REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Volkswagen Passat B5: wymiana akumulatora

Robert Kuśpiel
Wymiana akumulatora w Volkswagenie Passacie B5
Wymiana akumulatora w Volkswagenie Passacie B5

REKLAMA

REKLAMA

Wymiana akumulatora w Passacie B5 sugeruje nam demontaż podszybia. Jednak, jak się okazuje nie jest to konieczne. W poradniku tym pokażemy, jak wymienić akumulator w Passacie B5, bez demontażu podszybia.

Sposób przyjęty przez autoryzowane serwisy opiera się na demontażu podszybia. Okazuje się, że nie jest to konieczne, żeby wymontować akumulator.
Co będzie nam potrzebne?
• Śrubokręt gwiazdkowy
• Klucza nasadowy 13 z przedłużką i „tryczką”
• Klucz płaski 10

REKLAMA

Zobacz również: Volkswagen Passat B5: czyszczenie EGR

Pierwszy krok to wyłączenie syreny alarmu w centralce alarmu. Robimy to specjalnym kluczykiem dołączonym do alarmu. Zazwyczaj miejsce na kluczyk zakryte jest zaślepką. Jeżeli tego nie zrobimy, odłączenie akumulatora zostanie odebrane, jako próba kradzieży samochodu. Teraz zabieramy się za wymontowanie akumulatora. Za pomocą klucza płaskiego odkręcamy klemy akumulatora

Pierwszą zdejmujemy klemę minusową, jeżeli w instrukcji obsługi nie ma innych wytycznych.

REKLAMA

Kiedy zdemontujemy obie klemy, przystępujemy do wymontowania mocowania akumulatora, czyli śruby znajdującej się z lewej strony naszego akumulatora. Mocowanie to jest na tyle solidne, że zapewnia niezmienność położenia akumulatora podczas jazdy. Jak zdążymy zauważyć, dostęp do tej śruby jest bardzo utrudniony. Dlatego najlepszym rozwiązaniem, będzie wykorzystanie klucza nasadowego z przedłużką.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Teraz możemy już wyjąć akumulator, jednak przeszkodzi nam w tym podszybie. Dlatego musimy wyjąć akumulator bokiem. W tym celu musimy zdemontować obudowę filtra przeciwpyłkowego. Jeżeli mamy w pobliżu centralkę alarmu, również musimy ją zdemontować. Po demontażu tych elementów, możemy wyjąć akumulator podnosząc go na lewo.

Zobacz również: Volkswagen Passat B5: wygłuszenie przednich drzwi

W miejscu gdzie był akumulator jest podstawka i kanał odpływowy. Jest to takie miejsce, gdzie zbiera się dużo zanieczyszczeń. Jeżeli akumulator nie był wymieniany kilka lat, to możemy być pewni, że kanał odpływowy został skutecznie zapchany. W celu wyczyszczenia tego miejsca, najlepiej użyć odkurzacza. Kiedy uporamy się z zanieczyszczeniami, możemy przystąpić do montażu akumulatora. Montujemy akumulator od lewej strony i przykręcamy go śruba mocującą. Montujemy obudowę filtra i ewentualnie centralkę. Kolejny krok to podpięcie klem akumulatora.

Najpierw podpinamy klemę plusową, następnie masę.

Włączamy syrenę w centralce alarmu i odpalamy samochód. Nie dotykamy pedału gazu, komputer musi zaprogramować sobie wszystkie parametry. Oczywiście pamiętamy o oddaniu starego akumulatora w sklepie, w którym zakupiliśmy nowy.

Zobacz też: Jak wymienić akumulator?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Automatyczny zwrot prawa jazdy. Czy wszyscy z niego skorzystają? 10 września weszły w życie nowe rozwiązania

Zgodnie z opublikowanym komunikatem Ministra Cyfryzacji z 8 sierpnia 2024 r. od wtorku, 10 września 2024 r. zaczęły obowiązywać nowe rozwiązania techniczne dotyczące m.in. zwrotu zatrzymanego prawa jazdy.

Tesla zdetronizowana w Europie. Nowy lider rynku samochodów elektrycznych

Tesla, znana marka samochodów elektrycznych, w 2024 roku była znacznie rzadziej wybierana przez klientów z Europy. W porównaniu z 2023 rokiem, w którym to firma świętowała triumfy na europejskim rynku, ilość sprzedanych modeli była sporym rozczarowaniem. Co spowodowało taki spadek sprzedaży? Kto wyprzedził ubiegłorocznego lidera?

Złamana ręka a prowadzenie auta. Czy można wsiąść za kółko z ręką w gipsie?

Urazy takie jak złamania, znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie. Nie tylko utrudniają, ale czasem wręcz uniemożliwiają wykonywanie niektórych czynności. Jedną z nich może być jazda samochodem. Czy prowadzenie pojazdu z ręką w gipsie jest legalne? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 119 918 interwencji, 545 wypadków drogowych, 41 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie pierwszego tygodnia września. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 119 918 interwencji.

REKLAMA

Odcinkowe pomiary prędkości nielegalne? Sprawdzamy. Co grozi kierowcom i kiedy mogą nie przyjąć mandatu?

Odcinkowe pomiary prędkości to coraz popularniejszy w Polsce sposób na wychwytywanie i karanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnych prędkości. Nowe urządzenia rejestrujące, służące do automatycznej kontroli średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi, wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi mnożą się pytania kierowców o legalność tej formy pomiarów prędkości. Jak się okazuje – wątpliwości te są uzasadnione.

Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 103 519 interwencji, 401 wypadków drogowych, 35 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 103 519 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 375 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

REKLAMA

Kierowco, uważaj na to! Nowe przepisy przewidują konfiskatę pojazdu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało zaostrzenie kar za wjazd do lasu w miejscach niedozwolonych. Nowe przepisy znacząco zwiększyłyby kary za tego typu wykroczenia. Na co warto uważać, by uniknąć kłopotów i wysokiego mandatu? Kiedy kierowca mógłby stracić pojazd?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy? Wszystko na to wskazuje, bo ministerstwo infrastruktury poinformowało, że jest już gotowy projekt zmian pozwalający uzyskać prawo jazdy siedemnastolatkom.

REKLAMA