REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Battle Royale - wyścigi na jedną milę

Battle Royale - pierwsze wyścigi na jedną milę w Polsce odbędą się 23 i 24 sierpnia 20014 r.
Battle Royale - pierwsze wyścigi na jedną milę w Polsce odbędą się 23 i 24 sierpnia 20014 r.
Battle Royale

REKLAMA

REKLAMA

W dniach 23 i 24 sierpnia 2014 r. odbędą się pierwsze w Polsce wyścigi na jedną milę. Na lotnisku w Białej Podlaskiej zmierzą się w najszybszych samochodach na świecie załogi z Polski, Austrii, Niemiec, Szwecji, Ukrainy i Rosji.

Wyścigi na jedną milę po raz pierwszy w Polsce

Sporty motorowe mają swoich licznych fanów na całym świecie i wraz z szybkim rozwojem technologicznym pojazdów przybierają na widowiskowości. Coraz większe moce silników, ogromne prędkości, zapach palonych opon, wysokooktanowe paliwo – to wszystko powoduje, że serce zaczyna szybciej bić, a adrenalina wydziela się ze zdwojoną mocą. W Polsce organizowanych jest wiele różnych imprez motoryzacyjnych mających wiernych kibiców, ale dopiero teraz, po raz pierwszy w kraju będzie okazja, aby w jednym miejscu zobaczyć rywalizację unikatowych, najszybszych na świecie samochodów ścigających się ze sobą na odcinku 1 mili (1609 metrów).

REKLAMA

W przedostatni weekend wakacji, 23 i 24 sierpnia, na płycie lotniska w Białej Podlaskiej odbędą się zawody Battle Royale, w których wystartują zawodnicy z Polski, Austrii, Niemiec, Szwecji, Ukrainy i Rosji. 
„Battle Royal, to wydarzenie organizowane przez pasjonatów dla pasjonatów. Będzie to prawdziwy Festiwal prędkości, niezwykłych emocji. To będą pierwsze w Polsce wyścigi na odcinku jednej mili, podczas których zobaczymy prawdziwe perełki motoryzacji, samochody z niespotykanie mocnymi silnikami mogącymi rozwinąć prędkość nawet 400 kilometrów na godzinę” – mówi Stanisław Nader, główny pomysłodawca i organizator Battle Royale.

Zobacz też: Test BMW X5 xDrive30d 258 KM F15 : jakość limuzyny ukryta w nadwoziu SUV-a

Klasy pojazdów w Battle Royale

O wyjątkowej formule Battle Royale stanowić będzie m. in. podział wyścigu na kilka różnych klas startowych, do których przypisane będą pojazdy o różnych parametrach technicznych warunkowanych modelem oraz dopuszczonymi modyfikacjami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przykłady klasyfikacji:
Super Lightweight – klasa dopuszczająca modyfikacje bez limitu
Pojazdy: KTM X-Bow, Ariel Atom, Caterham, Caterham/Lola, Radical

REKLAMA

Stock Premium – klasa seryjnych samochodów Premium
Pojazdy: Maserati Quattroporte, Maserati Ghibli, Porsche Panamera, Porsche Panamera GTS, Porsche Panamera Turbo, BMW M3 E92,BMW M4, BMW M5 E60, BMW M5 F10, BMW M6, BMW M550, Mercedes-Benz SL 65 AMG, Audi RS 5, Audi RS 6, Corvette C7, Chevrolet Camaro, Lexus IS-F, Cadillac CTS-V, Ferrari FF

Sport Cars – modyfikacje dopuszczające moc maksymalnie 700 KM
Pojazdy: Nissan GT-R, Porsche 911 Turbo, Porsche 911 GT2, Lamborghini Aventador, Ferrari F12 Berlinetta, Corvette ZR1, McLaren MP4-12C, Noble M600

Ultimate Cars - klasa dopuszczająca modyfikacje bez limitu
Pojazdy: Bugatti Veyron 16.4, Bugatti Veyron 16.4 Super Sport, Pagani Zonda, Pagani Huayra, Zenvo ST1, Aston Martin One-77, Porsche 918, Koenigsegg CCX, Koenigsegg CCXR, Koenigsegg Agera, Koenigsegg Agera R, McLaren P1

Zobacz też: Test Audi A8 3.0 TDI 258 KM - komfort przede wszystkim

Założenia zawodów Battle Royale

Podczas jednego startu udział weźmie dwóch zawodników na torach równoległych i, co z pewnością doda widowiskowości całemu wydarzeniu, będą to mogły być pojazdy z różnych klas startowych. Czas każdego z nich zostanie przypisany do tej kategorii, w której był pierwotnie podporządkowany, a laureatami zostaną kierowcy, którzy osiągnęli najlepsze wyniki podczas eliminacji lub zawodów.

Wydarzenia towarzyszące zawodom

Battle Royale będzie dwudniowym, pełnym najwyższej próby wydarzeniem motoryzacyjnym z towarzyszącymi, licznymi atrakcjami. W specjalnej, wyodrębnionej strefie odbędą się m. in. pokazy czołówki polskiego stuntu motocyklowego (popisowej jazdy z akrobacjami), czy też popisy kaskaderów pracujących na co dzień na planach filmowych. Nie zabraknie także dobrego, zróżnicowanego jedzenia oraz muzyki, także tej na żywo granej przez zespoły.

Źródło: Materiały prasowe Battle Royale

Battle Royale - pierwsze wyścigi na jedną milę w Polsce odbędą się 23 i 24 sierpnia 20014 r.
Battle Royale
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA