REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Dodatki do OC. Które warto wybrać?
Dodatki do OC. Które warto wybrać?
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Dodatki do OC to nie zawsze sposób na powiększenie kwoty składki. Czasami to metoda na wybór ciekawej polisy, która może realnie pomóc kierowcy.

Dodatki do OC: które warto mieć?

W roku 2020 w Polsce zawartych zostało prawie 29 milionów obowiązkowych polis OC komunikacyjnych. I choć ubezpieczenie to jest obowiązkowe, kierowca ma do wyboru też szereg opcji dodatkowych. Jakie jest ich zastosowanie? Ubezpieczyciel w ten sposób rozszerzy zakres ochrony. Które z opcji są godne uwagi? To postanowiliśmy sprawdzić dziś.

REKLAMA

Każdy właściciel samochodu musi mieć ubezpieczenie OC. Z analizy zachowań naszych klientów  wynika jednak, że tylko 25% kierowców poprzestaje na obowiązkowej polisie. Reszta dokupuje przynajmniej jedno rozszerzenie lub kupuje OC razem z AC. Warto dodać, że oba te ubezpieczenia można rozbudowywać. - powiedział Damian Andruszkiewicz, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych Klienta Indywidualnego w Compensa TU SA Vienna Insurance Group.

Dodatki do OC? Podstawą ochrona zniżek

REKLAMA

Ogromne natężenie ruchu sprawia, że każdego dnia kierowca naraża się na ryzyko kolizji. I stłuczki nie zawsze uda się uniknąć. Jak się przed nią chronić? Oczywistym sposobem jest polisa OC. Likwidacja szkody w aucie poszkodowanego oznacza jednak utratę zniżek i wyższą składkę. Czy zawsze? No właśnie nie zawsze. Bo ubezpieczyciele coraz częściej oferują opcję dotyczącą ochrony zniżek. Na czym ona polega? Chociażby na tym, że pierwsza kolizja w roku nie oznacza zredukowania posiadanych przez właściciela auta zniżek. Te znikają dopiero po drugiej stłuczce.

Ochrona zniżek często jest dodawana bezpłatnie wieloletnim klientom towarzystw. To jednak nie jest do końca bezpłatna opcja. Bo warto pamiętać o dość ważnej rzeczy. Ochrona zniżek działa, jednak wyłącznie w tej samej firmie ubezpieczeniowej. To oznacza, że jeżeli po roku kierowca przeniesie polisę OC, nie może liczyć na zachowanie zniżek po kolizji.

Ubezpieczenie zdrowotne po wypadku - pomyśl o nim kupując OC

Może się okazać, że pomimo wielkiej ostrożności kierowcy dojdzie do kolizji, a ta będzie oznaczać urazy ciała. Leczenie w przypadku korzystania wyłącznie z państwowej służby zdrowia może trwać miesiącami. Na szczęście proces można przyspieszyć, a wszystko za sprawą dodatku do OC w postaci ubezpieczenia zdrowotnego po wypadku. To pozwoli na korzystanie z konsultacji lekarskich bez skierowania czy daje dostęp do terapii psychologicznej, zabiegów np. ortopedycznych, specjalistycznych badań w postaci USG, tomografii czy rezonansu, a także rehabilitacji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ochrona prawna - wykup własnego prawnika!

Kierowcy nie muszą być prawnikami. Nie zawsze zatem w pełni znają swoje prawa. Co można z tym zrobić? Wystarczy wybrać dodatek do OC w postaci ochrony prawnej. Jak ona wygląda? W razie pojawienia się np. problemu z policją, wystarczy zadzwonić na infolinię i tak prawnik udzieli kierowcy porady. To jednak nie koniec, bo właściciel pojazdu może też liczyć na pisemną opinię, dostęp do wzorów dokumentów czy nawet pokrycie kosztów wynagrodzenia adwokata za reprezentację w postępowaniu sądowym.

Ubezpieczenie szyb i opon. Dodatki do OC ratujące AC

Jednym z częściej oferowanych dodatków do OC jest ubezpieczenie szyb i opon. No i w tym punkcie kierowcy wykupujący pakiet (tj. OC i AC) mogą uznać, że dodatkowa polisa nie jest im potrzebna. W końcu ochronę zapewnia im auto casco. Czy taki pogląd jest właściwy? Nie do końca. Bo gdy podczas wyjazdu w ich aucie zostanie zbita przednia szyba i naprawią szkodę z AC, automatycznie stracą... zniżki. Ubezpieczenie szyb i opon ma jeszcze jedną zaletę. I ta dotyczy ceny. Polisa na rok dokupiona do OC zostanie wyceniona na jakieś 60 do 80 zł. Wszystko zależy od oferty konkretnej firmy ubezpieczeniowej.

Źródło: Materiały Compensa

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA