REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Audi dostosowuje fabryki do produkcji aut elektrycznych

Audi inteligentna fabryka
Audi inteligentna fabryka
Audi

REKLAMA

REKLAMA

Według Audi przyszłość należy do aut elektrycznych, dlatego przekształca swoje fabryki tak, aby mogły produkować duże ilości samochodów elektrycznych. Oznacza to, że produkcja wielu modeli zostanie przeniesiona do zupełnie innych fabryk.

Zmiany w procesie produkcji aut marki Audi

REKLAMA

Audi przygotowuje sieć swoich fabryk na całym świecie do wdrożenia założeń mobilności przyszłości. W roku 2018, w Brukseli rozpocznie seryjną produkcję SUV-a napędzanego wyłącznie energią elektryczną. Zakłady te będą również wytwarzać akumulatory na potrzeby nowego modelu. Produkcja A1 zostanie przeniesiona z Belgii do hiszpańskiej fabryki Audi w Martorell, a Audi Q3 produkowane obecnie w Hiszpanii, w przyszłości będzie wytwarzane w węgierskim Győr.

REKLAMA

Rotacja modeli przyniesie korzyść wszystkim filiom globalnej sieci produkcyjnej Audi. „Nowy podział zwiększy wydajność naszej produkcji i wzmocni wszystkie zaangażowane w ten proces strony“ – mówi Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG. „W ten sposób wzmacniamy synergię wewnątrz Grupy Volkswagen i konsolidujemy kluczowe kompetencje.” Decyzje dotyczące miejsc produkcji poszczególnych modeli zabezpieczają miejsca pracy i są kolejnym krokiem na drodze internacjonalizacji sieci produkcyjnej.

Zobacz też: Audi produkuje nowe paliwo

REKLAMA

Począwszy od roku 2018, Audi Brussels będzie jedyną fabryką produkującą pierwszego, w pełni elektrycznego SUV-a spod znaku czterech pierścieni, przeznaczonego na rynki całego świata. Pojazd studyjny Audi e-tron quattro concept, zaprezentowany na Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej IAA 2015, ukazuje wyraźnie, jak będzie wyglądał samochód produkcji seryjnej. Sportowy, elektryczny SUV, zajmie w gamie modelowej Audi miejsce między Q7, a Q5. Wyposażone w gwarantujący duży zasięg akumulator i trzy silniki elektryczne Audi e-tron, charakteryzuje się sportowym zacięciem, wysoką dynamiką oraz doskonałą wydajnością. Dzięki zasięgowi ponad 500 km i dzięki możliwości szybkiego ładowania akumulatorów, samochód ten jest praktyczny i funkcjonalny w codziennym użytkowaniu.

Zakłady w Brukseli będą też prowadzić własną produkcję akumulatorów. Stają się tym samym kluczową w Grupie Volkswagen fabryką wdrażającą założenia mobilności elektrycznej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Audi A1 będzie produkowane w fabryce Seata!

W ramach działań restrukturyzacyjnych zmienią się również miejsca wytwarzania znanych już modeli Audi. Produkowane dotąd w Brukseli Audi A1 będzie w przyszłości składane w hiszpańskich zakładach Seata w Martorell, a Audi Hungaria w Győr przejmie produkcję Audi Q3, wytwarzanego dotychczas w Hiszpanii. W węgierskiej fabryce produkowane są w tej chwili cztery inne modele Audi: Audi A3 Limousine, Audi A3 Cabriolet, Audi TT Coupé i Audi TT Roadster. 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Automatyczny zwrot prawa jazdy. Czy wszyscy z niego skorzystają? 10 września weszły w życie nowe rozwiązania

Zgodnie z opublikowanym komunikatem Ministra Cyfryzacji z 8 sierpnia 2024 r. od wtorku, 10 września 2024 r. zaczęły obowiązywać nowe rozwiązania techniczne dotyczące m.in. zwrotu zatrzymanego prawa jazdy.

Tesla zdetronizowana w Europie. Nowy lider rynku samochodów elektrycznych

Tesla, znana marka samochodów elektrycznych, w 2024 roku była znacznie rzadziej wybierana przez klientów z Europy. W porównaniu z 2023 rokiem, w którym to firma świętowała triumfy na europejskim rynku, ilość sprzedanych modeli była sporym rozczarowaniem. Co spowodowało taki spadek sprzedaży? Kto wyprzedził ubiegłorocznego lidera?

Złamana ręka a prowadzenie auta. Czy można wsiąść za kółko z ręką w gipsie?

Urazy takie jak złamania, znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie. Nie tylko utrudniają, ale czasem wręcz uniemożliwiają wykonywanie niektórych czynności. Jedną z nich może być jazda samochodem. Czy prowadzenie pojazdu z ręką w gipsie jest legalne? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 119 918 interwencji, 545 wypadków drogowych, 41 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie pierwszego tygodnia września. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 119 918 interwencji.

REKLAMA

Odcinkowe pomiary prędkości nielegalne? Sprawdzamy. Co grozi kierowcom i kiedy mogą nie przyjąć mandatu?

Odcinkowe pomiary prędkości to coraz popularniejszy w Polsce sposób na wychwytywanie i karanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnych prędkości. Nowe urządzenia rejestrujące, służące do automatycznej kontroli średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi, wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi mnożą się pytania kierowców o legalność tej formy pomiarów prędkości. Jak się okazuje – wątpliwości te są uzasadnione.

Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 103 519 interwencji, 401 wypadków drogowych, 35 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 103 519 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 375 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

REKLAMA

Kierowco, uważaj na to! Nowe przepisy przewidują konfiskatę pojazdu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało zaostrzenie kar za wjazd do lasu w miejscach niedozwolonych. Nowe przepisy znacząco zwiększyłyby kary za tego typu wykroczenia. Na co warto uważać, by uniknąć kłopotów i wysokiego mandatu? Kiedy kierowca mógłby stracić pojazd?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy? Wszystko na to wskazuje, bo ministerstwo infrastruktury poinformowało, że jest już gotowy projekt zmian pozwalający uzyskać prawo jazdy siedemnastolatkom.

REKLAMA