REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Porsche wprowadza nową 718-tkę w wersji Boxster!

Porsche 718 Boxster
Porsche 718 Boxster
porsche

REKLAMA

REKLAMA

Porsche odświeżyło swoja gamę modelową. Niemiecki producent wprowadził do oferty nowy model 718 Boxster, który zastąpi dotychczasowego Boxstera.

20 lat po premierze pierwszej generacji Porsche Boxster producent z Zuffenhausen restrukturyzuje swoją ofertę roadsterów z silnikiem umieszczonym centralnie. Ich nowe wcielenie nosi oznaczenia 718 Boxster oraz 718 Boxster S. Dwuosobowe kabriolety są teraz mocniejsze, a jednocześnie bardziej oszczędne. To hołd, jaki składają sportowemu Porsche 718 z 4-cylindrowymi jednostkami umieszczonymi centralnie, które w latach 60. odniosło szereg sukcesów na torach wyścigowych.

REKLAMA

Sercem najnowszej serii modelowej jest nowo opracowany, 4-cylindrowy silnik typu bokser z turbodoładowaniem. Porsche 718 Boxster dysponuje 2-litrową jednostką o mocy 220 kW (300 KM), a 718 Boxster S – 2,5-litrową, o mocy 257 kW (350 KM). Ta druga wyróżnia się turbosprężarką o zmiennej geometrii łopatek.

Zobacz też: Porsche 911 Turbo i 911 Turbo S modele na 2016 r.

Względem poprzedniego Boxstera imponuje zarówno przyrost mocy – w obu modelach wynosi on 26 kW (35 KM), jak i efektywność paliwowa nowych silników. Zużycie paliwa spadło tu nawet o 13%.

Nowe zestrojenie podwozia i mocniejsze hamulce zapewniają pasjonujące, sportowe doznania z jazdy. Kompleksowo zmienił się także design – pomijając pokrywy bagażników, przednią szybą i dach, karoseria została całkowicie przeprojektowana. W kabinie uwagę zwraca nowy panel deski rozdzielczej oraz montowana w standardzie, najnowsza generacja systemu multimedialnego Porsche Communication Management (PCM) z ekranem dotykowym. Na życzenie oferowany jest moduł nawigacji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wydajne 4-cylindrowe jednostki turbo

REKLAMA

Wraz z premierą nowej linii modelowej 718 Boxster firma Porsche powraca do tradycji budowania sportowych aut z 4-cylindrowymi silnikami typu bokser. Zastosowanie turbodoładowania pozwoliło znacząco podnieść ich moment obrotowy. 2-litrowa jednostka w 718 Boxster osiąga maksymalny moment obrotowy o wartości 380 Nm (+100 Nm), dostępny w szerokim zakresie 1950-4500 obr./min. 2,5-litrowy motor w 718 Boxster S generuje jeszcze wyższą siłę napędową – 420 Nm (+60 Nm) w przedziale 1900-4500 obr./min.

W rezultacie nowe modele 718 Boxster mają jeszcze lepsze osiągi. 718 Boxster – z przekładnią PDK oraz pakietem Sport Chrono – przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,7 s (o 0,8 s szybciej) i rozwija prędkość maksymalną 275 km/h. 718 Boxster S z takim samym wyposażeniem na sprint do „setki” potrzebuje jedynie 4,2 s (o 0,6 s mniej), a jego prędkość maksymalna wynosi 285 km/h.

Koncepcja turbodoładowania Porsche służy poprawie osiągów przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa. W przypadku modelu 718 Boxster 4-cylindrowy silnik połączony z przekładnią PDK na każde 100 km w cyklu NEDC potrzebuje 6,9 l (o 1,0 l/100 km mniej). 2,5-litrowy bokser napędzający roadstera 718 Boxster S ze skrzynią PDK zużywa jedynie 7,3 l/100 km (o 0,9 l/100 km mniej).

Zobacz też: Nowe oznaczenia i silniki turbo w Porsche

Standardowo obie „718” wyposażone są w 6-biegową przekładnię manualną. Na życzenie dostępna jest dwusprzęgłowa przekładnia Porsche Doppelkupplung (PDK), teraz wyposażona w oszczędzające paliwo wirtualne biegi.

Zmiany w wyglądzie

REKLAMA

Linia modelowa 718 od pierwszej chwili przyciąga uwagę – przedni pas nowego roadstera ma znacznie mocniejszą, bardziej męską rzeźbę. Nową koncepcję turbodoładowanego silnika zdradzają znacznie większe wloty powietrza. Całość uzupełnia nowy kształt biksenonowych reflektorów ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej LED (opcjonalnie, po raz pierwszy, dostępnymi w czteropunktowej formie).

Z boku nowy model można rozpoznać między innymi za sprawą na nowo stylizowanych lusterek i osłon progowych. W drzwiach pojawiły się pozbawione dodatkowej obudowy klamki, a model 718 Boxster S w standardzie otrzymuje nowe, 19-calowe obręcze. Na życzenie można zamówić obręcze o średnicy 20 cali.

Przeprojektowany tył roadsterów wygląda teraz na znacznie szerszy – zwłaszcza dzięki ozdobnemu pasowi ze zintegrowanym napisem Porsche pomiędzy nowymi, LED-owymi lampami. Ich znakiem są czteropunktowe światła hamowania i trójwymiarowy układ diod.

Bardziej sportowe zawieszenie

W dziedzinie dynamiki jazdy nowy roadster wzoruje się na oryginalnym 718. Kompletnie przestrojone podwozie pozwala pokonywać zakręty jeszcze pewniej. Elektromechanicznie wspomagany układ kierowniczy ma o 10% bardziej bezpośrednie przełożenie. Dzięki temu nowe Porsche 718 Boxster jest zwinniejsze i łatwiejsze w prowadzeniu, zarówno na torze, jak i w codziennej eksploatacji.
 

Porsche Active Suspension Management

Za dopłatą roadstery oferowane są z obniżonym o 10 mm zawieszeniem Porsche Active Suspension Management (PASM). Po raz pierwszy 718 Boxster S dostępny jest też ze sportowym zawieszeniem PASM z prześwitem obniżonym o 20 mm. Aktywne podwozie, również zestrojone na nowo, jeszcze skuteczniej godzi komfort na dalekich trasach ze sportową sztywnością.

Rozbudowany pakiet Sport Chrono dla dynamicznej jazdy

Tak jak w przypadku 911, opcjonalny pakiet Sport Chrono, poza ustawieniami Normal, Sport i Sport Plus, dodatkowo obejmuje teraz program Individual. W modelach z przekładnią PDK pojawił się też przycisk Sport Response, zlokalizowany pośrodku przełącznika trybów jazdy. Podobnie jak w wyścigach, umożliwia on załączenie wyjątkowo spontanicznej charakterystyki silnika i skrzyni.

Zobacz też: Kierowcy Porsche zwyciężyli w Mistrzostwach Świata WEC

Wnętrze z nowym systemem PCM w standardzie

Na kierowcę 718 Boxster czeka typowy kokpit Porsche, wzbogacony jednak o szereg nowości – takich jak nowy panel instrumentów. Kolejnym kluczowym elementem wnętrza nowego roadstera jest jednostka Porsche Communication Management (PCM) z przygotowaniem do podłączenia telefonu komórkowego, interfejsem audio i nagłośnieniem Sound Package Plus o mocy 110 watów. PCM można dostosować do własnych potrzeb i rozbudować o opcjonalne moduły – np. moduł nawigacji z funkcją sterowania głosowego, która ułatwia wprowadzanie parametrów celu. Jego rozszerzenie stanowi moduł Connect Plus zapewniający dostęp do usług internetowych.

W polskich salonach nowe auta sportowe Porsche z silnikiem umieszczonym centralnie zadebiutują 30 kwietnia 2016 roku.

Źródło: materiały prasowe Porsche

Porsche 718 Boxster
porsche
Porsche 718 Boxster
porsche
Porsche 718 Boxster
porsche
Porsche 718 Boxster
porsche
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Uwaga kierowcy! Jest ostrzeżenie przed opadami śniegu i ślizgawicą

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega: dziś w nocy i jutro rano opady deszczu będą zamarzały. Jest duże prawdopodobieństwo oblodzenia. Należy więc zachować szczególną ostrożność na drodze i nie tylko. Śnieg spadnie w niedzielę.

Jakiego samochodu szukają Polacy, gdy chcą wymienić pojazd [RAPORT]

Polacy planujący wymianę samochodu rozglądają się raczej za opcją używaną z silnikiem spalinowym. Tak deklaruje 55 proc. ankietowanych raportu Santander Consumer Multirent. Jakie kwoty mają w planach przeznaczyć?

Nie słabnie popyt na nowe samochody. W listopadzie do grona liderów, w tym Toyoty, dołączył nieoczekiwanie Ford

Popyt na nowe auta – zarówno osobowe jak i dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony nie słabnie. W tej drugiej kategorii listopad przyniósł niespodziankę – Renault na fotelu lidera zajmowanym przez tę markę od niepamiętnego czasu zastąpił Ford.

Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan!

Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan! W ocenie Ministerstwa Infrastruktury, projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym ma zapewnić bezpieczeństwo ruchu drogowego. Projekt trafił do konsultacji.

REKLAMA

Auta autonomiczne na drogach publicznych. MI chce testować

Z projektu noweli ustawy Prawo o ruchu drogowym, opublikowanego w poniedziałek na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego (RCL) wynika, że Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić możliwość testowania pojazdów półautonomicznych i autonomicznych na publicznych drogach.

System RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o włączeniu systemu RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer. Czym jest system RedLight i jak działa? Kto otrzyma mandat?

Lekkie pojazdy elektryczne - co warto o nich wiedzieć

Większe miasto to zakorkowane ulice, duża emisja dwutlenku węgla i przeciętna prędkość jazdy km/h. Ponadto średnia liczba pasażerów w samochodach poruszających się po miastach to zaledwie 1,3 osoby. Czy lekkie pojazdy elektryczne zrewolucjonizują sposób poruszania się po mieście? 

KGP: 99 221 interwencji, 380 wypadków drogowych, 22 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 221 interwencji. Byli wzywani do 380 wypadków drogowych.

REKLAMA

Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

REKLAMA