REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Best of test - Marzec 2011

REKLAMA

REKLAMA

Pod koniec każdego miesiąca podsumowujemy testowane w tym czasie przez naszą redakcję auta i wybieramy najlepsze naszym zdaniem auta w kategoriach Rozum i Serce. W tym miesiącu na podium stanęły Mitsubishi ASX i Citroen DS3.

Poniżej znajduje się lista testowanych w tym miesiącu aut, z której wybieraliśmy zwycięzców w kategorii Serce i Rozum. Każdy z redaktorów mógł oddać jeden głos na jedno auto w danej kategorii. Oto lista aut testowanych w Marcu 2011.

REKLAMA

Honda Accord Type-S
Test Honda Accord Type S

Volvo V60 D3
Test Volvo V60: Design ceną użyteczności

Nissan Micra
Test Nissan Micra – tylko dla mieszczuchów

Chevrolet Captiva
Test Chevrolet Captiva: wielki, choć niepozorny

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Citroen C3
Test Citroen C3: pojazd dla artysty

Infiniti FX 30d S
Test Infiniti FX30d S: SUV w sportowej okrasie

Hyundai ix35
Test Hyundai ix35: dla aktywnych

Suzuki Swift
Test Suzuki Swift: wersja piąta - poprawiona

Opel Meriva
Test Opel Meriva: akwarium bez rybek

Mitsubishi ASX
Test Mitsubishi ASX: diesel doskonały?

Citroen DS3
Test Citroen DS3 - Francja Elegancja

Rozum: Mitsubishi ASX

Głosowanie:

Tomek: Hyundai ix35

Marcin: Mitsubishi ASX

Kuba: Mitsubishi ASX

Paweł: Honda Civic Type-S

Tomasz Korniejew: Hyundai ix35. Wszechstronny samochód. Praktyczny i komfortowy, z napędem na obie osie i przystępną ceną. Jego uniwersalność sprawia, że przyda się w każdej rodzinie.

REKLAMA

Marcin Kalinowski: Mitsubishi ASX. W tym wypadku bardziej zwycięzcą jest doskonały silnik diesla 1,8 DID MIVEC, niż sam ASX. Silnik jednak ujął mnie swoją dynamiką (150 KM i 300 Nm momentu obrotowego) i ekonomicznością (zużycie na poziomie 6 litrów na sto kilometrów nie jest żadnym problemem). A takie połączenie to esencja rozsądku. Nie jest tani, choć z drugiej strony, czy jakiś diesel jest?

Kuba Tujaka: Mitsubishi ASX. Praktyczny i uniwersalny pojazd o niewielkim apetycie na paliwo to przepis na zwycięzcę w kategorii rozum. Dość wysoka cena zakupu zostanie zrekompensowana zaletami tego kompaktowego SUVa. ASX sprawdzi się doskonale jako auto dla 3 lub 4 osobowej rodziny. 

Paweł Dobosz: Honda Accord Type-S. Sercem i rozumem wybieram ten samochód. Spośród wszystkich aut, które miałem okazję wypróbować w tym miesiącu jest to zdecydowanie najlepszy wybór. Auto dobrze wygląda, świetnie jeździ, jest komfortowe i funkcjonalne. Może służyć zarówno jako auto służbowe, rodzinne jak i do zakosztowania odrobiny drogowego „szaleństwa”. Nie zniechęca mnie nawet cena ponad 135 000 złotych – za ten samochód gotowy jestem tyle zapłacić.

Serce: Citroen DS3

Głosowanie:

Tomek: Citroen DS3

Marcin: Citroen C3

Kuba: Citroen DS3

Paweł: Honda Accord Type-S

Tomasz Korniejew: Citroen DS3. Absurdalnie wysoka cena, bardzo dobre właściwości jezdne i niebanalny wygląd. Auto nie jest praktyczne, ale ma charakter i potrafi wywołać wiele pozytywnych emocji podczas prowadzenia.

REKLAMA

Marcin Kalinowski: Citroen C3. To małe niepozorne autko zdobyło moją sympatię dzięki designowi i fantastycznej panoramicznej przedniej szybie. C3 daje naprawdę dużo frajdy z jazdy – i to wcale nie dzięki temu, że jest szybkie, czy dobrze trzyma się zakrętów. Po prostu przyjemnie jest w nim przebywać, a okalający kierowcę błękit nieba poprawia humor po wyjściu z pracy naprawdę szybko. C3 to auto, do którego projektu księgowi raczej się nie dotykali i to widać.

Kuba Tujaka:  Citroen DS3. Moim zdaniem Citroen DS3 jest bezkonkurencyjny w kategorii serce, ponieważ wygląda i jeździ bardzo dobrze. Jeśli kogoś nie przekonuje futurystyczny wygląd karoserii to powinien się nim przejechać. Polecam to auto wszystkim, którzy na ulicach chcą się wyróżniać nowoczesnym pojazdem o bardzo dobrych właściwościach jezdnych.

Paweł Dobosz: Honda Accord Type-S. Argumentacja w kategorii Rozum.

Volvo V60 fot. moto.wieszjak.pl
Czy.wieszjak.pl
Nissan Micra fot. moto.wieszjak.pl
Czy.wieszjak.pl
Chevrolet Captiva fot. moto.wieszjak.pl
Czy.wieszjak.pl
Infiniti FX fot. moto.wieszjak.pl
Czy.wieszjak.pl
Suzuki Swift Fot. Moto.wieszjak.pl
Opel Meriva, fot. moto.wieszjak.pl
Honda Accord Type S fot. moto.wieszjak.pl
Czy.wieszjak.pl
Citroen C3 Fot. Moto.wieszjak.pl
Hyundai IX35 fot. moto.wieszjak.pl
Czy.wieszjak.pl
Mitsubishi ASX Fot. Moto.wieszjak.pl
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

REKLAMA

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA