REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak najprostszymi sposobami utrudnić złodziejom pracę? Wskazówki praktyczne

Jakubowski Ryszard
Nie ma jednej skutecznej metody na zabezpieczenie auta przed złodziejami. fot. Fotolia
Nie ma jednej skutecznej metody na zabezpieczenie auta przed złodziejami. fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Sezon urlopowy jest rajem dla złodziei. Na ich atak narażeni są zwłaszcza turyści, przemieszczający się samochodami, załadowanymi różnymi dobrami, często o sporej wartości, które mogą być przynętą dla amatorów łatwego zarobku.

Istnieje sporo różnych sposobów, utrudniających pracę złodziejom. Nie ma jednak idealnej i w 100% niezawodnej metody ochrony przed nimi swojego majątku. Nie pomogą najlepsze typowe alarmy i zabezpieczenia. Złodzieje poznają ich tajemnice już w ciągu kilku dni po pojawieniu się ich na rynku i po kilku następnych dniach wiedzą, jak sobie z nimi radzić.

REKLAMA

Zobacz też: Jak prawidłowo dbać o dach w kabriolecie?

REKLAMA

Jednym z najtańszych i najprostszych sposobów jest nieoddalanie się od samochodu na przydrożnych parkingach, pamiętając o tym, aby nie zatrzymywać się na takich, gdzie nikt nie parkuje lub gdzie wyłącznie stoi kilka samochodów osobowych. Niektóre z nich mogą należeć do złodziei. Najbezpieczniejsze jest parkowanie tam, gdzie znajdują się samochody ciężarowe – złodzieje nie używają do pracy takich pojazdów! Mimo wszystko parkujący w takich miejscach samochód powinien być pod nadzorem co najmniej jednej osoby.

Aby użyty w samochodzie alarm nie został łatwo unieruchomiony przez złodzieja należy podłączyć go do innego bezpiecznika, niż podane w jego instrukcji. Warto o to poprosić zaprzyjaźnionego i zaufanego elektryka lub elektronika samochodowego, ponieważ wymaga to pewnej wiedzy.

Zobacz też: Jak nie dopuścić do nadmiernego zużycia paliwa podczas upałów?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Bagaże, znajdujące się w pojeździe warto ze sobą powiązać cienką i mocną linką. Dzięki temu złodziej będzie miał spory problem z porwaniem jednego z nich i ucieczką – pociągnie za sobą inne, co zmusi go do porzucenia łupu, jeżeli nie będzie przygotowany na taką okoliczność. Aż dziwne, że ludzie przewożą nawet teczki i torebki z dokumentami i pieniędzmi całkowicie luzem, zamiast je zamocować, choćby przez zabezpieczenie ich przy pomocy zapiętych pasów bezpieczeństwa, przewleczonych przez ich rączki.

Podczas letnich podróży należy być bardzo podejrzliwym, nawet do przesady, pamiętając o starej prawdzie „Strzeżonego Pan Bóg strzeże”. Podróżując samotnie lepiej nie zabierać przygodnych pasażerów, zwłaszcza gdy podróżują z niewielkim bagażem lub w ogóle bez bagaży. Prawdziwi turyści-podróżnicy mają najczęściej spore i ciężkie, często dość nieporęczne plecaki – jest to ich znak rozpoznawczy. Tak, czy inaczej lepiej nie pozwalać takim osobom na zajęcie miejsc za plecami kierowcy.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan!

Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan! W ocenie Ministerstwa Infrastruktury, projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym ma zapewnić bezpieczeństwo ruchu drogowego. Projekt trafił do konsultacji.

Auta autonomiczne na drogach publicznych. MI chce testować

Z projektu noweli ustawy Prawo o ruchu drogowym, opublikowanego w poniedziałek na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego (RCL) wynika, że Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić możliwość testowania pojazdów półautonomicznych i autonomicznych na publicznych drogach.

System RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o włączeniu systemu RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer. Czym jest system RedLight i jak działa? Kto otrzyma mandat?

Lekkie pojazdy elektryczne - co warto o nich wiedzieć

Większe miasto to zakorkowane ulice, duża emisja dwutlenku węgla i przeciętna prędkość jazdy km/h. Ponadto średnia liczba pasażerów w samochodach poruszających się po miastach to zaledwie 1,3 osoby. Czy lekkie pojazdy elektryczne zrewolucjonizują sposób poruszania się po mieście? 

REKLAMA

KGP: 99 221 interwencji, 380 wypadków drogowych, 22 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 221 interwencji. Byli wzywani do 380 wypadków drogowych.

Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA