REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co trzeba mieć w samochodzie? Wnętrze auta jest jak wnętrze domu

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
oprac. Kuba Brzeziński
Co trzeba mieć w samochodzie?
Co trzeba mieć w samochodzie? Wnętrze auta jest jak wnętrze domu
Kuba Brzeziński
Infor

REKLAMA

REKLAMA

Co trzeba mieć w samochodzie? Pytanie jest ważne. Bo samochód to przestrzeń, w której spędzamy znaczną część naszego czasu. Dlatego warto zwrócić uwagę na jego wystrój i funkcjonalność.

Bardzo często żartobliwie mówi się o tym, że wnętrze samochodu jest jak drugi dom. To jednak bardzo bliskie prawdzie. Zwłaszcza że każdego dnia naprawdę sporo czasu spędzamy w tej właśnie przestrzeni. Raport "Polaków Portfel Własny: w drodze" opracowany przez Santander Consumer Bank bardzo jasno pokazuje, że prawie 70 proc. Polaków jeździ samochodem codziennie, a ponad połowa każdego dnia spędza za kierownicą od 15 do 60 minut. A są przecież też przedstawiciele handlowi, dla których auto to mobilne biuro...

REKLAMA

Co trzeba mieć w samochodzie?

REKLAMA

Powyższe pytanie jest niezwykle kluczowe zatem. A odpowiedź na nie... wbrew pozorom niezwykle prosta. Jazda ma być przyjemnością, a kierowca powinien mieć pod ręką wszystkie konieczne drobiazgi. Bardzo ważne są akcesoria. Odpowiednio dobrane wpływają zarówno na aspekt wizualny, jak i podnoszą bezpieczeństwo podróżowania, sprawiając, że w samochodzie może być równie komfortowo, jak w domu.

Chcąc nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, niezastąpionym elementem wyposażenia będą pokrowce na fotele. Pełnią nie tylko funkcję ochronną, ale wpływają także na komfort, higienę i estetykę naszego "drugiego domu" na kółkach. Pokrowce stanowią barierę ochronną, zabezpieczając oryginalne fotele przed zabrudzeniem, ścieraniem i uszkodzeniami. Dzięki nim nie musimy martwić się o konsekwencje rozlania napoju, przewożenia zwierząt czy rzeczy, które mogą pozostawić trwałe ślady na tapicerce.

Do wyboru jest wiele nowoczesnych materiałów wykończeniowych imitujących zamsz lub skórę. Posiadają one wysoką odporność na ścieranie, odkształcenia mechaniczne czy działanie promieni słonecznych. W przypadku osób spędzających w trasie długie godziny warto rozważyć pokrowce profilowane. Ich ergonomiczny kształt wspiera kręgosłup w odcinku lędźwiowym, pomagając neutralizować ból pleców – podpowiada Bartosz Frontczak, ekspert marki FroGum.

Co kupić do wnętrza samochodu?

REKLAMA

Pokrowce na fotelach to jedno. W kabinie często liczą się także drobne detale, które wpływają na jego funkcjonalność. Jednym z takich elementów są dywaniki samochodowe. Dobrze dobrane dodają albo elegancji, albo sportowego sznytu. Przede wszystkim jednak są elementem, który wpływa na czystość i bezpieczeństwo podróżowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dywaniki, wykonane z trwałego materiału jak np. TPE, sprawdzą się szczególnie dobrze w okresie jesienno-zimowym. W przeciwieństwie do produktów welurowych nie zatrzymują zabrudzeń między włóknami i nie nasiąkają, dzięki czemu nie trzeba martwić się błotem czy śniegiem naniesionym do samochodu na podeszwach butów. Ponadto, dzięki antypoślizgowej strukturze, zapewniają lepszą przyczepność stóp kierowcy, co ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze, zwłaszcza podczas jazdy w niekorzystnych warunkach atmosferycznych – wyjaśnia ekspert FroGum.

A może by tak delikatna personalizacja wnętrza?

Ciekawym i jednym z najprostszych sposobów na odświeżenie wystroju wnętrza auta jest zmiana wyglądu deski rozdzielczej za pomocą specjalnej folii samochodowej. Bezbarwna folia skutecznie zabezpieczy plastikowe elementy, nie zmieniając jednak ich estetyki. Jeśli zależy nam na eleganckim i nieco sportowym efekcie, dobrym wyborem będzie folia carbon o trójwymiarowej strukturze, dostępna także w różnych wariantach kolorystycznych.

Wygląd kokpitu znacząco może odmienić tuning tarczy zegarów, które są najbardziej rzucającymi się w oczy elementami. Dodanie aluminiowych czy chromowanych ramek to świetny pomysł na personalizację wnętrza i zmianę jego charakteru. W przypadku liczników można pokusić się o zmianę koloru podświetlenia czy wskazówek, co pozwala na jeszcze bardziej indywidualne dostosowanie stylistyki do naszego gustu. I choć do odważnych świat należy, lepiej jednak powierzyć to zadanie specjalistom, aby uniknąć rozczarowania i nie do końca zadowalającego efektu.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA