REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zarządzanie łańcuchem dostaw

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Grupa Gefco: Obroty w 2010 wyższe o 16 proc.

W 2010 roku Grupa Gefco odnotowało obroty w wysokości 3,351 mln euro, o 16 proc wyższe niż w roku 2009. Zysk operacyjny wyniósł 198 mln euro, co stanowi 5,9 proc. tegorocznego obrotu.

Zarządzanie ryzykiem w logistyce. Jak przygotować się do zdarzeń nieprzewidywalnych

Zarządzanie ryzykiem to podstawowy element planowania działań w przypadku wystąpienia zdarzeń nieprzewidywalnych, takich jak, w naszej strefie geograficznej, trzęsienie ziemi czy tsunami, jak również zdarzeń przewidywalnych np. powodzi czy wyjątkowo mroźnych zim. Jest to bardzo istotna sfera działania każdej dużej organizacji, a w szczególności firmy logistycznej.

Jak skutecznie stosować metodę Just in time

Jedną z metod zarządzania kosztami zapasów są dostawy na czas, tzw. just in time. Podstawowe założenia tej metody to redukcja czasu realizacji planu produkcyjnego do minimum i redukcja kosztów magazynowania surowców.

Jak prawidłowo rozliczyć import towarów

Jak prawidłowo rozliczyć import towarów w podatkowej księdze przychodów i rozchodów oraz księgach rachunkowych? Pod jaką datą ująć dokument SAD oraz fakturę w księgach podatkowych (zapisy dokonywane do 20 dnia miesiąca następnego), a pod jaką w księgach rachunkowych (poprzednie okresy rozrachunkowe są zamknięte) oraz jaki zastosować kurs do przeliczenia wartości faktury przy prowadzeniu tych ewidencji? Jak rozliczyć różnice kursowe, skoro zapłata następuje przed ujęciem kosztu w księgach?

REKLAMA

Różnice kursowe powstałe przy spłacie rat leasingowych

Zawarliśmy umowę leasingu operacyjnego, w której kwota umowy wyrażona jest we frankach (CHF) i przeliczona na złote według kursu z dnia umowy. Wprowadziliśmy tę wartość po stronie Wn jako środek trwały, po stronie Ma jako zobowiązanie leasingowe. Otrzymujemy faktury na raty w złotych według kursu z dnia poprzedzającego dzień wystawienia faktury. Wartość z tej faktury pomniejsza zobowiązanie leasingowe. Kurs CHF wzrósł na tyle, że raty z faktur przewyższyły wartość pierwotną zobowiązania. Powstała więc różnica wynikająca z użycia różnych kursów na umowie i na fakturach. W jaki sposób powinniśmy zaksięgować tę różnicę i czy jest ona kosztem podatkowym?

Co jest a co nie jest eksportem pośrednim

Wywóz towarów z zakładu producenta przez ich nabywcę spoza terytorium Wspólnoty na warunkach EXW należy zakwalifikować jako eksport pośredni. Przepisy ustawy o VAT w sposób jasny i niebudzący wątpliwości definiują pojęcie eksportu pośredniego i bezpośredniego, w związku z tym nie ma podstaw, aby sięgać do definicji eksportu zawartych we Wspólnotowym Kodeksie Celnym.

Nowy system logistyczny w wojsku

21 lutego 2011 r. Informację w czasie rzeczywistym o tym, gdzie, w jakiej ilości i jakie zapasy się znajdują - ma zapewnić nowy system logistyczny armii, zaprezentowany w warszawskim Rembertowie.

Analiza systemów pomiarowych skutecznym narzędziem controllingu logistyki

Proces produkcyjny jest szczególnym obszarem wykorzystania instrumentów controllingu logistyki. Istotną rolę odgrywa analiza systemów pomiarowych.

REKLAMA

Czy należy korygować VAT w przypadku niedoborów magazynowych

Stwierdzone na skutek przeprowadzenia spisu z natury niedobory magazynowe materiałów produkcyjnych, będące efektem niezaewidencjonowania ich wydawania do produkcji przez magazyniera, nie powodują konieczności dokonania korekty podatku naliczonego na podstawie art. 91 ust. 7d ustawy o VAT. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 14 kwietnia 2010 r. (nr ITPP1/443-92/10/IK), której fragment przedstawiamy poniżej.

Jak sprawdzić czy inwestycja logistyczna jest opłacalna

Analiza i ocena inwestycji jest jednym z najważniejszych narzędzi controllingu logistyki. Do oceny projektów inwestycyjnych wykorzystuje się m.in. wartość zaktualizowaną netto oraz wewnętrzną stopę zwrotu. Odpowiednio przeprowadzona analiza inwestycji pozwala na szybkie i trafne podjęcie decyzji zarówno na poziomie operacyjnym, jak i strategicznym.

Jak korzystnie przekazać usługi logistyczne w outsourcing

Z jakich narzędzi warto skorzystać przed podjęciem decyzji dotyczącej przekazania usług logistycznych w outsourcing?

REKLAMA