REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak przewieźć motocykl niewielkim kosztem?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Piotr Czerniakowski
Jak przewieźć motocykl niewielkim kosztem? Fot. Fotolia
Jak przewieźć motocykl niewielkim kosztem? Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Jak przewieźć motocykl? - takie pytanie zadaje sobie wielu ludzi, którzy chcą przetransportować swój jednoślad, nie mogąc jednocześnie pokonać drogi na własnych dwóch kółkach. Transport motocykla wiąże się często ze sporą liczbą formalności oraz wysokimi kosztami. Motocykl da się jednak przewieźć w łatwy i tani sposób.

W dobie globalizacji, gdzie zakupy internetowe i przesyłki na duże odległości są na porządku dziennym, wielu z nas przegląda serwisy aukcyjne i szuka atrakcyjnych ofert w różnych zakątkach kraju, a nawet świata. Rzeczywiście, dla wprawnego „łowcy promocji” nie jest sztuką znaleźć ciekawe produkty, lecz problem leży gdzie indziej. Niestety, tak jak produkt można kupić po okazyjnej cenie, tak z przesyłką nie jest już tak łatwo. Jakie jest na to rozwiązanie? Swoje rozwiązanie proponuje Clicktrans.pl, pierwszy polski serwis aukcji transportowych.

REKLAMA

Zasada działania

Mamy do czynienia z bardzo prostym mechanizmem. Jak wiadomo, wielu przewoźników po rozładowaniu towaru wraca do bazy tak zwanym „pustym kursem”. Nieraz zdarza się, że już podczas pierwszego kursu w aucie jest jeszcze trochę niezagospodarowanej przestrzeni. Tę przestrzeń warto wykorzystać – proponuje Clicktrans.pl. Korzyść jest bowiem obopólna – kierowca zarobi dodatkowe pieniądze, których by nie uzyskał „wożąc powietrze”, zaś sam zainteresowany, nadawca paczki, nie będzie musiał wynajmować drogich, wyspecjalizowanych firm transportowych.

Zobacz też: Ograniczamy roczne wydatki na eksploatację samochodu

Mowa jest tu o naprawdę wysokich kosztach, która często mogą wyrównać koszty produktu, który udało się kupić po promocyjnej cenie. Jaki w takim wypadku sens byłby kupować coś taniej, załatwiać przesyłkę i czekać wiele dni lub tygodni, zamiast iść do salonu/komisu w Polsce i kupić identyczny samochód lub motocykl. Z pomocą Clicktrans.pl wszystko jest o wiele łatwiejsze i szybsze. Podczas gdy załatwiamy przesyłkę na własną rękę, musimy najpierw znaleźć odpowiednią firmę, następnie wykonać wiele telefonów, wysłać nie mniej e-maili…i w końcu wybrać ofertę, która wcale nie musi być satysfakcjonująca, a „najlepsza z najgorszych”. Clicktrans.pl wykonuje za nas wszystkie te kroki. Dzięki współpracy z tysiącami firm przewozowych, klient jest bezpośrednio łączony z tymi, które są w stanie zaoferować najbardziej atrakcyjną ofertę. Dzięki komunikacji między osobami poszukującymi transportu, a przewoźnikami, możliwe jest skuteczne i trwałe zmniejszenie liczby niepotrzebnych przejazdów.

Jak to zrobić? Krok po kroku

1.    Umieść za darmo swoje ogłoszenie na stronie Clicktrans.pl. Podaj opis motocykla (np. wymiar, wagę), termin przewozu oraz adresy skąd i dokąd ma być przewieziony. Dodaj zdjęcie motocykla - ułatwi to wycenę transportu. Określ czy interesuje Cię tylko przewóz pojazdem zamkniętym, czy motocykl może być także przewieziony na przyczepie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Mały przegląd możesz wykonać sam. Ale czy warto?

2.    Twoje ogłoszenie dotrze do tysięcy firm transportowych w naszej bazie. Przewoźnicy konkurują ze sobą, składając swoje oferty na zasadzie "aukcji w dół" – to zwiększa szanse, by uzyskać atrakcyjną cenę.

3.    Wybierz najciekawszą ofertę. Zleć transport i gotowe.

Pamiętajmy, że zasada „niższa cena – niższa jakość” nie obowiązuje w przypadku aukcji transportowych. Nawet najlepsze i najbardziej renomowane firmy oferują usługi na bardzo atrakcyjnych warunkach. Dzieje się tak w przypadku kiedy miejsce, w które ma być dostarczona nasza paczka, znajduje się po drodze docelowego kursu kuriera.

Zobacz też: Odprowadzanie samochodów- jak wrócić z imprezy

Na serwisach aukcyjnych oprócz motocykla czy samochodu, można przetransportować także skutery, jachty, meble, sprzęt AGD i RTV, ładunki o znaczącej wartości czy wymagające specjalnej ostrożności, a także każdą inną, zgodnie z indywidualnymi ustaleniami.

Więcej o tym dowiecie się na: www.clicktrans.pl

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
R.Kubica: Le Mans to wyścig, który powinien zostać zakazany. Ludzie nie śpią przez dwa dni próbując się zdrzemnąć na krzesełku. Jak spalić 12 tys. kalorii w jedną noc

Robert Kubica uważa, że zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans było jego celem odkąd wystąpił w nim pierwszy raz w 2021 r. "Dało mi to mnóstwo pozytywnych emocji, mimo że był to jeden z trudniejszych momentów w mojej karierze" - powiedział podczas briefingu w Warszawie. Podkreślił wyczerpujący charakter tego wyścigu, a brak snu był jednym z poważniejszych wyzwań.

Do którego momentu dziecko musi jeździć w foteliku? Czy wiek dziecka ma znaczenie? Kto nie musi zapinać pasów bezpieczeństwa? {przepisy}

Nie każdy musi zapinać pasy bezpieczeństwa, ale warto pamiętać, że za nieprzestrzeganie przepisów grożą mandaty. Czy wiesz do którego momentu dziecko musi podróżować w foteliku? Kto jest zwolniony z obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa?

Rząd otwiera drogi dla pojazdów autonomicznych [projekt przyjęty przez Radę Ministrów]

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy umożliwiający testowanie pojazdów autonomicznych na polskich drogach. Nowe regulacje mają wesprzeć innowacje i rozwój branży motoryzacyjnej, dostosowując przepisy do wyzwań współczesnego transportu.

Zmiana zasad rejestracji pojazdów w 2026 r. Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym - projekt deregulacyjny

W dniu 17 czerwca 2025 r. opublikowany został projekt ustawy, która ma znowelizować Prawo o ruchu drogowym. Nowelizacja ta ma zrealizować m.in. postulaty deregulacyjne zespołu SprawdzaMy kierowanego przez Rafała Brzoskę - w szczególności w zakresie rejestracji pojazdów. Zmiany mają wejść w życie w większości po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, a więc z pewnością już w 2026 roku.

REKLAMA

Sektor logistyczny pokazuje w I połowie 2025 r., że radzi sobie z globalnymi zakłóceniami (wojna handlowa USA-Chiny). Koszty wymiany handlowej będą jednak rosły

Widmo historycznego spadku wolumenu przeładunków i wzrost kosztów transportu to dwa dominujące efekty w logistyce, które wywołała wojna handlowa na linii Chiny-USA. Pomimo obniżenia globalnych prognoz dla PKB i handlu, operatorzy logistyczni wciąż radzą sobie zaskakująco dobrze, choć wśród europejskich ekspertów zarządzających łańcuchami dostaw panuje zgodność co do tego, że koszty wymiany handlowej będą rosły. Jednocześnie 70% z nich twierdzi, że na kolejne zakłócenia i nieoczekiwane zwroty akcji będzie w stanie odpowiedzieć w ciągu maksymalnie 3 dni.

Większa elastyczność w wypowiadaniu umów OC [Projekt nowelizacji trafił do konsultacji]

Do uzgodnień, konsultacji publicznych i opiniowania trafił projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chodzi o zmiany w OC.

KGP: 112 716 interwencji, 470 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 112 716 interwencji. Byli wzywani do 470 wypadków drogowych.

OC dla rowerzystów – konieczność czy ograniczanie wolności? Polacy podzieleni

Czy rowerzyści powinni mieć obowiązkowe OC? Wraz ze wzrostem liczby jednośladów na drogach, temat ten wraca jak bumerang i dzieli opinię publiczną. Najnowsze badanie Rankomat.pl pokazuje, że Polacy są niemal równo podzieleni – nie brakuje zarówno zwolenników bezpieczeństwa, jak i obrońców niezależności.

REKLAMA

Masz radio w samochodzie? Możesz spodziewać się kontroli

Właściciele samochodów – zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy – powinni pamiętać o opłatach za używanie odbiorników radiofonicznych. Chodzi o konieczność opłacania abonamentu RTV za radioodbiornik zamontowany w pojeździe. Jaka jest opłata abonamentowa w 2025 r.? Kto jest zwolniony?

KGP: 116 725 interwencji, 519 wypadków drogowych, 32 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 116 725 interwencji. Byli wzywani do 519 wypadków drogowych.

REKLAMA