REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Opel Adam

REKLAMA

REKLAMA

Opel zaprezentował właśnie swój nowy model o nazwie Adam. Jest to małe autko stworzone z myślą o poruszaniu się po dużych miastach. Adam ma konkurować z takimi samochodami jak MINI oraz Fiat 500.

Wymiary auta to 3, 7 metra długości oraz 1720 mm szerokości. Adam spokojnie pomieści maksymalnie czterech pasażerów. Rozstaw kół przednich to 1485 mm natomiast tylnich 1478 mm. Rozstaw osi wynosi 2311 mm. Wielkość kół będzie można wybrać od 15 do 18 cali.

REKLAMA

Opel Adam będzie dostępny z trzema wersjami silnika benzynowego: 1.2 litra z 70 KM, 1.4 litra z 87 oraz 1.4 litra ze 100 KM, wraz z pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Każdy z wymienionych układów napędowych posiada pakiet ecoFLEX wyposażony w system Start/Stop, który zapewnia oszczędność paliwa.

Zobacz też: Seat Leon III

REKLAMA

Inżynierzy Opla pracują nad silnikiem benzynowym nowej generacji, który będzie zaprezentowany w późniejszym czasie. Ma on być turbodoładowany z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz posiadać system Start/Stop. Zabieg ten ma na celu zwiększenie wydajności oraz uzyskanie lepszych osiągów. Silnik będzie dostępny z sześciobiegową manualną skrzynią biegów nowej generacji.

Opel Adam zadbał o gusta swoich użytkowników. Auto będzie oferowane w trzech wersjach wyposażenia: JAM (modny, nietypowy, kolorowy), GLAM (dla lubiących elegancję) oraz SLAM ( dla osób dynamicznych, uprawiających jakiś sport).Dodatkowo Opel oferuje szeroki wybór kolorów nadwozia, trzy kolory dachu, różne kolory wnętrza i rodzaje wystroju, a także wykończenie dachu diodami LED mające przypominać rozgwieżdżone niebo.

Zobacz też: Toyota GT86: dane techniczne, cennik i wyposażenie

Opel Adam będzie naszpikowany nowinkami technicznymi.  Ma on, bowiem pełną integrację ze smartfonem. Dodatkowo wyposażony będzie w wszelkiego rodzaju interfejsy takie jak np. USB lub Bluetooth. Dzięki temu będziemy mogli odtwarzać na ekranie naszego auta wszystko, co tylko zapragniemy, zaczynając od muzyki poprzez pokaz zdjęć kończąc na filmach.

Opel po raz pierwszy w tak małym samochodzie zastosował kilka ciekawych systemów. Pierwszym z nich to system APA II, czyli po prostu system wspomagający parkowanie. Kierowca by zaparkować musi jedynie załączyć guzik na desce i jechać spokojnie wzdłuż miejsca, w którym chciałby zaparkować. System skanuje boki i kiedy tylko wykryje miejsce, w którym można zaparkować powiadamia o tym właściciela. Wtedy wystarczy załączyć wsteczny, puścić kierownicę a Adam sam zaparkuje.

Zobacz też: Nowe Porsche Boxster czyli 911 za pół ceny

Następnym systemem jest SBSA czyli system alarmujący o pojeździe znajdującym się w tzw. martwym polu. W czasie jazdy, gdy próbujemy zmienić pas a z boku mamy pojazd niewidoczny dla nas w bocznych lusterkach system SBSA zaalarmuje nas o tym fakcie.

Opel Adam -przód/bok
Fot. Opel
Opel Adam -przód
Fot. Opel
Opel Adam -tył
Fot. Opel
Opel Adam -wnętrze
Fot. Opel
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Benzyną E10 tych aut nie zatankujesz. Długa lista! Co mają zrobić kierowcy od 1 stycznia 2024 r.?

    Na stacjach pojawi się nowa benzyna E10. Do jakich samochodów lepiej jej nie tankować? Przygotowaliśmy listę pojazdów. Tak, jest też wyszukiwarka opracowana przez ministerstwo klimatu. Ale w tym przypadku najlepiej polegać przede wszystkim na deklaracjach producentów.

    Postęp projektu Izery: fabryka i nowy SUV już w 2025 roku?

    Na konferencji prasowej 7 grudnia 2023 r. prezes spółki ElectroMobility Poland (EMP), Piotr Zaremba, ogłosił znaczący postęp projektu Izery (pierwszego polskiego samochodu elektrycznego), informując o zrealizowaniu planów w 39 procentach. Wizja fabryki w Jaworznie i pierwszych samochodów z niej zjeżdżających staje się coraz bardziej realna. Produkcja samochodów ma ruszyć w tej fabryce pod koniec 2025 roku.

    Toyota Hilux Mild Hybrid 48V. Diesel w pick-up`ie z zastrzykiem 16 koni

    Toyota zdecydowała się poszerzyć gamę silnikową Hiluxa. Teraz 2,8-litrowy diesel w jednej z wersji może otrzymać elektryczne wsparcie. Za to odpowiedzialny jest 16-konny układ Mild Hybrid 48V.

    Ile kosztuje elektryczna Astra? Cennik modelu Electric startuje od 197 500 zł

    Pierwsza elektryczna Astra w historii modelu oficjalnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Za model trzeba zapłacić co najmniej 197 500 zł. Co kompaktowy Opel oferuje w zamian?

    REKLAMA

    Elektryczny SUV Mitsubishi? Japończycy uderzą w segment C

    Mitsubishi, zamiast zwijać biznes w Europie, najwyraźniej planuje go rozwijać. Po dwóch kluczowych debiutach w segmencie aut miejskich Japończycy szykują się do prezentacji elektrycznego SUV-a segmentu C.

    Czy paliwo w samochodzie może zamarznąć?

    Paliwo zamarzło w samochodzie. To hasło podczas porannej próby rozruchu silnika brzmi dla kierowcy jak wyrok. Czy to jest w ogóle możliwe? I jak radzić sobie w takiej sytuacji? O tym właśnie opowiemy w tym poradniku.

    Jaki będzie 2024 rok w branży TSL?

    Sektor TSL przechodzi przez istotne zmiany, które odzwierciedlają ewolucję całej branży. Nowe regulacje oraz kierunki rozwoju, wprowadzone w 2023 roku, jeszcze mocniej uwydatniły dynamiczny charakter branży. Jakie wyzwania i szanse z perspektywy prawa przyniesie ze sobą rok 2024? 

    Nowa benzyna E10 od stycznia 2024 r. MKiŚ: Nie wlewaj do baku jeżeli masz stary silnik, bo uszkodzisz układ paliwowy!

    Nowa benzyna 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów (E10) zacznie być sprzedawana na stacjach benzynowych w Polsce już od 1 stycznia 2024 r. - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Benzyna E10 zastąpi benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Ale uwaga, nie każdy silnik może pracować na nowej benzynie. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa. Służy do tego wyszukiwarka przygotowana przez MKiŚ.

    REKLAMA

    Wyższe opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek. Skok cen sięga nawet 86 proc.!

    Opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek wzrosły nawet o 86 proc. To poważny problem dla firm z branży transportowej. I nie tylko Polskich, ale także pochodzących z innych krajów europejskich.

    Mosiężna skrobaczka do szyb. Fiński wynalazek rzeczywiście nie rysuje szyb?

    Mosiężna skrobaczka do szyb to hit ostatnich lat w Polsce. Powód? Ponoć nie ma możliwości, aby porysowała szybę w samochodzie. Ile jest w tym prawdy? I czym tak właściwie jest fińska skrobaczka? Sprawdziłem to.

    REKLAMA