REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Citroen Berlingo Flotowym Samochodem Roku w kategorii Małych Aut Dostawczych

Citroen Berlingo Flotowym Samochodem Roku w kategorii Małych Aut Dostawczych / fot. Citroen
Citroen Berlingo Flotowym Samochodem Roku w kategorii Małych Aut Dostawczych / fot. Citroen
Citroen

REKLAMA

REKLAMA

W Profesjonalnym Teście Flotowym stowarzyszenia SKFS, Citroen Berlingo został wybrany Samochodem Roku w kategorii Małych Aut Dostawczych. O ten tytuł rywalizowało pięć samochodów, a w całym teście wzięły udział 72 pojazdy.
Citroen Berlingo Flotowym Samochodem Roku w kategorii Małych Aut Dostawczych

Citroen

Citroen

REKLAMA

Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych przy wsparciu swoich partnerów już po raz ósmy zorganizowało Profesjonalny Test Flotowy. W tegorocznej edycji sprawdzono 72 samochody należące do ośmiu kategorii: Segment B, Segment C, Segment D, Małe Auta Dostawcze, Crossovery, Premium i SUV-y, Duże Auta Dostawcze oraz Subiektywny Debiut Roku. Pojazdy do testu wybierają członkowie SKFS na podstawie zestawienia przygotowanego przez jednego z partnerów – Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.

REKLAMA

Zwycięzcy wyłaniani są na podstawie siedmiu kryteriów oceny: wyglądu zewnętrznego, funkcjonalności wnętrza, jazdy testowej, kosztu zakupu, kosztu serwisowania, wartości rezydualnej, zużycia paliwa oraz emisji CO2. Ta ostatnia cecha oraz koszty serwisu były w tym roku premiowane wyższym przelicznikiem. Wartości rezydualne pojazdów biorących udział w PTF SKFS 2017 przygotował EurotaxGlass’s, a dane pojazdów dostarczył SAMAR. Podczas testu samochody przejechały ok. 15 tys. km. W klasie Małych Aut Dostawczych najlepszy okazał się Citroen Berlingo, wyprzedzając Fiata Doblo i Dacię Dokker Van. Sędziowie przyznali Berlingo 6669,70 punktów.

REKLAMA

Obecna generacja Citroena Berlingo jest dostępna na rynku od 2014 roku. Samochód występuje w dwóch wersjach nadwozia o różnych długościach i pojemnościach przestrzeni ładunkowej. Jego konstrukcja została zoptymalizowana pod kątem przestronności wnętrza. Przesuwne boczne drzwi oraz asymetryczne drzwi tylne, otwierające się pod kątem 180°, ułatwiają załadunek. Pod maską Berlingo pracują nowoczesne silniki wysokoprężne BlueHDI lub benzynowa jednostka 1.6 VTi.

Podczas gali SKSF Tomasz Chodkiewicz, Dyrektor Sprzedaży do Firm marek Grupy PSA, odebrał przyznaną Berlingo nagrodę. Gala była też okazją do prezentacji nowej, elektrycznej wersji tego popularnego samochodu. E-Berlingo napędzane jest silnikiem elektrycznym o mocy 67 KM i 200 Nm momentu obrotowego. Dwie baterie litowo-jonowe o pojemności 22,5 kWh umieszczono przy tylnej osi, dzięki czemu nie ograniczają przestrzeni ładunkowej. Akumulatory zapewniają mu zasięg 170 km bez ładowania. Ich pełne naładowanie trwa osiem godzin, ale za pomocą szybkiej ładowarki można je podładować do 50 proc. w ciągu 15 min. Ładowanie do 80 proc. pojemności trwa zaledwie 30 minut.

Źródło: Citroen

Citroen Berlingo Flotowym Samochodem Roku w kategorii Małych Aut Dostawczych / fot. Citroen
Citroen
Citroen Berlingo Flotowym Samochodem Roku w kategorii Małych Aut Dostawczych / fot. Citroen
Citroen
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA