REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak uniknąć kolejek przy wymianie opon

Zmiana opon w warsztacie
Zmiana opon w warsztacie
Oponeo.pl

REKLAMA

REKLAMA

kolejki przed warsztatami zmieniającymi opony to znajomy widok w okresie sezonowej zmiany opon. Można ich uniknąć, np. zapisując się na wymianę telefonicznie. Jak do fryzjera.

Kierowcy często wiele spraw zostawiają na ostatnią chwilę. Nie inaczej jest z wymianą ogumienia na zimowe. Zazwyczaj robimy to w momencie, gdy za oknem można zobaczyć kilka centymetrów śniegu, a termometr pokazuje sporo stopni poniżej zera. Długie kolejki sprawiają, że na wymianę opon możemy czekać nawet tydzień. Jak tego uniknąć?

REKLAMA

Zobacz też: System monitorujący ciśnienie ogumienia obowiązkowy

REKLAMA

Po pierwsze, nie powinniśmy czekać do ostatniej chwili. Nie ma zasady, która jasno określałaby, kiedy najlepiej wymienić opony. Wielu kierowców uważa, że należy to zrobić przy temperaturze poniżej 7 stopni Celsjusza. Jest w tym sporo prawdy, ale nie zawsze jest to tak proste. Opony najlepiej wymienić z wyprzedzeniem. Kilka dni w wyższych temperaturach nie wpłynie znacząco na zużycie bieżnika, więc lepiej zawczasu oszczędzić sobie nerwów.

Po drugie, warto umówić się na wizytę telefonicznie. W sezonie trudno będzie znaleźć wulkanizatora, który przyjmie nas z marszu. Zazwyczaj przed nami będzie jeszcze kilku oczekujących na wymianę opon na zimowe. Aby mieć pewność, że na pewno zostaniemy obsłużeni, dobrze jest wcześniej zadzwonić i umówić się ze specjalistą na konkretną godzinę.

Po trzecie, dobrze jest kupić opony wcześniej. – Dobrze jest kiedy klient przyjeżdża do nas z gotowym ogumieniem, bo na miejscu nie zawsze udaje się znaleźć odpowiedni rozmiar i klienci odchodzą zawiedzeni – mówi Wioletta Pasiorek, dyrektor ds. zakupów w sieci Feu Ver. – Pamiętajmy też, aby opony wcześniej sprawdzić, czy aby na pewno są w dobrym stanie – dodaje.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Pompowanie opon azotem - czy warto?

REKLAMA

Wielu kierowców trzyma opony w tzw. hotelach i na zimę, gdy chcą je wymienić, próbują je sprowadzić do siebie, aby pojechać do wulkanizatora. Pamiętajmy o tym, że nie tylko my przechowujemy ogumienie w taki sposób i nie tylko my będziemy chcieli je akurat wymienić. Warto zadbać o to wcześniej, ponieważ hotele opon mogą mieć problemy z logistycznym zaplanowaniem wszystkich wysyłek, co może znacząco wydłużyć oczekiwanie na nasze opony.
Czas przy wymianie opon można także zaoszczędzić kupując ogumienie od razu z dostawą do wskazanego przez nas wulkanizatora. – System pozwala zaoszczędzić czas, a przede wszystkim unikamy w ten sposób problemu przewożenia ogumienia. Kupujemy opony, jedziemy na wymianę, a one już tam na nas czekają – mówi Marcin Szwabiński z Oponeo.pl.

Sposobem na ominięcie kolejek u wulkanizatorów mogą być także coraz popularniejsze serwisy mobilne. – Przyjeżdżamy do klienta w dowolnym, wygodnym dla niego miejscu i czasie, przez całą dobę. Możemy wymienić opony na zimowe nawet na parkingu pod firmą, w trakcie godzin pracy – opowiada Sławomir Kamiński z firmy Mobilny Wulkan. Serwisu mobilne w swojej ofercie także mają hotele dla opon, a nawet opcję przypominania SMS-owego o konieczności zmiany ogumienia na zimowe.

Sezon na wymianę opon zaczyna się zazwyczaj pod koniec października. Warto przynajmniej tydzień wcześniej pomyśleć o zmianie ogumienia, aby zaoszczędzić sobie nerwów i niepotrzebnej starty czasu.

Źródło: Materiały prasowe Oponeo.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA