REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Używane auto z certyfikatem DEKRA - sprawne i pewne

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
mechanik, przegląd
mechanik, przegląd

REKLAMA

REKLAMA

Kupno używanego samochodu posiadającego certyfikat DEKRA to sposób na nabycie pojazdu w dobrym stanie technicznym. Zobacz co gwarantuje ten certyfikat na przykładzie aut z programu "Ford Używane".

Zakup używanego auta - błądzenie wśród złomu?

Kupno używanego samochodu to duże wyzwanie. Większość osób, którzy skusili się na tzw. „okazje” srogo zawiodła się na stanie technicznych i blacharskim nabytych aut. Większość oferowanych na rynku wtórnym samochodów jest w kiepskiej kondycji technicznej a powodem ich sprzedaży, jest po prostu chęć pozbycia się problemu...

REKLAMA

Ford Używane - auto z certyfikatem

Wysokie ryzyko zakupu powypadkowego lub wyeksploatowanego samochodu powoduje dużą frustrację u osób, które poszukują używanego, ale zadbanego pojazdu. Właśnie dla takich osób koncern Ford przygotował specjalny program „Ford Używane”, który pozwala nabyć auto o sprawdzonej przeszłości. Nowe przedsięwzięcie wystartowało 17 czerwca 2013 r. jako uzupełnienie strategii rozwoju Forda na polskim rynku. Na potrzeby programu „Ford Używane” opracowano specjalne standardy operacyjne i ekspozycyjne, przygotowano również materiały ekspozycyjne  i reklamę. Dystrybucja samochodów odbywa się w oparciu o centralny system zarządzania sprzedażą pojazdów Ford DCO. W przedsięwzięcie zaangażowano także firmy leasingowe oraz wypożyczalnie aut, od których przewiduje się odkupienie używanych egzemplarzy.

Zobacz też: Co kupić: Nissan Qashqai I czy Qashqai II?

Certyfikat DEKRA

Na czym polega innowacyjność oferty Forda? Jednym z kluczowych jej elementów jest certyfikowanie aut przez największe Stowarzyszenie Rzeczoznawców Pojazdów DEKRA. Zajmuje się ono analizą stanu technicznego pojazdów i dopuszczaniem ich do ruchu (głównie w Niemczech). Podstawą do wystawienia Certyfikatu Jakości Pojazdu DEKRA jest badanie techniczne obejmujące najbardziej istotne ze względu na eksploatację oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym zespoły i układy w samochodzie (kontrola 150 punktów kontrolnych):

  • pojazd z zewnątrz (m.in.: nadwozie, powłoka lakierowa, uszkodzenia powypadkowe)
  • wnętrze pojazdu (m.in.: pokrycia tapicerskie, instrumenty kontrolne, zapach we wnętrzu)
  • komora silnika (m.in.: szczelność zespołu napędowego, układ chłodzenia)
  • komora bagażnika (m.in.: wykładziny, wyposażenie, mechanika pokrywy bagażnika)
  • podwozie (m.in.: zawieszenie, układ wydechowy, ogumienie)
  • jazda próbna (m.in.: zespół napędowy, zawieszenie, instrumenty kontrolne)

Certyfikat wystawiony autu przez DEKRA stanowi dowód na dobry stan techniczny pojazdu. Dzięki niemu klient zyskuje informacje, że auto jest sprawne i w pełni bezpieczne. Dotychczas wystawionych zostało w Polsce prawie 30 tys. Certyfikatów DEKRA na samochody używane.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Zakup używanego silnika – koszt i opłacalność inwestycji

Kiedy auto nie może otrzymać certyfikatu DEKRA?

Każdy samochód, którego właściciele stara się o wydanie certyfikatu musi zdobyć określoną liczbę punktów, których sumaryczny wynik odzwierciedla jego stan techniczny. Dzięki temu można nawet porównywać ze sobą inne auta badane w tym systemie.

Zobacz też: Czy warto kupić samochód po taksówce?

Certyfikat DEKRA nie zostanie wydany jeśli w aucie występują określone usterki.

Nadwozie

- elementy mechaniczne funkcjonują nieprawidłowo;

- występują liczne wgniecenia karoserii;

- występują nienaprawione uszkodzenia korozyjne;

- barwa poszczególnych elementów karoserii jest zróżnicowana;

- występują znaczne uszkodzenia szyb

Wnętrze

- występują intensywne ślady zużycia bądź przepalenia tapicerki,

- regulacja foteli czy tylnej kanapy nie działa prawidłowo;

- występują usterki układów wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania lub ich sterowania;

Silnik i skrzynia biegów

- silnik czy skrzynia biegów posiada wyraźne wycieki oleju;

- poziomy oleju lub płynu hamulcowego czy chłodniczego nie leżą wyraźnie poniżej poziomu MIN

Koła i układ hamulcowy

- głębokość bieżnika opony jest mniejsza niż 3 mm;

- tarcze hamulcowe noszą wyraźne ślady zużycia czy wręcz uszkodzenia.

Zakup takiego auta na pewno daje większą szansę na zadowolenie z zakupu. Dlatego jeśli interesuje nas zakup używanego pojazdu to warto przynajmniej zapoznać się z ofertą Forda na tego typu pojazdy. Na pewno będzie to pewniejszy zakup aniżeli liczenie na znalezienie okazji.

DEKRA certyfikat Ford Używane
Ford
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA