REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy można jechać samochodem na święta wielkanocne 2021 r.?

Czy można jechać samochodem na święta wielkanocne 2021 r.?
Czy można jechać samochodem na święta wielkanocne 2021 r.?
Creandi.pl

REKLAMA

REKLAMA

Czy można jechać samochodem na święta wielkanocne 2021 r.? Zobaczmy jakie jest stanowisko rządu dziś i jak może się zmienić.

Święta wielkanocne 2021 r. Co nas czeka?

Święta wielkanocne w roku 2020 nie były łatwym czasem. Miały miejsce zaraz po wybuchu pandemii w Europie, a to musiało oznaczać ograniczenia w przemieszczaniu się. Czy Polacy się do nich zastosowali? W dużej mierze tak. Na drogach panowały pustki! Jak będzie w tym roku? Czy można jechać samochodem na święta wielkanocne 2021 r.? Nietrudno przewidzieć, że wszystko zależy od tego w jaki sposób będzie się rozwijać pandemia. Utrzymanie się wysokich wskaźników zarażeń z pewnością może sprawić, że w okolicy świąt wielkanocnych zaostrzone zostaną obostrzenia i zalecenia sanitarne.

REKLAMA

Wielkanoc 2021 r.: być może nie lockdown, ale ograniczenia z pewnością!

REKLAMA

Czy na święta wielkanocne 2021 r. może zostać wprowadzony zakaz przemieszczania się? Patrząc na obostrzenia stosowane przez rząd w ostatnich miesiącach raczej takiego rozwiązania spodziewać się nie można. To oczywiście nie oznacza, że rządzący pozostawią Polakom pełną dowolność w kwestii przemieszczania się w czasie świąt. Dużo bardziej prawdopodobne są jednak ograniczenia ilości osób przy stole świątecznym, to raz. Dwa rząd od miesięcy przestał stosować zakazy, a w ich miejsce przygotowuje dla Polaków zalecenia.

W święta wielkanocne 2021 można spodziewać się takich ograniczeń, jakie pojawiły się w Boże Narodzenie 2020. Wtedy do stołu mogło zasiąść maksymalnie pięć osób - nie wliczając w to domowników.

Czy można jechać samochodem na święta wielkanocne 2021 r.?

A więc czy w roku 2021 można jechać samochodem na święta wielkanocne? Z uwagi na uwarunkowania pandemiczne lepiej tego nie robić. Bezpieczniej jest pozostać w domu. Jeżeli ktoś jednak musi się przemieszczać z różnych powodów, kluczowe jest zastosowanie się do obostrzeń - tj. zbieranie w niewielkich grupach i unikanie spotkań z osobami, które mają jakiekolwiek objawy infekcji.

Jazda samochodem na święta wielkanocne 2021 r. - zasady sanitarne:

Według obecnie obowiązujących zasad pandemicznych osoby poruszające się prywatnym samochodem nie muszą zasłaniać ust i nosa. I obostrzenia te dotyczą nie tylko domowników jadących razem do rodziny, ale także osób obcych. Oznacza to mniej więcej tyle, że jeżeli kierowca jadąc do rodziny podwozi w te same rejony Polski znajomego, nie muszą oni mieć maseczki na twarzy w czasie podróży. Kiedy usta i nos trzeba zasłonić? Gdy podróżujący zatrzymają się na stacji benzynowej, parkingu (w tym leśnym) czy postanowią pojechać nie autem, a autobusem czy pociągiem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Poseł PiS: Na przejściu dla pieszych podnieś rękę. Interpelacja poselska

Poseł PiS: Na przejściu dla pieszych podnieś rękę. Interpelacja poselska. Nowe zasady na przejściach dla pieszych? Nie, to jedna z propozycji posła PiS Artura Szałabawki mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

Kierowca autobusu był pod wpływem amfetaminy, został zatrzymany dzięki nastolatkom

Gdyby nie dwaj trzynastolatkowie, nie wiadomo, jak zakończyłaby się podróż autobusem dla pasażerów. Chłopcy zwrócili uwagę na dziwne zachowanie kierowcy i zadzwonili po pomoc. Wstępne badanie wykazało, że kierowca był pod wpływem amfetaminy. 

KGP: 74 740 interwencji, 333 wypadków drogowych, 36 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 74 740 interwencji. Podsumowanie nie zawiera danych z dwóch dni.

Bez dofinansowania zakupu w programie Mój elektryk sprzedaż samochodów elektrycznych w Polsce całkowicie wyhamuje

W rok niemal podwoiła się liczba samochodów elektrycznych zarejestrowanych w Polsce. Teraz jednak nastąpiło gwałtowne hamowanie tego trendu. Eksperci prognozują: polska droga do elektromobilności wyglądała na długą, teraz zaś zniknęła nawet perspektywa mety.

REKLAMA

Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

REKLAMA

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

REKLAMA