REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe BMW serii 1 - trzecia generacja ujrzała światło dzienne

Nowe BMW serii 1 - trzecia generacja ujrzała światło dzienne
Nowe BMW serii 1 - trzecia generacja ujrzała światło dzienne
Fot. Bmw

REKLAMA

REKLAMA

Bawarczycy zaprezentowali trzecią generację modelu kompaktowego. Nowe BMW serii 1 pokazało odmienioną stylizację, masę technologicznych innowacji, a do tego... przedni napęd!

Nowe BMW serii 1 dużo lepiej wpisuje się we współczesną linię stylistyczną bawarskiej marki. Otrzymało obłe nadwozie z mocno zaznaczonymi liniami, potężne przednie reflektory i masywny grill z wlotami przypominającymi nerki. Nowa seria 1 wydaje się masywniejsza i większa. I to akurat prawda. W końcu kompakt urósł w stosunku do poprzednika. Nadwozie trzeciej odsłony BMW jest o 5 mm dłuższe (teraz 4319 mm), 34 mm szersze (teraz 1799 mm) oraz o 13 mm wyższe (teraz 1434 mm). Rozstaw osi jest o 20 mm większy - wynosi teraz 2670 mm.

REKLAMA

Nowe BMW serii 1 - więcej miejsca dla pasażerów z tyłu

BMW urosło na zewnątrz i w środku. Pasażerowie m.in. tylnej kanapy otrzymają większą ilość przestrzeni na nogi. Zwiększyła się też o 20 litrów pojemność bagażnika. Teraz kufer mieści od 380 do 1200 litrów. Nowa seria 1 będzie dostępna w czterech wersjach stylistycznych. Bazowa została nazwana Advantage. W sytuacji, w której kierowca zdecyduje się na satynowe aluminium akcentujące nadwozie i tapicerkę Dakota, wybierze model Luxury Line. Czarne akcenty i sportowe fotele oznaczają wariant Sport Line, podczas gdy satynowe aluminium i duże wloty powietrza pojawiające się w przednim zderzaku zwiastują wariant M Sport.

Zobacz również: Używane BMW Serii 1: pełnoprawne BMW

BMW serii 1 otrzyma pięć wersji silnikowej. Dwie będą zasilane benzyną, a trzy olejem napędowym. Ich moc ma wynosić od 116 do 306 koni mechanicznych. Najciekawiej w gamie prezentuje się oczywiście topowa odmiana M135i xDrive. Auto otrzyma napęd na cztery koła i pozwoli na osiągnięcie pierwszej setki już w 4,7 sekundy. Jeżeli chodzi o diesle, dla przykładu model 116d według oficjalnej specyfikacji powinien spalać tylko 3,8 litra oleju napędowego. Nowością w gamie silnikowej jest automatyczna skrzynia dwusprzęgłowa o siedmiu przełożeniach. Ta ma być dostępna w BMW 116d i 118i.

Nowe BMW serii 1 - innowacje technologiczne na pokładzie

REKLAMA

Nowe BMW serii 1 to kilka innowacji. Pierwszą jest ciekawe sterowanie kontrolą trakcji w przypadku silnika benzynowego. System ARB sprawia, że impulsy decydujące o pracy układu wychodzą nie z jednostki sterującej DSC, a komputera jednostki napędowej. To zwiększa precyzję działania systemu. Drugim z ciekawych rozwiązań jest połączenie sterowania automatycznej skrzyni biegów z... nawigacją satelitarną! Informacje uzyskane z czytnika danych o natężeniu ruchu i trasie pozwalają przekładni jeszcze lepiej dopasować przełożenie do warunków ruchu, które napotka auto. W ten sposób optymalizowane jest zużycie paliwa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

BMW serii 1 trzeciej generacji czekają trzy ważne wydarzenia. Auto ujrzy światło dzienne już 25 czerwca podczas BMW Welt w Monachium. Oficjalna prezentacja będzie miała miejsce we wrześniu podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, podczas gdy debiut rynkowy jest zapowiedziany na 28 września 2019 roku.

Nowe BMW serii 1 - trzecia generacja ujrzała światło dzienne
Fot. Bmw
Nowe BMW serii 1 - trzecia generacja ujrzała światło dzienne
Fot. Bmw
Nowe BMW serii 1 - trzecia generacja ujrzała światło dzienne
Fot. Bmw
Nowe BMW serii 1 - trzecia generacja ujrzała światło dzienne
Fot. Bmw
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA