REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

"Piłem - NIE jadę" - czyli stop pijanym rowerzystom

Subskrybuj nas na Youtube
"Piłem - NIE jadę" - czyli stop pijanym rowerzystom. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

22 maja br. rowerzyści z Warszawy i Zielonej Góry mogą liczyć na niespodzianki. Atrakcje będą towarzyszyły obchodom Responsib’ALL Day i inauguracji tegorocznej edycji programu "Piłem - NIE jadę" zwracającej uwagę na problem nietrzeźwych rowerzystów.

Co to jest  Responsib’ALL Day?

Responsib’ALL DAY to globalny program Pernod Ricard (dystrybutora marek alkoholowych) z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, którego celem jest kształtowanie właściwych postaw wśród konsumentów oraz promowanie dobrych praktyk branży alkoholowej.

REKLAMA

Tegoroczna, polska edycja programu  „Piłem – NIE Jadę!” realizowana przez Pernod Ricard w Polsce skierowana jest po raz pierwszy także do rowerzystów.

Zobacz też: Co wolno rowerzyście na ulicy?

Szczyt sezonu rowerowego przypada właśnie na miesiące letnie. To okres szczególny, gdy większość wolnego czasu spędzamy na świeżym powietrzu, często w gronie przyjaciół i znajomych. W restauracjach, barach, miejskich ogródkach i plażach. To czas, który łączy się z zabawą. – mówi Katarzyna Groszek, Communication Manager, Pernod Ricard Polska – Niestety zdarza się, że rowerzyści zapominają o obowiązujących zasadach i jeżdżą po spożyciu alkoholu. W trosce o wszystkich użytkowników ruchu chcemy swoją akcją zwrócić uwagę również na problem nietrzeźwych rowerzystów. Celem naszych działań jest przede wszystkim edukacja. Alkohol to przyjemność, ale trzeba go konsumować odpowiedzialnie. I bez względu na okoliczności trzeba o tym pamiętać. Jestem głęboko przekonana, że najlepszymi ambasadorami tych wartości są nasi pracownicy. Dlatego co roku aktywnie wszyscy angażujemy się w promowanie pozytywnych postaw. – kontynuuje Katarzyna Groszek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Wysokość mandatów dla rowerzystów

22 maja w Warszawie i Zielonej Górze to dzień niespodzianek dla rowerzystów

W tym roku wydarzenia związane z Responsib’ALL Day pracownicy Pernod Ricard w Polsce będą organizować w dwóch lokalizacjach – Warszawie i Zielonej Górze. To jednak nie wszystko. Widząc jak silnym trendem jest korzystanie z dwóch kółek firma we współpracy z Urzędami Miasta Stołecznego Warszawy i Zielonej Góry postanowiła zrobić coś wyjątkowego dla rowerzystów. Już 22 maja br. w trakcie obchodów Responsib’ALL Day, wspólnie z przedstawicielami władz miasta, Pernod Ricard w Polsce przekaże rowerzystom w obydwu lokalizacjach sprzęt, który przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa rowerzystów w mieście. 22 maja to również data premiery nowej aplikacji na smartfony – „Wise drinking” (dostępnej również w polskiej wersji językowej), która będzie kompendium wiedzy na temat odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu.

Zobacz też: Dziecko na rowerze – przepisy i zasady

Tegoroczna odsłona akcji „Piłem – NIE Jadę” jest kontynuacją dotychczasowych działań z obszaru CSR. W ubiegłym roku tematem przewodnim był problem prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu oraz tzw. syndrom dnia następnego, gdy kierowcy siadają za kierownicą mimo znajdującego się w ich organizmie alkoholu. Specjalnie dla nich Pernod Ricard w Polsce zaktualizowało aplikację mobilną „AlkoFAKTY”, która w przystępny sposób pokazuje w jaki sposób ludzki organizm reaguje na alkohol.

Źródło: Materiały Prasowe Pernod Ricard Polska

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Prawie ⅓ osób sprzedających używane samochody spotkała się z próbą oszustwa. Na co zwracać uwagę i jak się chronić przed nieuczciwymi praktykami?

Rynek sprzedaży samochodów używanych coraz częściej staje się polem działania oszustów, którzy wykorzystują zaufanie czy determinację sprzedających. Z raportu CARFAX wynika, że w Polsce aż 30 proc. sprzedawców zetknęło się z podejrzanymi zachowaniami, jak próba skopiowania dokumentów pojazdu, czy z kradzieżą samochodu. By zminimalizować prawdopodobieństwo strat, warto stosować odpowiednie środki ostrożności i zasadę ograniczonego zaufania wobec potencjalnych klientów.

Nowy egzamin na prawo jazdy 2025. Za te błędy oblejesz od razu – zobacz pełną listę

Od lipca 2025 roku jeden błąd wystarczy, by zakończyć egzamin na prawo jazdy wynikiem negatywnym – bez możliwości dokończenia jazdy. Zobacz, co się zmieniło, które błędy kończą egzamin natychmiast i jak się do niego przygotować.

Od kiedy nowy tachograf 2025? Błędy lokalizacji, problemy z czasem pracy [OBSŁUGA]

Od kiedy w przewozach międzynarodowych Unii Europejskiej obowiązuje wyłącznie nowy tachograf (G2V2)? Jak go obsługiwać? Są błędy lokalizacji i problemy z czasem pracy. Na co uważać, by uniknąć kar?

5 tys. euro kary dla przewoźnika. 120 euro mandatu dla kierowcy. Kary za złe zabezpieczenie ładunku podczas transportu za granicą [Normy]

Złe zabezpieczenie ładunku podczas transportu za granicą może słono kosztować przewoźnika i kierowcę. W Niemczech przewoźnik zapłaci nawet 5 tys. euro kary, a kierowca 120 euro mandatu. Jakie są przepisy i normy w krajach UE?

REKLAMA

Kupiłeś opony w internecie? Podatek PCC w 2025 może Cię zaskoczyć – zobacz, kiedy zapłacić i jak uniknąć kary

W 2025 roku fiskus sprawdza, kto powinien zapłacić podatek PCC za zakupy online. Jeśli kupiłeś opony przez internet: na OLX, Allegro lub Facebook Marketplace i możesz mieć obowiązek złożenia deklaracji PCC-3 i zapłacenia należnego podatku. Podatek od zakupu opon przez internet dotyczy także osób prywatnych. Zobacz, kiedy trzeba zapłacić PCC, ile wynosi kara za brak zgłoszenia oraz jak uniknąć konsekwencji.

Wakacyjny drink i… utracone prawo jazdy? Co grozi za alkohol na wodzie i ścieżkach

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie – niezależnie od tego, czy poruszamy się po drogach, wodzie czy ścieżkach rowerowych. Przepisy są w tym względzie jasne, choć w niektórych sytuacjach mogą budzić wątpliwości. Warto wiedzieć, jakie konsekwencje grożą za nieodpowiedzialne zachowanie, w tym potencjalna utrata prawa jazdy.

KGP: 122 159 interwencji, 550 wypadków drogowych, 37 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 122 159 interwencji. Byli wzywani do 550 wypadków drogowych.

Punkty karne: ile możesz mieć, kiedy się kasują, jak odzyskać prawo jazdy?

Zastanawiasz się, ile punktów karnych możesz mieć i kiedy znikają z Twojego konta? Interesują Cię najnowsze przepisy na 2025 rok dotyczące kasowania punktów, kursów redukcyjnych i tego, jak nie stracić prawa jazdy ani nie przepłacić za OC w 2025 roku? Ten kompleksowy przewodnik rozwieje wszelkie wątpliwości. Dowiedz się, co oznaczają punkty karne, jak działają nowe limity dla doświadczonych i początkujących kierowców, a także jakie są konsekwencje przekroczenia dozwolonej liczby punktów.

REKLAMA

Nowe kary dla kierowców 2025. Rząd właśnie przyjął projekt. Konfiskata auta, więzienie, dożywotni zakaz prowadzenia

Rządowa ofensywa przeciwko piratom drogowym! W dniu 3.07.2025 Rada Ministrów przyjęła projekt nowych przepisów dla kierowców, który ma skuteczniej walczyć z najgroźniejszymi przestępstwami na drogach. Koniec z brawurą, nielegalnymi wyścigami i lekceważeniem zakazów. Bandyci drogowi mogą spodziewać się surowych kar, w tym nawet przepadku pojazdu, dożywotniego zakazu prowadzenia i więzienia. Zmiany w Kodeksie karnym i Prawie o ruchu drogowym mają wejść w życie jeszcze w 2025 roku i stanowić punkt zwrotny w walce o bezpieczeństwo na polskich drogach.

Nowy węzeł drogowy na S19 i kolejne odcinki drogi w planach

GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę dodatkowego węzła drogowego na S19 koło Białegostoku - Dobrzyniewo Północ. W planach także inne odcinki drogi. S19 w Podlaskiem ma liczyć 177 km, a budowa jest podzielona na 15 odcinków.

REKLAMA