REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Używane auto z certyfikatem DEKRA - sprawne i pewne

mechanik, przegląd
mechanik, przegląd

REKLAMA

REKLAMA

Kupno używanego samochodu posiadającego certyfikat DEKRA to sposób na nabycie pojazdu w dobrym stanie technicznym. Zobacz co gwarantuje ten certyfikat na przykładzie aut z programu "Ford Używane".

Zakup używanego auta - błądzenie wśród złomu?

Kupno używanego samochodu to duże wyzwanie. Większość osób, którzy skusili się na tzw. „okazje” srogo zawiodła się na stanie technicznych i blacharskim nabytych aut. Większość oferowanych na rynku wtórnym samochodów jest w kiepskiej kondycji technicznej a powodem ich sprzedaży, jest po prostu chęć pozbycia się problemu...

REKLAMA

Ford Używane - auto z certyfikatem

Wysokie ryzyko zakupu powypadkowego lub wyeksploatowanego samochodu powoduje dużą frustrację u osób, które poszukują używanego, ale zadbanego pojazdu. Właśnie dla takich osób koncern Ford przygotował specjalny program „Ford Używane”, który pozwala nabyć auto o sprawdzonej przeszłości. Nowe przedsięwzięcie wystartowało 17 czerwca 2013 r. jako uzupełnienie strategii rozwoju Forda na polskim rynku. Na potrzeby programu „Ford Używane” opracowano specjalne standardy operacyjne i ekspozycyjne, przygotowano również materiały ekspozycyjne  i reklamę. Dystrybucja samochodów odbywa się w oparciu o centralny system zarządzania sprzedażą pojazdów Ford DCO. W przedsięwzięcie zaangażowano także firmy leasingowe oraz wypożyczalnie aut, od których przewiduje się odkupienie używanych egzemplarzy.

Zobacz też: Co kupić: Nissan Qashqai I czy Qashqai II?

Certyfikat DEKRA

Na czym polega innowacyjność oferty Forda? Jednym z kluczowych jej elementów jest certyfikowanie aut przez największe Stowarzyszenie Rzeczoznawców Pojazdów DEKRA. Zajmuje się ono analizą stanu technicznego pojazdów i dopuszczaniem ich do ruchu (głównie w Niemczech). Podstawą do wystawienia Certyfikatu Jakości Pojazdu DEKRA jest badanie techniczne obejmujące najbardziej istotne ze względu na eksploatację oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym zespoły i układy w samochodzie (kontrola 150 punktów kontrolnych):

  • pojazd z zewnątrz (m.in.: nadwozie, powłoka lakierowa, uszkodzenia powypadkowe)
  • wnętrze pojazdu (m.in.: pokrycia tapicerskie, instrumenty kontrolne, zapach we wnętrzu)
  • komora silnika (m.in.: szczelność zespołu napędowego, układ chłodzenia)
  • komora bagażnika (m.in.: wykładziny, wyposażenie, mechanika pokrywy bagażnika)
  • podwozie (m.in.: zawieszenie, układ wydechowy, ogumienie)
  • jazda próbna (m.in.: zespół napędowy, zawieszenie, instrumenty kontrolne)

Certyfikat wystawiony autu przez DEKRA stanowi dowód na dobry stan techniczny pojazdu. Dzięki niemu klient zyskuje informacje, że auto jest sprawne i w pełni bezpieczne. Dotychczas wystawionych zostało w Polsce prawie 30 tys. Certyfikatów DEKRA na samochody używane.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Zakup używanego silnika – koszt i opłacalność inwestycji

Kiedy auto nie może otrzymać certyfikatu DEKRA?

Każdy samochód, którego właściciele stara się o wydanie certyfikatu musi zdobyć określoną liczbę punktów, których sumaryczny wynik odzwierciedla jego stan techniczny. Dzięki temu można nawet porównywać ze sobą inne auta badane w tym systemie.

Zobacz też: Czy warto kupić samochód po taksówce?

Certyfikat DEKRA nie zostanie wydany jeśli w aucie występują określone usterki.

Nadwozie

- elementy mechaniczne funkcjonują nieprawidłowo;

- występują liczne wgniecenia karoserii;

- występują nienaprawione uszkodzenia korozyjne;

- barwa poszczególnych elementów karoserii jest zróżnicowana;

- występują znaczne uszkodzenia szyb

Wnętrze

- występują intensywne ślady zużycia bądź przepalenia tapicerki,

- regulacja foteli czy tylnej kanapy nie działa prawidłowo;

- występują usterki układów wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania lub ich sterowania;

Silnik i skrzynia biegów

- silnik czy skrzynia biegów posiada wyraźne wycieki oleju;

- poziomy oleju lub płynu hamulcowego czy chłodniczego nie leżą wyraźnie poniżej poziomu MIN

Koła i układ hamulcowy

- głębokość bieżnika opony jest mniejsza niż 3 mm;

- tarcze hamulcowe noszą wyraźne ślady zużycia czy wręcz uszkodzenia.

Zakup takiego auta na pewno daje większą szansę na zadowolenie z zakupu. Dlatego jeśli interesuje nas zakup używanego pojazdu to warto przynajmniej zapoznać się z ofertą Forda na tego typu pojazdy. Na pewno będzie to pewniejszy zakup aniżeli liczenie na znalezienie okazji.

DEKRA certyfikat Ford Używane
Ford
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA