REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Budują stacje ładowania na potęgę. Powerdot postawi w Polsce w sumie 1750 punktów ładowania dla elektryków

Budują stacje ładowania na potęgę. Powerdot postawi w Polsce w sumie 1750 punktów ładowania dla elektryków
Budują stacje ładowania na potęgę. Powerdot postawi w Polsce w sumie 1750 punktów ładowania dla elektryków
Lukasz Krol www.lukaszkrol.com
Materiały Powerdot

REKLAMA

REKLAMA

Kierowcy mogli nie słyszeć o firmie Powerdot, ale jej ładowarki z pewnością już widzieli. To one stoją przy sklepach Biedronka. 600 punktów przed marketami tej sieci to jednak ułamek planów firmy dla Polski.

Nie ma mowy o popularyzacji samochód elektrycznych bez sieci stacji ładowania. A w tej kwestii Polska wypada naprawdę blado. Pod koniec stycznia liczba ogólnodostępnych punktów ładowania w Polsce wynosiła 6086.  Punktów ładowania, a nie ładowarek! Jedna ładowarka może mieć bowiem ich kilka. To tragicznie niski wynik. Zwłaszcza mają na uwadze fakt, że jednocześnie w naszym kraju zarejestrowanych jest 27 200 pojazdów w pełni elektrycznych.

REKLAMA

Powerdot postawi 1750 punktów ładowania w Polsce

REKLAMA

W Polsce możemy zatem mówić nie tyle o potrzebie budowania ładowarek dla aut elektrycznych. To mus absolutny. I w tym właśnie momencie na scenę wkracza firma Powerdot. Firma, która buduje ładowarki i która traktuję Polskę jako jeden z najważniejszych rynków. Powerdot został właśnie dokapitalizowany kwotą 100 mln euro – środki otrzymał od francuskiego funduszu infrastrukturalnego Antin. Wcześniej operator dostał 150 mln euro. Kwota przekłada się na imponujące plany. Te mówią nawet o 15 tys. punktów ładowania w całej Europie.

W całej Europie Powerdot uruchomił już 5 tysięcy punktów ładowania i jest w trakcie realizacji kolejnych 10 tysięcy. Polska jest dla nas jednym z najważniejszych rynków, ze względu na jej wielkość, potencjał ekonomiczny, a także stosunkowo wczesny etap rozwoju elektromobilności. Dlatego to tu uruchomiliśmy już ponad 250 punktów ładowania i jest w trakcie realizacji 1500 kolejnych – mówi Grigoriy Grigoriev, dyrektor generalny Powerdot w Polsce.

Inwestycja Powerdot w Polsce sięgnie 200 mln zł do 2025 r.

REKLAMA

Środki są potężne, a plany dalekosiężne? I tak, i nie. Bo Powerdot planuje wydać 200 mln zł przeznaczonych na inwestycje w Polsce do końca 2025 r. To niezbyt odległa perspektywa czasowa jak na budowę 1750 punktów ładowania dla samochodów elektrycznych. Gdzie jeszcze działa operator? Powerdot jest obecny także w Hiszpanii, Portugalii czy Belgii. Ma szerzej zakrojone plany od tych polskich jedynie we Francji.

Liczby robią wrażenie. A na nich kluczowe fakty się nie kończą. Bo Powerdot stawia na punkty szybkiego ładowania. Przykład? Buduje aktualnie 600 stacji ładowania przy sklepach Biedronka. Każdy będzie miał moc sięgającą 120 kW. Zakończenie tej inwestycji będzie oznaczało, że Powerdot stanie się rynkowym hegemonem. Potroi bowiem ilość złączy DC w Polsce.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Gdzie Powerdot stawia swoje ładowarki w Polsce?

Powyższy przykład zdradza też ogólną filozofię działania Powerdot. A tą można zebrać w haśle "destination charging". Firma tworzy infrastrukturę dla licznych sklepów oraz parków i galerii handlowych. Chodzi jej o miejsca, w których kierowca przebywa przez dłuższą chwilę i chwilę tę chwilę bez większych trudności może poświęcić na ładowanie samochodu elektrycznego. Dlatego Powerdot szykuje się do kolejnych współpracy. Realizuje również inwestycje dla franczyzobiorców takich marek detalicznych, jak Intermarche, SPAR, Auchan czy E.Leclerc.

Zasady współpracy? Powerdot pokrywa wszystkie koszty związane z budowanymi stacjami ładowania, a następnie pełni funkcję ich operatora.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA