REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Gadżety do samochodu dla aktywnych. Co warto kupić?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
oprac. Kuba Brzeziński
gadżety do samochodu dla aktywnych, wyposażenie samochodu dla aktywnych
Gadżety do samochodu dla aktywnych. Co warto kupić?
Materiały FroGum

REKLAMA

REKLAMA

Deszczowa pogoda, niższe temperatury i wiatr nie są przeszkodą dla pasjonatów sportu. Jakie gadżety powinny kupić takie osoby, aby mogły połączyć pasję do sportu z utrzymaniem czystości wewnątrz samochodu?

Długie spacery z kijkami, bieganie po lesie czy weekendowe wycieczki za miasto to tylko niektóre z aktywności. Wnoszone na butach błoto i liście oraz mokry sprzęt sportowy, pozostawiają piasek w najróżniejszych zakamarkach pojazdu. A do tego przyczyniają się do gromadzenia w aucie wilgoci. Ta jest niebezpieczna dla funkcjonalności pojazdu i dla zdrowia pasażerów. Jak tego uniknąć?

REKLAMA

Na początek dywaniki samochodowe. Właściwe dywaniki!

REKLAMA

Błoto, mokre liście, resztki ziemi czy roztapiający się śnieg, to typowe "pamiątki" z przygód terenowych. Wnoszone do samochodu na podeszwach butów nieczystości, pochodzące z leśnych ścieżek, górskich szlaków, stoków narciarskich czy błotnistych tras rowerowych, nie tylko pozostawiają trudne do usunięcia plamy, ale również mogą przenikać w głąb wykładziny. A zatrzymana w niej wilgoć, w połączeniu z ogrzewaniem samochodowym, to prosty przepis na rozwój bakterii i grzybów pleśniowych, które podrażniają drogi oddechowe oraz odpowiadają za nieprzyjemny zapach stęchlizny.

W tym przypadku warto zdecydować się na wyposażenie samochodu w dywaniki, które nie będą pochłaniać ani wody, ani zabrudzeń i będą nieocenioną pomocą przy regularnych ćwiczeniach w trakcie jesienno-zimowej pluchy.

Dla sportowców, którzy regularnie mierzą się z trudnymi warunkami terenowymi, kluczowe jest wybranie właściwych dywaników. Te wykonane z materiałów jak TPE, są odporne na wilgoć i brud oraz łatwe do czyszczenia. Ważną cechą jest także posiadanie wysokich brzegów, które efektywnie zatrzymają wodę, drobinki piasku, błoto czy śnieg. Dzięki temu, po dniu spędzonym na szlaku górskim, w lesie czy na boisku, można bez obaw wsiąść do auta, wiedząc, że jego wnętrze pozostanie suche i czyste – radzi Bartosz Frontczak, ekspert marki FroGum.

Gadżety do samochodu dla aktywnych? Kluczowe pokrowce na fotele

Mokre i nierzadko przepocone ubrania po treningu to kolejne wyzwanie dla czystości samochodu. Aby uniknąć przenikania wilgoci i nieprzyjemnych zapachów do tapicerki, warto zaopatrzyć się w wodoodporne pokrowce na siedzenia. Są one łatwe do nałożenia (często na zagłówek) i zdejmowania, a dzięki temu, że mogą być prane w pralce, stanowią praktyczne rozwiązanie dla osób aktywnie uprawiających sport. Niezastąpionym pomocnikiem w trakcie jesiennych aktywności będzie także worek – materiałowy lub zwykły na śmieci – do którego można wrzucić mokre czy ubrudzone części garderoby oraz buty.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zamiast pokrowców impregnat zabezpieczający tapicerkę

REKLAMA

Dobrym sposobem jest dodatkowe zabezpieczenie tapicerki przed brudem i wilgocią. Nowoczesne środki impregnujące tworzą na materiale niewidzialną barierę ochronną, która "odpycha" wodę i brud, ułatwiając utrzymanie czystości. Takie produkty są szczególnie przydatne przy tapicerce materiałowej, gdzie trudniej jest usunąć zabrudzenia niż z powierzchni skórzanej.

Poza zabezpieczaniem materiału ważne jest również utrzymanie dobrej wentylacji w samochodzie, zwłaszcza po treningu. Nawet najlepsze pokrowce i środki impregnujące nie zastąpią cyrkulacji świeżego powietrza, która pomaga w usuwaniu wilgoci i nieprzyjemnych zapachów.

Uwaga na sprzęt w bagażniku! Mata do bagażnika to kolejny gadżet

Transport sprzętu sportowego, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, wymaga przemyślanej organizacji. Aby uniknąć zabrudzenia i uszkodzenia wnętrza bagażnika, warto skorzystać z dedykowanych toreb na sprzęt. Wytrzymałe, wodoodporne pokrowce są idealne do przechowywania nart, butów trekkingowych czy śniegowców, ochraniając bagażnik przed wilgocią i zabrudzeniami.

Przewożąc kijki do nordic walking, dziecięce rowerki czy inny osprzęt, musimy liczyć się z możliwością zarysowania i podrapania przestrzeni bagażowej. Jej odpowiednie zabezpieczenie za pomocą dedykowanej wkładki pozwoli uchronić bagażnik przed zniszczeniami, a także zapobiegnie przemieszczaniu się rzeczy podczas jazdy.

Zabezpieczenie bagażnika to istotny element utrzymania porządku w samochodzie, szczególnie gdy regularnie przewozimy sprzęt sportowy. Maty do bagażnika wykonane z termoplastycznego elastomeru (TPE) zapewniają ochronę wykładziny przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami. Są niezwykle wytrzymałe i odporne na ścieranie, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia bagażnika przez przewożony sprzęt. Dodatkową zaletą będzie antypoślizgowa struktura wkładki, dzięki której wszystkie rzeczy bezpiecznie pozostaną na swoim miejscu – mówi Bartosz Frontczak z FroGum.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Materiały prasowe

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA