REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Dodatki do OC. Które warto wybrać?
Dodatki do OC. Które warto wybrać?
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Dodatki do OC to nie zawsze sposób na powiększenie kwoty składki. Czasami to metoda na wybór ciekawej polisy, która może realnie pomóc kierowcy.

Dodatki do OC: które warto mieć?

W roku 2020 w Polsce zawartych zostało prawie 29 milionów obowiązkowych polis OC komunikacyjnych. I choć ubezpieczenie to jest obowiązkowe, kierowca ma do wyboru też szereg opcji dodatkowych. Jakie jest ich zastosowanie? Ubezpieczyciel w ten sposób rozszerzy zakres ochrony. Które z opcji są godne uwagi? To postanowiliśmy sprawdzić dziś.

REKLAMA

Każdy właściciel samochodu musi mieć ubezpieczenie OC. Z analizy zachowań naszych klientów  wynika jednak, że tylko 25% kierowców poprzestaje na obowiązkowej polisie. Reszta dokupuje przynajmniej jedno rozszerzenie lub kupuje OC razem z AC. Warto dodać, że oba te ubezpieczenia można rozbudowywać. - powiedział Damian Andruszkiewicz, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych Klienta Indywidualnego w Compensa TU SA Vienna Insurance Group.

Dodatki do OC? Podstawą ochrona zniżek

REKLAMA

Ogromne natężenie ruchu sprawia, że każdego dnia kierowca naraża się na ryzyko kolizji. I stłuczki nie zawsze uda się uniknąć. Jak się przed nią chronić? Oczywistym sposobem jest polisa OC. Likwidacja szkody w aucie poszkodowanego oznacza jednak utratę zniżek i wyższą składkę. Czy zawsze? No właśnie nie zawsze. Bo ubezpieczyciele coraz częściej oferują opcję dotyczącą ochrony zniżek. Na czym ona polega? Chociażby na tym, że pierwsza kolizja w roku nie oznacza zredukowania posiadanych przez właściciela auta zniżek. Te znikają dopiero po drugiej stłuczce.

Ochrona zniżek często jest dodawana bezpłatnie wieloletnim klientom towarzystw. To jednak nie jest do końca bezpłatna opcja. Bo warto pamiętać o dość ważnej rzeczy. Ochrona zniżek działa, jednak wyłącznie w tej samej firmie ubezpieczeniowej. To oznacza, że jeżeli po roku kierowca przeniesie polisę OC, nie może liczyć na zachowanie zniżek po kolizji.

Ubezpieczenie zdrowotne po wypadku - pomyśl o nim kupując OC

Może się okazać, że pomimo wielkiej ostrożności kierowcy dojdzie do kolizji, a ta będzie oznaczać urazy ciała. Leczenie w przypadku korzystania wyłącznie z państwowej służby zdrowia może trwać miesiącami. Na szczęście proces można przyspieszyć, a wszystko za sprawą dodatku do OC w postaci ubezpieczenia zdrowotnego po wypadku. To pozwoli na korzystanie z konsultacji lekarskich bez skierowania czy daje dostęp do terapii psychologicznej, zabiegów np. ortopedycznych, specjalistycznych badań w postaci USG, tomografii czy rezonansu, a także rehabilitacji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ochrona prawna - wykup własnego prawnika!

Kierowcy nie muszą być prawnikami. Nie zawsze zatem w pełni znają swoje prawa. Co można z tym zrobić? Wystarczy wybrać dodatek do OC w postaci ochrony prawnej. Jak ona wygląda? W razie pojawienia się np. problemu z policją, wystarczy zadzwonić na infolinię i tak prawnik udzieli kierowcy porady. To jednak nie koniec, bo właściciel pojazdu może też liczyć na pisemną opinię, dostęp do wzorów dokumentów czy nawet pokrycie kosztów wynagrodzenia adwokata za reprezentację w postępowaniu sądowym.

Ubezpieczenie szyb i opon. Dodatki do OC ratujące AC

Jednym z częściej oferowanych dodatków do OC jest ubezpieczenie szyb i opon. No i w tym punkcie kierowcy wykupujący pakiet (tj. OC i AC) mogą uznać, że dodatkowa polisa nie jest im potrzebna. W końcu ochronę zapewnia im auto casco. Czy taki pogląd jest właściwy? Nie do końca. Bo gdy podczas wyjazdu w ich aucie zostanie zbita przednia szyba i naprawią szkodę z AC, automatycznie stracą... zniżki. Ubezpieczenie szyb i opon ma jeszcze jedną zaletę. I ta dotyczy ceny. Polisa na rok dokupiona do OC zostanie wyceniona na jakieś 60 do 80 zł. Wszystko zależy od oferty konkretnej firmy ubezpieczeniowej.

Źródło: Materiały Compensa

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 103 519 interwencji, 401 wypadków drogowych, 35 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 103 519 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 375 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

Kierowco, uważaj na to! Nowe przepisy przewidują konfiskatę pojazdu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało zaostrzenie kar za wjazd do lasu w miejscach niedozwolonych. Nowe przepisy znacząco zwiększyłyby kary za tego typu wykroczenia. Na co warto uważać, by uniknąć kłopotów i wysokiego mandatu? Kiedy kierowca mógłby stracić pojazd?

REKLAMA

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy? Wszystko na to wskazuje, bo ministerstwo infrastruktury poinformowało, że jest już gotowy projekt zmian pozwalający uzyskać prawo jazdy siedemnastolatkom.

Pierwszy przepadek pojazdu. Zapadł prawomocny wyrok

W Skierniewicach zapadł pierwszy w kraju prawomocny wyrok orzekający przepadek pojazdu, którego kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chodzi o przepisy, które weszły w życie 14 marca 2024 r. Kierująca miała ponad 2 promile.

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Warszawie 3 lutego 2025 r.? Radni zadecydują już w najbliższy czwartek

W czwartek, 29 sierpnia warszawscy radni mają zadecydować, czy strefa płatnego parkowania niestrzeżonego w Warszawie zostanie rozszerzona. Zgodnie z projektem ustawy, rozszerzenie granic strefy płatnego parkowania niestrzeżonego ma nastąpić 3 lutego 2025 r. 

QUIZ Dopasuj model do marki samochodu. 12/12 tylko dla fanów motoryzacji
Dopasujesz poprawnie model do marki? Pytania dotyczą także modeli i marek, które już nie są produkowane.

REKLAMA

10 września 2024 r. wielkie zmiany dla kierowców. Chodzi o prawo jazdy

10 września 2024 r. wejdą w życie wielkie zmiany dla kierowców. Chodzi o zatrzymanie prawa jazdy. Czego konkretnie będą dotyczyły zmiany? Jakie rozwiązania wejdą w życie w pierwszej połowie września? Sprawdź szczegóły.

Konfiskata samochodu i mandat za brak OC. Na to muszą uważać kierowcy

Kierowcy muszą uważać na szereg przepisów drogowych. Wysokość mandatów znacząco wzrosła już od 2022 roku. Jednak to nie wszystko. Bowiem w 2024 roku zostały wprowadzone kolejne ważne zmiany. W niektórych sytuacjach sąd może podjąć decyzję o przepadku auta. Na co należy uważać, by nie dopuścić do takiej sytuacji?

REKLAMA