REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ile kosztuje sprowadzenie samochodu? Mamy raport!

Ile kosztuje sprowadzenie samochodu? Mamy raport!
Ile kosztuje sprowadzenie samochodu? Mamy raport!
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Ile kosztuje sprowadzenie samochodu? To jedno z częściej pojawiających się pytań wśród kierowców kupujących auto używane. Odpowiedzmy na nie.

Import samochodów używanych: 20 proc. pojazdów mniej!

Pandemia ma wpływ nie tylko na rynek pojazdów nowych. Odbiła się też na stanie rynku aut z drugiej ręki. Jak bardzo? W roku 2020 import pojazdów używanych zmalał o 20 proc. Ich ilość spadła z 947 185 sztuk w roku 2019 do 761 197 sztuk. Na tym jednak nie koniec. Bo sytuacja ma też i dobre strony - jednocześnie koszt transportu samochodu kupionego za granicą był niszy o 3 proc., przy czym między marcem a majem różnica potrafiła sięgnąć nawet 6,3 proc.

REKLAMA

Skąd sprowadzamy najwięcej samochodów? Im bliżej, tym lepiej!

Gdzie Polacy przede wszystkim kupowali? Rok 2020 upłynął pod znakiem dalszego pogłębiania hegemonii Niemiec. Zza zachodniej granicy pochodzi już 57 proc. sprowadzonych pojazdów. Druga jest Francja, a trzecia Holandia.

Rosnący udział Niemiec w sprawdzaniu aut nie zaskakuje. W czasie pandemii transport międzynarodowy samochodów dalej funkcjonował, jednak obostrzenia na granicach niekiedy wydłużały realizację transportu. Bliskość Niemiec dawała większą pewność, że transport będzie przeprowadzony szybko i sprawnie. Ponadto, Niemcy to jeden z najtańszych kierunków, jeśli chodzi o sprawdzenie samochodów - powiedział Michał Brzeziński, CEO Clicktrans.

Ile kosztuje sprowadzenie samochodu? Ceny maleją...

No dobrze, a więc ile kosztuje sprowadzenie samochodu z zagranicy? W roku 2020 średni koszt wyniósł 1378 złotych. A to oznacza spadek o jakieś 3 proc. W roku 2019 import pojazdu kosztował przeciętnie jakieś 1414 złotych. Gdzie jest najtaniej? Laur pierwszeństwa mają Czechy. Sprowadzenie samochodu z tego kraju kosztowało średnio 982 złote. Na drugim końcu skali znalazła się Hiszpania. Import pojazdu z Półwyspu Iberyjskiego został wyceniony na 3017 złotych. Największy spadek? Cena transportu pojazdu ze Szwajcarii spadła w ciągu roku aż o 455 złotych.

Polacy najczęściej przywożą auta używane od naszych zachodnich sąsiadów. A sprowadzenie samochodu z Niemiec kosztuje najczęściej 1193 złote. To o 5 złotych taniej niż przed rokiem.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Płatność za paliwo samochodem, czyli aplikacja Skody Pay to Fuel

    Płatność za paliwo samochodem to nowy pomysł Skody. Kierowca po zatankowaniu pojazdu może uruchomić aplikację Pay to Fuel, wsiąść do auta i po prostu odjechać. Płatność dokona się automatycznie i w pełni zdalnie. Jak działa ten system? I jakie są jego wymagania?

    Ukrainiec ukarany za brak prawa jazdy. Choć prawo jazdy miał...

    Ukrainiec został ukarany przez polski sąd za brak prawa jazdy. Dokument wydany w Ukrainie posiadał, ale ten stracił ważność. To jednak mogło nie mieć znaczenia w świetle ustawy przedłużającej jego ważność w Polsce. Tego sąd jednak nie sprawdził. RPO wystąpił z kasacją.

    Nowa benzyna E10 od 1 stycznia 2024 r. na stacjach. Co gdy silnik nie jest dostosowany do nowego PB 95?

    1 stycznia 2024 r. na polskich stacjach pojawi się nowa benzyna E10. Zastąpi oferowane dotychczas PB 95 E5. A to oznacza jedno. Właściciele starszych samochodów powinni sprawdzić, czy ich samochód jest dostosowany do nowego paliwa.

    Czy można przerobić samochód spalinowy na elektryczny?

    Przerobienie samochodu na napęd elektryczny staje się nośnym hasłem. Nośnym, ale czy realnym? Istnieje taka możliwość. Konwersje pojazdów spalinowych na elektryczne są jak najbardziej wykonalne. Takimi właśnie przeróbkami zajmuje się nawet polska firma.

    REKLAMA

    Zmiany w Park & Ride Warszawa. Ładowanie elektryków będzie płatne. Zniknie Karta Eko

    Podczas parkowania w ramach Park & Ride Warszawa kierowcy samochodów elektrycznych stracą możliwość bezpłatnego ładowania pojazdu i zniknie wydawana im Karta Eko. A to nie koniec zmian. Kiedy zaczną obowiązywać?

    Jak się produkuje dywaniki samochodowe?

    Dywaniki samochodowe to część wyposażenia aut, na którą kierowcy zwracają coraz większą uwagę. Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, jak dywaniki zostały wyprodukowane. Okazuje się, że to wcale nie taki łatwy proces...

    Ekologia transportu drogowego. Ekologiczna flota może oznaczać wydajną flotę

    Dekarbonizacja transportu to temat, który ma coraz większe znaczenie dla osób związanych z branżą TSL. Tu powstaje jednak kluczowe pytanie. Czy transport drogowy może być ekologiczny?

    Czy można jeździć rowerem zimą? Co na to przepisy drogowe?

    Pytanie o to, czy można jeździć rowerem zimą, jest o tyle zasadnicze, że warunki pogodowe stają się coraz trudniejsze. Jaką odpowiedź przynoszą przepisy? I jakie kierującym grożą mandaty?

    REKLAMA

    Kradzież tablicy rejestracyjnej stała się przestępstwem. Zmiana od 1 października 2023 r.

    1 października 2023 r. w życie weszła cześć nowelizacji Kodeksu karnego. Ta sprawiła, że kradzież tablicy rejestracyjnej stała się przestępstwem. Przestała być wykroczeniem. Jaką karę oznacza ten czyn? I kto właściwie może ją dostać?

    Unia Europejska chce zakazać importu uszkodzonych aut używanych. Biznes wart miliony się skończy?

    Unia Europejska chce zakazać importu uszkodzonych aut używanych? Zdaje się, że przy okazji nowego rozporządzenia Komisja Europejska postanowiła unormować tę kwestię. Zapisy brzmią groźnie. Branża importowa może być zaniepokojona. Kiedy przepisy mogłyby wejść w życie?

    REKLAMA