REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy opony bieżnikowane są niskiej jakości?

Czy opony bieżnikowane są niskiej jakości?
Czy opony bieżnikowane są niskiej jakości?
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Bieżnikowanie opon staje się coraz popularniejsze wśród zarządców flot. Jednak wokół usługi narosło wiele mitów. Czy to prawda, że opony bieżnikowane są niższej jakości?

Czy opony bieżnikowane się rozwarstwiają?

Najpopularniejszy mit dotyczący bieżnikowania ogumienia dotyczy opinii, że resztki opon, często widywane na poboczach dróg, to bieżniki, które odkleiły się od opon bieżnikowanych. To nieprawda. Jest to najczęściej skutek jazdy ze zbyt niskim ciśnieniem powietrza. Ekstremalne przegrzanie niedostatecznie napompowanej opony pojazdu ciężarowego niszczy ściany boczne, powodując odpadanie bieżnika. Krążą również opinie, że opony bieżnikowane są bardziej zawodne od nowych, a także że ich przebiegi i ogólne parametry są znacznie niższe. To również nie jest prawdą. Produkty bieżnikowane na gorąco klasy premium Goodyear i Dunlop Treadmax, jak również opony bieżnikowane NextTread, są niezawodnymi produktami wysokiej jakości, tak jak nowe opony do pojazdów ciężarowych.

REKLAMA

Zobacz też: Na którą oś zakładać opony bieżnikowane?

ile można zaoszczędzić stosując bieżnikowanie opon?

Profesjonalne zarządzanie oponami to inwestycja, która się zwraca. Nowa opona bez systemu zarządzania oponami kosztuje około 1600 złotych. Zakładamy, że bez pogłębiania i bieżnikowania przejedzie około 180 tys. kilometrów. Zastąpienie jej będzie kosztowało kolejne 1600 złotych, a bez systemu zarządzania oponami żywotność nowej opony również wyniesie około 180 tys. kilometrów. Łącznie żywotność dwóch opon wyniesie ok. 360 tys. kilometrów przy koszcie 3200 złotych.
Jednocześnie nowa opona zakupiona w ramach systemu zarządzania oponami kosztuje około 1800 złotych. W skład ceny wchodzi kompleksowy pakiet usług optymalizujących jej okres eksploatacji. Pogłębianie wydłuży jej żywotność do ok. 220 tys. kilometrów. Koszt bieżnikowania to około 1050 złotych, w skład którego, jeśli zajdzie taka potrzeba, może wchodzić pogłębianie. To przedłuża życie opony o kolejne 220 tys. kilometrów. Całkowity koszt wyniesie więc 2800 złotych za łączny przebieg 440 tys. kilometrów. Koszty w podanym przeliczeniu można dodatkowo obniżyć w systemie profesjonalnego zarządzania oponą poprzez zmniejszone zużycie paliwa i sprawniejszą pomoc na drodze.

Zobacz też: Bieżnikowanie opon - sposób na obniżenie kosztów

Program zarządzania oponami Goodyear FleetFirst zapewnia szereg korzyści poza samym bieżnikowaniem – to między innymi usługi takie jak eCasing, TruckForce, ServiceLine24h i FleetOnlineSolutions.
eCasing to stworzone przez Goodyear Dunlop internetowe narzędzie do zarządzania bieżnikowaniem. TruckForce to ogólnoeuropejska sieć serwisów pojazdów użytkowych, które zapewniają całodobową pomoc na drodze za pośrednictwem ServiceLine24h.  FleetOnlineSolutions i FleetOnlineSolutions Mobile to opracowane przez Goodyear Dunlop internetowe systemy zarządzania flotami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: Materiały prasowe Goodyear

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA