REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wystartowała druga edycja Praktycznej Akademii Forda

Subskrybuj nas na Youtube
Wystartowała druga edycja Praktycznej Akademii Forda
Wystartowała druga edycja Praktycznej Akademii Forda
Ford

REKLAMA

REKLAMA

Praktyczna Akademia Forda to cykl ośmiu bezpłatnych szkoleń dla kadry z małych i średnich przedsiębiorstw. Szkolenia odbywają się we współpracy z ekspertami z Polityki Insight.

Sukces pierwszej edycji Praktycznej Akademii sprawił, że Ford zdecydował się na kontynuację tego edukacyjnego projektu. Tegoroczny cykl ośmiu bezpłatnych szkoleń adresowanych do małych i średnich przedsiębiorstw przewidziano jako obfitujący w ogromną porcję fachowej wiedzy i praktycznych porad podanych w przystępny, atrakcyjny sposób. Każda tura warsztatów organizowanych w FordStorach czyli flagowych salonach Forda będzie składać się z trzech 45-minutowych paneli.

REKLAMA

Zobacz też: Test Ford Edge Sport 2.0 TDCi Twin-Turbo 210 KM

Szkolenia wypełnione informacjami najwyższej jakości

REKLAMA

W pierwszej części teoretycznej Adam Czerniak i Olaf Osica - doświadczeni eksperci Polityki Insight - zaprezentują metody przewidywania (foresight). Ich autorska prezentacja podpowie m.in. jak analizować rynkowe trendy, na które informacje zwracać uwagę przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Określą też kiedy trzeba obawiać się polityków, a kiedy nie mają oni wpływu na prowadzone przedsiębiorstwo. Odsłonią tajniki wykorzystywania dostępnej wiedzy, tak by bez ryzyka na jej podstawie zbudować prognozy niezbędne do podejmowania trafnych decyzji biznesowych.

Druga część warsztatów zostanie poświęcona praktycznemu wykorzystaniu wcześniej zdobytej teorii. Panel analityczny również przygotowany i prowadzony przez wspomniany duet fachowców z Polityki Insight upłynie na ćwiczeniach - tworzeniu scenariuszy wydarzeń, identyfikacji najważniejszych graczy na rynku, określaniu ryzyka i niepewności. Uczestnicy szkolenia nauczą się wyszukiwać i korzystać z narzędzi pozwalających maksymalizować zyski w niepewnych czasach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Trzeci panel poświęcony flocie poprowadzi Tomasz Rudyk ze Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych. W tej najbardziej motoryzacyjnej części nieodzowne okażą się informacje zdobyte podczas dwóch wcześniejszych warsztatów. Ekspert SKFS przekaże mnóstwo praktycznych wskazówek dotyczących efektywnego i ekonomicznego zarządzania parkiem aut w firmie. Opowie jak ważne jest zarządzanie ryzykiem finansowym oraz podsunie pomysły na jego minimalizowanie. Na przykładach określi, które produkty finansowe pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze.

Zobacz też: Test Ford Focus RS 2.3 EcoBoost 350 KM AWD

Ford Leasing Opcje napędza małe i średnie przedsiębiorstwa

Uczestnicy Praktycznej Akademii poznają też szeroki wachlarz narzędzi finansowych, które oferuje Ford.

- Małe działalności nie dysponują dużym kapitałem i to dla takich firm stworzyliśmy kilka produktów finansowych, które mają na celu obniżenie kosztu użytkowania samochodu. Z punktu widzenia małych i średnich przedsiębiorstw użytkujących floty do 50 aut optymalną ofertą jest błyskawicznie zdobywający popularność Ford Leasing Opcje. Jest to leasing operacyjny do wartości rezydualnej samochodu pozwalający na użytkowanie auta na zasadzie miesięcznego abonamentu - wyjaśnia Wojciech Biela, Dyrektor Działu Sprzedaży Flotowej Ford Polska.

Zobacz też: Test Ford Ranger Wildtrak 2.2 TDCi 160 KM 4x4

REKLAMA

Wybierając Ford Leasing Opcje podczas trwania umowy przedsiębiorca w stosunkowo niskich miesięcznych ratach (nawet o 60 proc. mniejszych w porównaniu do klasycznego leasingu) spłaca jedynie utratę wartości pojazdu, a nie całą jego cenę. Ma również zapewniony serwis. Pod koniec okresu umowy (trwającej od 2 do 4 lat) decyduje, czy woli spłacić jednorazowo pozostałą wartość samochodu i go kupić, czy zwrócić auto do dilera i zmienić je na nowy model, którego używa przez kilka następnych lat. Może też przedłużyć umowę, jeśli zechce samochód zatrzymać we flocie na kolejne 2-3 lata.

Warto podkreślić, że Ford jest jednym z nielicznych producentów oferujących taką formę finansowania i to go wyróżnia. Poza tym przedsiębiorcy mogą decydować się też na tradycyjne rozwiązania takie jak zakup ze środków własnych, wynajem długoterminowy inaczej mówiąc full service leasing oraz leasing operacyjny.

Testy modeli Vignale i Ford Performance

Program Praktycznej Akademii Forda jako ukoronowanie warsztatów merytorycznych z ekspertami przewiduje testy samochodów. Każdy uczestnik będzie mógł poznać walory aut marki Ford, a w szczególności wszystkie modele ekskluzywnej linii Vignale (Mondeo, S-MAX, Kuga i Edge) oraz samochody Ford Performance - Mustang, Focus RS oraz ST-Line.

Gdzie i kiedy?

Ford zaprasza na cykl warsztatów, który odbędzie się w ośmiu wyjątkowych lokalizacjach na terenie całego kraju. Rejestracja na wybrany termin jest możliwa do 8 dni przed wydarzeniem lub do wyczerpania miejsc. Poniżej przedstawiamy daty oraz miejsca spotkań:

  • 19 kwietnia w Warszawie, salon Auto Nobile
  • 20 kwietnia w Warszawie, salon Bemo Motors
  • 9 maja w Krakowie, salon PGD Partner
  • 10 maja w Chorzowie, salon Auto Boss
  • 11 maja w Opolu, salon Chwaliński
  • 12 maja we Wrocławiu, salon Germaz
  • 17 maja w Łodzi, salon Auto Brzezińska
  • 18 maja w Gdyni, salon Euro-Car

Źródło: materiały prasowe Ford

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA