Citroen C3 Fot. Moto.wieszjak.pl
Hyundai IX35 fot. moto.wieszjak.pl
Czy.wieszjak.pl
Mitsubishi ASX Fot. Moto.wieszjak.pl
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Ile czasu można przechowywać paliwo?

    Zakupowy szał na stacjach paliwowych trwa. Kierowcy leją tańszy olej napędowy i benzynę do kanistrów i baniek. Czy wiedzą jednak ile czasu można przechowywać paliwo w takich pojemnikach? I w jakich warunkach należy to zrobić, aby nie łamać przepisów?

    Kierowca dostał mandat przed 17 września. Zapłacił go po 17 września. Przedawnienie punktów po roku czy dwóch?

    Kierowcy mają wątpliwości dotyczące zastosowania przepisów skracających okres przedawnienia punktów karnych do roku. Wątpliwości te postanowiłem zatem rozwiać. Sytuacja modelowa na dziś brzmi: kierowca dostał mandat przed 17 września, ale zapłacił go po 17 września. Co z punktami i ich przedawnieniem? Jaki termin go obowiązuje?

    Więzienie za tablice rejestracyjne. Nowe przepisy już obowiązują w Polsce

    Legislatorzy nie chcieli bawić się w półśrodki. Osoba, która będzie majstrować przy tablicach rejestracyjnych, może na 5 lat trafić do więzienia. Co jednak to majstrowanie oznacza w praktyce? Sprawdziliśmy to.

    Koniec używanych instalacji LPG? A to dopiero początek nowelizacji

    Rządzący przygotowali kolejną zmianę dla aut z LPG. Od teraz będą musiały być wyposażane w dodatkową tabliczkę. Kogo dotyczy ten wymóg? I kiedy wejdzie w życie? Poszukajcie odpowiedzi w naszym materiale.

    REKLAMA

    PKN ORLEN nie narusza prawa niskimi cenami? Bezpodstawne oskarżenia? [Wybory 2023]

    Są trzy wytłumaczenia dlaczego PKN Orlen sprzedaje paliwa jakby ropa kosztowała 50 dolarów za baryłkę. A jest po 94 dolary. Nie każde postępowanie zarządu spółki wiąże się z odpowiedzialnością prawną.

    Sztuczna inteligencja w samochodzie. Auta już są inteligentne, a ich IQ rośnie!

    Sztuczna inteligencja w samochodzie ma znaczenie nie tylko dla kierowców. To kluczowy trend rynkowy! Już dziś jedna piąta środków wydawanych na prace nad AI, trafiają właśnie do sektora moto. To potężny potencjał. Warto jednak zastanowić się nad tym, co może właściwie oznaczać dla właścicieli aut.

    Historia pojazdu w aplikacji mObywatel. Nowe przepisy już obowiązują

    Usługa "Historia pojazdu" jest niezwykle popularna. Korzysta z niej nawet 27 mln osób miesięcznie. Teraz liczba ta może się zwiększyć. Bo usługa pojawiła się w rządowej aplikacji mObywatel. Rozporządzenie w tej sprawie już działa.

    Czym kierują się Polacy podczas zakupu używanego auta?

    Przy wyborze auta z rynku wtórnego Polacy kierują się przede wszystkim ceną. Tuż za nią, z niemal identyczną liczbą wskazań, plasują się: rocznik oraz przebieg. Nabywcy chcą także znać historię serwisową i wypadkową pojazdu - wynika z badań serwisu autobaza.pl. Co jeszcze wpływa na motoryzacyjne wybory i w jaki sposób świadczy to o świadomości kupujących? Analizują eksperci autobaza.pl.

    REKLAMA

    Fałszywy mandat od straży miejskiej. Nowy sposób złodziei w Warszawie

    Wezwanie od straży miejskiej wygląda łudząco realistycznie. Prawdziwe jednak nie jest. Fakt, że dokument sporządzili oszuści, a nie strażnicy miejscy, zdradza kilka rzucających się w oczy detali. Sprawdź, na co zwrócić uwagę i jak nie dać się oszukać.

    Wracają kontrole na granicy ze Słowacją. Czy twoje auto też skontrolują?

    Na granicy między Polską a Słowacją ponownie pojawią się strażnicy graniczni. Ci nie będą obserwować ruchu, a zatrzymywać pojazdy i je kontrolować. Na jakich autach się skupią i co ma na celu przywrócenie kontroli granicznych? O tym w tym materiale.

    REKLAMA