REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Port w Gdańsku obsłuży Białoruski handel zagraniczny?

Port w Gdańsku obsłuży Białoruski handel zagraniczny?
Port w Gdańsku obsłuży Białoruski handel zagraniczny?
DCT Gdańsk S.A.

REKLAMA

REKLAMA

Na czwartym posiedzeniu Polsko-Białoruskiej Grupy Roboczej ds. współpracy w dziedzinie transportu ustalono jako jeden z priorytetów rozwój szlaku wodnego E40. Podjęto też rozmowy na temat wsparcia przez Białoruś rozwoju projektu drogowego via Carpatia poza granicę UE.

5 i 6 lipca 2016 r. w Mińsku odbyło się czwarte posiedzenie Polsko-Białoruskiej Grupy Roboczej ds. współpracy w dziedzinie transportu, utworzonej w ramach Wspólnej Polsko-Białoruskiej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej, w którym wziął udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Piotr Stomma.

REKLAMA

Podczas spotkania podkreślono bardzo dobrą współpracę w obszarze wymiany towarowej, której wyrazem było m.in.  posiedzenie dwustronnej komisji mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych w marcu 2016 r. w Warszawie. Obecnie trwają też prace nad projektem umowy międzyrządowej o utrzymaniu kolejowych obiektów mostowych na granicy polsko – białoruskiej.

Odwiedź nasz serwis Logistyka

Port w Gdańsku obsłuży Białoruski handel zagraniczny?

REKLAMA

Strony z zadowoleniem odnotowały wzrost dynamiki regularnych przewozów lotniczych między oboma państwami oraz współpracę wyznaczonych przewoźników. Podkreślono też znaczącą rolę Warszawy i Mińska jako przesiadkowych portów lotniczych oraz potwierdzono duży potencjał rozwojowy transportu lotniczego w relacjach dwustronnych.

W zakresie żeglugi śródlądowej uznano, że relacje pomiędzy oboma państwami mają pozytywną dynamikę. Jednym z priorytetowych zagadnień jest rozwój szlaku wodnego E40. Białoruś zaproponowała rozważenie kwestii organizacji przewozów towarów transportem śródlądowym i multimodalnym pomiędzy oboma państwami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Strona białoruska podkreśliła zainteresowanie obsługą przez port w Gdańsku białoruskiego handlu zagranicznego. Polska poprosiła Białoruś o wsparcie w zakresie rozwoju projektu szlaku drogowego via Carpatia w ramach przedłużenia sieci TEN-T poza granicę zewnętrzną UE.

Ponadto uzgodniono, że jesienią 2016 r. z wizytą do Mińska uda się minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Celem podróży będzie m.in. opracowanie deklaracji dotyczącej koordynacji rozwoju infrastruktury transportowej na styku obu krajów oraz dyskusja na temat znaczenia i rozwoju korytarzy transportowych z Europy na Wschód.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Po polskich drogach jeżdżą coraz starsze samochody, najbardziej leciwe są Volkswageny, a auta jakich marek mają najmniej lat

14,7 lat – tyle wynosi obecnie średni wiek samochodu zgłaszanego do ubezpieczenia. Jest to o 12 miesięcy więcej niż cztery lata wcześniej. Jednak w przypadku najczęściej spotykanych w Polsce modeli samochodów, średnia jest jeszcze wyższa i sięga prawie 18 lat.

Konfiskata auta nietrzeźwym kierowcom. Będą zmiany przepisów, ale czy na pewno łagodniejsze dla kierujących pojazdami

Kolejna zmiana przepisów dotyczących przepadku pojazdów jako kary dla nietrzeźwych kierowców. . Do Sejmu trafił projekt zmiany ustawy, w ramach którego to nie policja, ale sąd będzie dokonywał konfiskaty, ale jednocześnie zaostrzone zostaną przepisy dotyczące przepadku pojazdu.

Pijany kierowca staranował ogrodzenie. Stracił prawo jazdy w siedmiu kategoriach

35-letni pijany kierowca ciężarowej scanii staranował ogrodzenie prywatnej posesji w Szydłówku koło Mławy. Kary nie będą niskie. 

Polacy jeżdżą starymi autami. Czy można je ubezpieczyć?

Średnia wieku samochodu w Polsce wynosi 15,9 lat. Na takie samochody trudno wykupić polisę Auto Casco. Na szczęście niektóre towarzystwa ubezpieczają nawet 20-letnie pojazdy.

REKLAMA

Tylko 0,5 promila wystarczy, żeby stracić samochód. Zmienią się przepisy dotyczące pijanych kierowców

Do Sejmu trafi projekt nowelizacji Kodeksu karnego oraz niektórych innych ustaw. Projekt zakłada zmianę przepisów dotyczących konfiskaty pojazdów pijanym kierowcom. Czy to w końcu pomoże zatrzymać falę nieodpowiedzialnych kierowców na polskich drogach?

Od 1 lipca 2024 r. zmiany w opłatach drogowych! Polacy także to odczują, mimo że wzrost cen dotyczy naszych sąsiadów

Od 1 lipca 2024 r. zmieniły się opłaty drogowe w Niemczech. Opłaty dotyczą głównie branży transportu drogowego, czyli kierowców ciężarowych. Nowe stawki opłat najbardziej odczują przewoźnicy z Polski i Litwy.

Ceny paliw w Polsce. Ile zapłacimy za benzynę, olej napędowy czy gaz?

Portal e-petrol.pl prognozuje, że ceny hurtowe paliw wkrótce zaczną spadać. To może oznaczać, że na stacjach nie będzie większych zmian w cenach.

Nowe zasady przeglądu samochodu. Od 1 czerwca 2024 r. Każdy kierowca powinien to wiedzieć. Co z podwyżką opłat?

Przegląd techniczny pojazdu po nowemu. Każdy kierowca powinien wiedzieć o zmianach z 2024 r. Choć nie weszły jeszcze w życie wszystkie nowe zasady, które były zapowiadane, to jednak od 1 czerwca diagnosta działa inaczej.

REKLAMA

1500 zł mandatu i utrata prawa jazdy. Dodatkowo 13 punktów karnych. To kara za przegapienie tylko jednego znaku

Rozkojarzenie za kierownicą jest niewskazane, a kara za przegapienie tego jednego znaku może być surowa. 13 punktów karnych i 1500 zł mandatu. Lepiej uważać. 

Noga z gazu. Posypią się mandaty. Policja szykuje akcję na weekend

Mazowiecka policja ogłosiła, że w najbliższą sobotę na drogach Mazowsza przeprowadzi akcję "Kaskadowy pomiar prędkości". W ramach tej inicjatywy policjanci będą korzystać zarówno z oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

REKLAMA