REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Opel Adam

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Opel zaprezentował właśnie swój nowy model o nazwie Adam. Jest to małe autko stworzone z myślą o poruszaniu się po dużych miastach. Adam ma konkurować z takimi samochodami jak MINI oraz Fiat 500.

Wymiary auta to 3, 7 metra długości oraz 1720 mm szerokości. Adam spokojnie pomieści maksymalnie czterech pasażerów. Rozstaw kół przednich to 1485 mm natomiast tylnich 1478 mm. Rozstaw osi wynosi 2311 mm. Wielkość kół będzie można wybrać od 15 do 18 cali.

REKLAMA

Opel Adam będzie dostępny z trzema wersjami silnika benzynowego: 1.2 litra z 70 KM, 1.4 litra z 87 oraz 1.4 litra ze 100 KM, wraz z pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Każdy z wymienionych układów napędowych posiada pakiet ecoFLEX wyposażony w system Start/Stop, który zapewnia oszczędność paliwa.

Zobacz też: Seat Leon III

REKLAMA

Inżynierzy Opla pracują nad silnikiem benzynowym nowej generacji, który będzie zaprezentowany w późniejszym czasie. Ma on być turbodoładowany z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz posiadać system Start/Stop. Zabieg ten ma na celu zwiększenie wydajności oraz uzyskanie lepszych osiągów. Silnik będzie dostępny z sześciobiegową manualną skrzynią biegów nowej generacji.

Opel Adam zadbał o gusta swoich użytkowników. Auto będzie oferowane w trzech wersjach wyposażenia: JAM (modny, nietypowy, kolorowy), GLAM (dla lubiących elegancję) oraz SLAM ( dla osób dynamicznych, uprawiających jakiś sport).Dodatkowo Opel oferuje szeroki wybór kolorów nadwozia, trzy kolory dachu, różne kolory wnętrza i rodzaje wystroju, a także wykończenie dachu diodami LED mające przypominać rozgwieżdżone niebo.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Toyota GT86: dane techniczne, cennik i wyposażenie

Opel Adam będzie naszpikowany nowinkami technicznymi.  Ma on, bowiem pełną integrację ze smartfonem. Dodatkowo wyposażony będzie w wszelkiego rodzaju interfejsy takie jak np. USB lub Bluetooth. Dzięki temu będziemy mogli odtwarzać na ekranie naszego auta wszystko, co tylko zapragniemy, zaczynając od muzyki poprzez pokaz zdjęć kończąc na filmach.

Opel po raz pierwszy w tak małym samochodzie zastosował kilka ciekawych systemów. Pierwszym z nich to system APA II, czyli po prostu system wspomagający parkowanie. Kierowca by zaparkować musi jedynie załączyć guzik na desce i jechać spokojnie wzdłuż miejsca, w którym chciałby zaparkować. System skanuje boki i kiedy tylko wykryje miejsce, w którym można zaparkować powiadamia o tym właściciela. Wtedy wystarczy załączyć wsteczny, puścić kierownicę a Adam sam zaparkuje.

Zobacz też: Nowe Porsche Boxster czyli 911 za pół ceny

Następnym systemem jest SBSA czyli system alarmujący o pojeździe znajdującym się w tzw. martwym polu. W czasie jazdy, gdy próbujemy zmienić pas a z boku mamy pojazd niewidoczny dla nas w bocznych lusterkach system SBSA zaalarmuje nas o tym fakcie.

Opel Adam -przód/bok
Fot. Opel
Opel Adam -przód
Fot. Opel
Opel Adam -tył
Fot. Opel
Opel Adam -wnętrze
Fot. Opel
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

REKLAMA

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

REKLAMA

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

To już pewne: będą zmiany w cenach za badania techniczne pojazdów. Co czeka kierowców i stacje kontroli pojazdów

Jak informuje resort, jeszcze w grudniu 2024 roku złożono wniosek o wpisanie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Ma ona na celu całkowitą rewolucję w opłatach za badania techniczne samochodów i innych pojazdów.

REKLAMA