REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Dodatki do OC. Które warto wybrać?
Dodatki do OC. Które warto wybrać?
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Dodatki do OC to nie zawsze sposób na powiększenie kwoty składki. Czasami to metoda na wybór ciekawej polisy, która może realnie pomóc kierowcy.

Dodatki do OC: które warto mieć?

W roku 2020 w Polsce zawartych zostało prawie 29 milionów obowiązkowych polis OC komunikacyjnych. I choć ubezpieczenie to jest obowiązkowe, kierowca ma do wyboru też szereg opcji dodatkowych. Jakie jest ich zastosowanie? Ubezpieczyciel w ten sposób rozszerzy zakres ochrony. Które z opcji są godne uwagi? To postanowiliśmy sprawdzić dziś.

REKLAMA

Każdy właściciel samochodu musi mieć ubezpieczenie OC. Z analizy zachowań naszych klientów  wynika jednak, że tylko 25% kierowców poprzestaje na obowiązkowej polisie. Reszta dokupuje przynajmniej jedno rozszerzenie lub kupuje OC razem z AC. Warto dodać, że oba te ubezpieczenia można rozbudowywać. - powiedział Damian Andruszkiewicz, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych Klienta Indywidualnego w Compensa TU SA Vienna Insurance Group.

Dodatki do OC? Podstawą ochrona zniżek

REKLAMA

Ogromne natężenie ruchu sprawia, że każdego dnia kierowca naraża się na ryzyko kolizji. I stłuczki nie zawsze uda się uniknąć. Jak się przed nią chronić? Oczywistym sposobem jest polisa OC. Likwidacja szkody w aucie poszkodowanego oznacza jednak utratę zniżek i wyższą składkę. Czy zawsze? No właśnie nie zawsze. Bo ubezpieczyciele coraz częściej oferują opcję dotyczącą ochrony zniżek. Na czym ona polega? Chociażby na tym, że pierwsza kolizja w roku nie oznacza zredukowania posiadanych przez właściciela auta zniżek. Te znikają dopiero po drugiej stłuczce.

Ochrona zniżek często jest dodawana bezpłatnie wieloletnim klientom towarzystw. To jednak nie jest do końca bezpłatna opcja. Bo warto pamiętać o dość ważnej rzeczy. Ochrona zniżek działa, jednak wyłącznie w tej samej firmie ubezpieczeniowej. To oznacza, że jeżeli po roku kierowca przeniesie polisę OC, nie może liczyć na zachowanie zniżek po kolizji.

Ubezpieczenie zdrowotne po wypadku - pomyśl o nim kupując OC

Może się okazać, że pomimo wielkiej ostrożności kierowcy dojdzie do kolizji, a ta będzie oznaczać urazy ciała. Leczenie w przypadku korzystania wyłącznie z państwowej służby zdrowia może trwać miesiącami. Na szczęście proces można przyspieszyć, a wszystko za sprawą dodatku do OC w postaci ubezpieczenia zdrowotnego po wypadku. To pozwoli na korzystanie z konsultacji lekarskich bez skierowania czy daje dostęp do terapii psychologicznej, zabiegów np. ortopedycznych, specjalistycznych badań w postaci USG, tomografii czy rezonansu, a także rehabilitacji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ochrona prawna - wykup własnego prawnika!

Kierowcy nie muszą być prawnikami. Nie zawsze zatem w pełni znają swoje prawa. Co można z tym zrobić? Wystarczy wybrać dodatek do OC w postaci ochrony prawnej. Jak ona wygląda? W razie pojawienia się np. problemu z policją, wystarczy zadzwonić na infolinię i tak prawnik udzieli kierowcy porady. To jednak nie koniec, bo właściciel pojazdu może też liczyć na pisemną opinię, dostęp do wzorów dokumentów czy nawet pokrycie kosztów wynagrodzenia adwokata za reprezentację w postępowaniu sądowym.

Ubezpieczenie szyb i opon. Dodatki do OC ratujące AC

Jednym z częściej oferowanych dodatków do OC jest ubezpieczenie szyb i opon. No i w tym punkcie kierowcy wykupujący pakiet (tj. OC i AC) mogą uznać, że dodatkowa polisa nie jest im potrzebna. W końcu ochronę zapewnia im auto casco. Czy taki pogląd jest właściwy? Nie do końca. Bo gdy podczas wyjazdu w ich aucie zostanie zbita przednia szyba i naprawią szkodę z AC, automatycznie stracą... zniżki. Ubezpieczenie szyb i opon ma jeszcze jedną zaletę. I ta dotyczy ceny. Polisa na rok dokupiona do OC zostanie wyceniona na jakieś 60 do 80 zł. Wszystko zależy od oferty konkretnej firmy ubezpieczeniowej.

Źródło: Materiały Compensa

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

REKLAMA

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

REKLAMA