REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak przewieźć motocykl niewielkim kosztem?

Piotr Czerniakowski
Jak przewieźć motocykl niewielkim kosztem? Fot. Fotolia
Jak przewieźć motocykl niewielkim kosztem? Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Jak przewieźć motocykl? - takie pytanie zadaje sobie wielu ludzi, którzy chcą przetransportować swój jednoślad, nie mogąc jednocześnie pokonać drogi na własnych dwóch kółkach. Transport motocykla wiąże się często ze sporą liczbą formalności oraz wysokimi kosztami. Motocykl da się jednak przewieźć w łatwy i tani sposób.

W dobie globalizacji, gdzie zakupy internetowe i przesyłki na duże odległości są na porządku dziennym, wielu z nas przegląda serwisy aukcyjne i szuka atrakcyjnych ofert w różnych zakątkach kraju, a nawet świata. Rzeczywiście, dla wprawnego „łowcy promocji” nie jest sztuką znaleźć ciekawe produkty, lecz problem leży gdzie indziej. Niestety, tak jak produkt można kupić po okazyjnej cenie, tak z przesyłką nie jest już tak łatwo. Jakie jest na to rozwiązanie? Swoje rozwiązanie proponuje Clicktrans.pl, pierwszy polski serwis aukcji transportowych.

REKLAMA

Zasada działania

Mamy do czynienia z bardzo prostym mechanizmem. Jak wiadomo, wielu przewoźników po rozładowaniu towaru wraca do bazy tak zwanym „pustym kursem”. Nieraz zdarza się, że już podczas pierwszego kursu w aucie jest jeszcze trochę niezagospodarowanej przestrzeni. Tę przestrzeń warto wykorzystać – proponuje Clicktrans.pl. Korzyść jest bowiem obopólna – kierowca zarobi dodatkowe pieniądze, których by nie uzyskał „wożąc powietrze”, zaś sam zainteresowany, nadawca paczki, nie będzie musiał wynajmować drogich, wyspecjalizowanych firm transportowych.

Zobacz też: Ograniczamy roczne wydatki na eksploatację samochodu

Mowa jest tu o naprawdę wysokich kosztach, która często mogą wyrównać koszty produktu, który udało się kupić po promocyjnej cenie. Jaki w takim wypadku sens byłby kupować coś taniej, załatwiać przesyłkę i czekać wiele dni lub tygodni, zamiast iść do salonu/komisu w Polsce i kupić identyczny samochód lub motocykl. Z pomocą Clicktrans.pl wszystko jest o wiele łatwiejsze i szybsze. Podczas gdy załatwiamy przesyłkę na własną rękę, musimy najpierw znaleźć odpowiednią firmę, następnie wykonać wiele telefonów, wysłać nie mniej e-maili…i w końcu wybrać ofertę, która wcale nie musi być satysfakcjonująca, a „najlepsza z najgorszych”. Clicktrans.pl wykonuje za nas wszystkie te kroki. Dzięki współpracy z tysiącami firm przewozowych, klient jest bezpośrednio łączony z tymi, które są w stanie zaoferować najbardziej atrakcyjną ofertę. Dzięki komunikacji między osobami poszukującymi transportu, a przewoźnikami, możliwe jest skuteczne i trwałe zmniejszenie liczby niepotrzebnych przejazdów.

Jak to zrobić? Krok po kroku

1.    Umieść za darmo swoje ogłoszenie na stronie Clicktrans.pl. Podaj opis motocykla (np. wymiar, wagę), termin przewozu oraz adresy skąd i dokąd ma być przewieziony. Dodaj zdjęcie motocykla - ułatwi to wycenę transportu. Określ czy interesuje Cię tylko przewóz pojazdem zamkniętym, czy motocykl może być także przewieziony na przyczepie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Mały przegląd możesz wykonać sam. Ale czy warto?

2.    Twoje ogłoszenie dotrze do tysięcy firm transportowych w naszej bazie. Przewoźnicy konkurują ze sobą, składając swoje oferty na zasadzie "aukcji w dół" – to zwiększa szanse, by uzyskać atrakcyjną cenę.

3.    Wybierz najciekawszą ofertę. Zleć transport i gotowe.

Pamiętajmy, że zasada „niższa cena – niższa jakość” nie obowiązuje w przypadku aukcji transportowych. Nawet najlepsze i najbardziej renomowane firmy oferują usługi na bardzo atrakcyjnych warunkach. Dzieje się tak w przypadku kiedy miejsce, w które ma być dostarczona nasza paczka, znajduje się po drodze docelowego kursu kuriera.

Zobacz też: Odprowadzanie samochodów- jak wrócić z imprezy

Na serwisach aukcyjnych oprócz motocykla czy samochodu, można przetransportować także skutery, jachty, meble, sprzęt AGD i RTV, ładunki o znaczącej wartości czy wymagające specjalnej ostrożności, a także każdą inną, zgodnie z indywidualnymi ustaleniami.

Więcej o tym dowiecie się na: www.clicktrans.pl

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża TSL w 2025 r. - najważniejsze trendy. Transformacja cyfrowa, regionalizacja łańcuchów dostaw, restrukturyzacja

W 2025 r. spodziewane jest ożywienie polskiej gospodarki. Według prognoz PKB wzrośnie do 3,7 proc. wobec 3,1 proc. w 2024 roku. – Aby wykorzystać prognozowane przyspieszenie firmy muszą wziąć pod uwagę trendy, które będą kształtować sektor transportu, spedycji i logistyki w 2025 roku, jednocześnie zmieniając oblicze całej branży – mówi Joanna Porath, właścicielka agencji celnej AC Porath.

Szajka złodziei samochodów rozbita. Łącznie odzyskano 19 pojazdów

Policjanci z Małopolski zatrzymali dwie osoby, które zajmowały się kradzieżą samochodów w województwach małopolskim, podkarpackim i śląskim. W wyniku ich działań odzyskano 19 pojazdów warte około 2 milionów złotych, a także skradzione części samochodowe.

Paraliż na ulicach miast? Samorządowe pułapki planistyczne

Korki w polskich miastach: infrastruktura niedostosowana do potrzeb, uleganie aktywistom miejskim, likwidacja miejsc parkingowych i zwężanie ulic. Czy buspasy są dobrym rozwiązaniem? Samorządowe pułapki planistyczne.

KGP: 99 601 interwencji, 286 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 601 interwencji. Byli wzywani do 286 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

REKLAMA