Jesienny przegląd samochodu: porady mechaników
REKLAMA
REKLAMA
Po pierwsze... światła!
Sprawdzenie świateł nie polega wyłącznie na zweryfikowaniu przednich reflektorów. Koniecznie jest także przyjrzenie się światłom cofania czy stopu - w tym przypadku najlepiej poprosić kogoś o pomoc. Warto zobaczyć też, jak działa np. oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Czasem problemy z nieodpowiednim oświetleniem mogą być powodowane np. przez zaparowane klosze czy źle wypoziomowane światła. To również wymaga weryfikacji - tłumaczy Rafał Komosa z Auto-Serwisu Klakson w Pruszkowie.
REKLAMA
Parujące szyby? To może być spory problem
Należy pamiętać o tym, że zaparowane szyby to efekt nagromadzonej wilgoci. Można więc zwalczać jej skutki, ale najlepiej skupić się na samym źródle problemu. Warto więc poczynić kroki, aby osuszyć wnętrze pojazdu. W tym celu należy zabrać z niego wszystkie te przedmioty, które mogą gromadzić wodę, np. materiałowe dywaniki czy mokre ścierki - wyjaśnia Monika Demska z Monicar w Kobylnicy.
Zawsze pamiętaj o wycieraczkach
Kurz, brudna woda tryskająca spod przejeżdżających pojazdów, liście spadające na auto stojące pod drzewem… To wszystko sprawia, że pióra wycieraczek brudzą się. Warto więc co jakiś czas je wyczyścić, wystarczy do tego szmatka nasączona alkoholem. Jeśli mimo tego na szybie nadal pojawiają się smugi, to najprawdopodobniej czas na wymianę wycieraczek. Koszt nie jest duży, a komfort jazdy poprawi się znacząco - mówi Łukasz Lica z WarsSztat Garage w Suchym Lesie.
Sprawdź hamulce: to bezpieczeństwo!
Jeśli chodzi o hamulce, to warto sprawdzić przede wszystkim tarcze, klocki oraz płyn hamulcowy. Co więcej, jeśli hamowanie budzi niepokój u kierowcy, lepiej nie ryzykować, tylko od razu udać się do warsztatu. W takiej sytuacji, dla własnego bezpieczeństwa, najlepiej wybrać się do mechanika w najbliższej okolicy. Można go znaleźć zarówno w naszej aplikacji, jak i na stronie internetowej - mówi Magda Zglińska z firmy Yanosik.
Układ elektryczny, czyli uniknij niespodzianek
Dla przykładu klemy akumulatora najpierw należy odpowiednio wyczyścić, a następnie zakonserwować z użyciem dedykowanych do tego preparatów. Pozwoli to na ochronę przed wilgocią oraz jej negatywnymi skutkami np. zwarciami - mówi Bartosz Goleniewicz z HighWay Serwis w Długołęce.
Materiały prasowe Yanosik
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.