REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak wybrać assistance? Zestaw podstawowych wskazówek.

Jak wybrać assistance? Zestaw podstawowych wskazówek.
Jak wybrać assistance? Zestaw podstawowych wskazówek.

REKLAMA

REKLAMA

Jak wybrać assistance? To dość ważne pytanie - szczególnie przed sezonem wakacyjnym. O jakich aspektach pamiętać wybierając polisę?

Czym jest assistance?

Ubezpieczenie assitance stanowi formę zabezpieczenia dla kierowcy. Otrzyma on pomoc w razie awarii pojazdu. Jaką formę będzie miało pomoc? To zależy od zakresu polisy. Właściciel może jednak liczyć na pomoc mechanika, lawetowanie auta, a często nawet samochód zastępczy czy nocleg w hotelu. Różny zakres ubezpieczenia assistance sprawia, że kluczowy staje się proces wyboru konkretnej polisy. O czym pamiętać? Poniżej zestaw najważniejszych wskazówek.

REKLAMA

Jak wybrać assistance? Najpierw sprawdź zakres polisy!

REKLAMA

Ubezpieczyciele oferują assistance o różnym zakresie. W opcji najbardziej podstawowej kierowca może liczyć na usprawnienie pojazdu na miejscu awarii, przewóz auta na lawecie do najbliższego warsztatu czy uzyskanie auta zastępczego. W wariancie bardziej zaawansowanym dostępna jest np. opcja lawetowania bez limitu kilometrów. I ta może być przydatna szczególnie w czasie dalszych wyjazdów.

Ubezpieczenie gwarantuje tobie i twoim bliskim komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Przed podjęciem decyzji o wyborze assistance zwróć uwagę na to, czy ochroną obejmuje ono szkody i sytuacje powstałe na terenie Polski, czy również Europy. Dzięki temu możesz dopasować wariant do swoich potrzeb. - powiedział Marek Dmytryk, ekspert firmy Wiener.

Jak wybrać assistance? Postaw na kompleksowość!

Oferta ubezpieczeń assistance jest cały czas rozbudowywana. Co to oznacza? A chociażby to, że jeżeli kierowca wybiera się za granicę, a nie zna lokalnego języka, może zakupić polisę przewidującą chociażby pomoc tłumacza przez telefon. W czym opcja ta może się przydać? Gdy po awarii pojazd trafi do warsztatu. Tłumacz zdecydowanie ułatwi ustalić zakres naprawy oraz wskaże ewentualne koszty. Pomoc tłumacza przyda się również w czasie hospitalizacji czy przewozu medycznego - bo assistance nie musi obejmować wyłącznie usterki pojazdu.

Jak wybrać assistance? A co ze zwierzętami?

Może się okazać, że kierowca wybiera się za granicę np. z psem. Także i w tym przypadku warto pomyśleć o zakupie właściwego assistance. Co oznacza wsparcie dla zwierząt z tego punktu widzenia? Operator ubezpieczenia może np. umożliwić uzyskanie pomocy medycznej dla pupila.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: Materiały prasowe Wiener

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Przewoźnik nie zmieni tachografu do końca 2024 r. Kara to 10 tys. zł

W Polsce ponad 300 tys. aut będzie musiało otrzymać nowy tachograf. Kiedy jest on konieczny i ile kosztuje jego montaż? To kluczowe pytania. Zwłaszcza że kara za nieprzystosowanie pojazdu do nowych wymogów to nawet 10 tys. zł.

Kolizja z dzikiem. Czy kierowca dostanie odszkodowanie? Jedyną nadzieją AC

Kolizja ze zwierzęciem wcale nie jest rzadkim scenariuszem na polskich drogach. Jak się zachować w takim przypadku i czy kierowca może liczyć na odszkodowanie na naprawę auta? Sprawdźcie.

Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

REKLAMA

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

REKLAMA

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA