REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Chevrolet Orlando jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Jakub Tujaka
Chevrolet Orlando Fot. Moto.wieszjak.pl
Chevrolet Orlando Fot. Moto.wieszjak.pl

REKLAMA

REKLAMA

W przypadku Chevroleta Orlando mamy do dyspozycji tylko jedną wersję nadwoziową, dwie silnikowe i cztery warianty wyposażenia. W poradniku tym podpowiemy, jak skonfigurować Chevroleta Orlando.

Nadwozie

REKLAMA

Chevrolet Orlando jest dostępny w jednej wersji nadwoziowej, jest to pięciodrzwiowy mini van.

Silniki

Benzyna

W gamie jednostek napędowych Chevroleta Orlando znajdziemy tylko jeden silnik benzynowy. Motor ten ma pojemność 1,8 litra i generuje moc 141 KM. Zestawiono go z pięciobiegową skrzynią manualną. Orlando zasilane benzyną jest dostępne we wszystkich czterech wersjach wyposażenia. Najtańszy Orlando z benzyniakiem pod maską w wariancie LS kosztuje 59 990 złotych, a najdroższy standard czyli LTZ to wydatek 73 990 złotych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Test Chevrolet Orlando: Rodzina na swoim

Diesel

REKLAMA

Dla zwolenników jednostek wysokoprężnych zainteresowanych zakupem Orlando producent przygotował dwulitrowy silnik diesla w dwóch wariantach mocy: 130 i 163 KM. W mocniejszym wariancie może on współpracować zarówno z manualną jak i z automatyczną skrzynią biegów (obie mają po 6 przełożeń), natomiast słabszy nie jest dostępny w najdroższym standardzie LTZ. Najuboższa wersja LS ze 130-konnym dieslem i manualem kosztuje 71 990 złotych, a aby stać się posiadaczem mocniejszego diesla z automatem w najdroższej wersji wyposażeniowej należy przygotować 89 990 złotych.

Nasz wybór: Chevrolet Orlando z silnikiem diesla kosztuje około 10 tysięcy więcej niż wersja z benzyniakiem, ale według nas to właśnie jednostka wysokoprężna bardziej pasuje do charakteru auta. Rozsądnym wyborem będzie 130 konny motor, ale nie ma możliwości skonfigurowania go z automatyczną skrzynią biegów i nie jest on dostępny w najbogatszej wersji wyposażeni LTZ.

Wyposażenie 

W cenniku Chevroleta Orlando znajdziemy cztery poziomy wyposażenia: LS, LT, LT+ i LTZ

Już w LS (podstawowa wersja z benzyniakiem kosztuje 59 990 zł, a z dieslem 71 990 złotych) znajdziemy m.in. system stabilizacji tory jazdy ESC, system kontroli trakcji TCS, 6 poduszek powietrznych, radioodtwarzacz CD i MP3, złącze AUX, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, pionową regulację kierownicy, centralny zamek sterowany pilotem i szesnastocalowe koła stalowe

REKLAMA

Aby wyposażyć Orlando LS z benzyniakiem w klimatyzację musimy dopłacić 3 tysiące złotych, a w dieslu jest ona w standardzie.
Z zewnątrz wersję LS od wyższych poziomów odróżnimy brakiem chromowanej ramki atrapy chłodnicy i klamkami, które nie są w kolorze nadwozia.

Poziom LT ma wszystko to, co LS a także elektrycznie otwierane szyby tylne, poziomą regulację kierownicy, sterowanie radiem z koła kierownicy, która w LT jest pokryta skórą, a także komputer pokładowy. LT jest droższy od LS o około 5 tysięcy złotych (1,8 benz. 66 990, 2,0 diesel 130 KM 75 990 złotych)

Wariant LT+ ma wszystko to, co poprzednie poziomy wyposażenia, a ponadto automatyczną klimatyzację, 6 głośników (a nie 4), port USB i nawigację w języku polskim i 16 calowe felgi aluminiowe. LT+ jest droższy od LT o około 5 tysięcy złotych.

Zobacz również: Test KIA Cee'd: rozważna i nieromantyczna

Najwyższy poziom standardowego wyposażenia czyli LTZ kosztuje 73 990 złotych z silnikiem benzynowym, a z dieslem 84 990 z manualną skrzynią i 89 990 z automatem.

Wariant ten ma wszystko to, co niższe opcje a także automatyczny włącznik światła, czujnik deszczu, tempomat, chromowane wykończenie linii okien, elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne, niebieskie podświetlenie konsoli centralnej i 17 calowe alufelgi.

Niezależnie od wersji lakier metalizowany wymaga dopłaty 2 tysięcy złotych, a elektryczny szyber dach (niedostępny w LS) to wydatek 2 000 zł.

Nasz wybór: Chevrolet Orlando LT+

Redakcja poleca: Ze względu na sprzyjający dalekim wyjazdom charakter auta polecamy Chevroleta Orlando ze 130 konnym dieslem i manualną skrzynią biegów, w wersji wyposażeniowej LT+ za 79 990 złotych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA