REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Dodatki do OC. Które warto wybrać?
Dodatki do OC. Które warto wybrać?
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Dodatki do OC to nie zawsze sposób na powiększenie kwoty składki. Czasami to metoda na wybór ciekawej polisy, która może realnie pomóc kierowcy.

Dodatki do OC: które warto mieć?

W roku 2020 w Polsce zawartych zostało prawie 29 milionów obowiązkowych polis OC komunikacyjnych. I choć ubezpieczenie to jest obowiązkowe, kierowca ma do wyboru też szereg opcji dodatkowych. Jakie jest ich zastosowanie? Ubezpieczyciel w ten sposób rozszerzy zakres ochrony. Które z opcji są godne uwagi? To postanowiliśmy sprawdzić dziś.

REKLAMA

Każdy właściciel samochodu musi mieć ubezpieczenie OC. Z analizy zachowań naszych klientów  wynika jednak, że tylko 25% kierowców poprzestaje na obowiązkowej polisie. Reszta dokupuje przynajmniej jedno rozszerzenie lub kupuje OC razem z AC. Warto dodać, że oba te ubezpieczenia można rozbudowywać. - powiedział Damian Andruszkiewicz, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych Klienta Indywidualnego w Compensa TU SA Vienna Insurance Group.

Dodatki do OC? Podstawą ochrona zniżek

REKLAMA

Ogromne natężenie ruchu sprawia, że każdego dnia kierowca naraża się na ryzyko kolizji. I stłuczki nie zawsze uda się uniknąć. Jak się przed nią chronić? Oczywistym sposobem jest polisa OC. Likwidacja szkody w aucie poszkodowanego oznacza jednak utratę zniżek i wyższą składkę. Czy zawsze? No właśnie nie zawsze. Bo ubezpieczyciele coraz częściej oferują opcję dotyczącą ochrony zniżek. Na czym ona polega? Chociażby na tym, że pierwsza kolizja w roku nie oznacza zredukowania posiadanych przez właściciela auta zniżek. Te znikają dopiero po drugiej stłuczce.

Ochrona zniżek często jest dodawana bezpłatnie wieloletnim klientom towarzystw. To jednak nie jest do końca bezpłatna opcja. Bo warto pamiętać o dość ważnej rzeczy. Ochrona zniżek działa, jednak wyłącznie w tej samej firmie ubezpieczeniowej. To oznacza, że jeżeli po roku kierowca przeniesie polisę OC, nie może liczyć na zachowanie zniżek po kolizji.

Ubezpieczenie zdrowotne po wypadku - pomyśl o nim kupując OC

Może się okazać, że pomimo wielkiej ostrożności kierowcy dojdzie do kolizji, a ta będzie oznaczać urazy ciała. Leczenie w przypadku korzystania wyłącznie z państwowej służby zdrowia może trwać miesiącami. Na szczęście proces można przyspieszyć, a wszystko za sprawą dodatku do OC w postaci ubezpieczenia zdrowotnego po wypadku. To pozwoli na korzystanie z konsultacji lekarskich bez skierowania czy daje dostęp do terapii psychologicznej, zabiegów np. ortopedycznych, specjalistycznych badań w postaci USG, tomografii czy rezonansu, a także rehabilitacji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ochrona prawna - wykup własnego prawnika!

Kierowcy nie muszą być prawnikami. Nie zawsze zatem w pełni znają swoje prawa. Co można z tym zrobić? Wystarczy wybrać dodatek do OC w postaci ochrony prawnej. Jak ona wygląda? W razie pojawienia się np. problemu z policją, wystarczy zadzwonić na infolinię i tak prawnik udzieli kierowcy porady. To jednak nie koniec, bo właściciel pojazdu może też liczyć na pisemną opinię, dostęp do wzorów dokumentów czy nawet pokrycie kosztów wynagrodzenia adwokata za reprezentację w postępowaniu sądowym.

Ubezpieczenie szyb i opon. Dodatki do OC ratujące AC

Jednym z częściej oferowanych dodatków do OC jest ubezpieczenie szyb i opon. No i w tym punkcie kierowcy wykupujący pakiet (tj. OC i AC) mogą uznać, że dodatkowa polisa nie jest im potrzebna. W końcu ochronę zapewnia im auto casco. Czy taki pogląd jest właściwy? Nie do końca. Bo gdy podczas wyjazdu w ich aucie zostanie zbita przednia szyba i naprawią szkodę z AC, automatycznie stracą... zniżki. Ubezpieczenie szyb i opon ma jeszcze jedną zaletę. I ta dotyczy ceny. Polisa na rok dokupiona do OC zostanie wyceniona na jakieś 60 do 80 zł. Wszystko zależy od oferty konkretnej firmy ubezpieczeniowej.

Źródło: Materiały Compensa

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA