REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Unimog obchodzi swoje 60-te urodziny

Kierowca Unimoga U 400, Jens Seiner używa go między innymi do zbierania, załadowywania i przewożenia drwa do Lasu Turyńskiego, do zakładów obróbki drzewnej. fot. Mercedes-Benz
Kierowca Unimoga U 400, Jens Seiner używa go między innymi do zbierania, załadowywania i przewożenia drwa do Lasu Turyńskiego, do zakładów obróbki drzewnej. fot. Mercedes-Benz

REKLAMA

REKLAMA

Nie ma dla niego miejsc nie do przejechania. Unimog U 400 to niezastąpiony pomocnik w wielu pracach. W tym roku świętuje swój jubileusz.

Do czego służy ten olbrzym? Kierowca Unimoga U 400, Jens Seiner używa go między innymi do zbierania, załadowywania i przewożenia drwa do Lasu Turyńskiego, do zakładów obróbki drzewnej. Udaje mu się to dzięki żurawiowi i dodatkowej skrzyni ładunkowej, w które jest wyposażony 30-tonowy Unimog U 400.

REKLAMA

Jens Seiner, właściciel warsztatu samochodowego, z łatwością obsługuję pojazd: „Nie ma obaw co do zabezpieczenia dwumetrowych pni czy przeciążenia pojazdu. W drodze powrotnej zawsze można załadować złom, gruz lub inne odpadki, by nie wracać z pustym kontenerem” – tłumaczy.

Zobacz też: Isuzu Trucks wkracza na polski rynek

Co jest sercem potężnego Unimoga U400?

REKLAMA

Czterocylindrowy silnik Diesla o mocy 130 kW, czyli 177 KM o pojemności 4,2 litra. Zużywa on znacznie mniej paliwa niż tradycyjne ciężarówki służące rozwożeniu drewna z lasów, bo potrzebuje 11 litrów oleju napędowego na 1 godzinę pracy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dzięki napędowi na cztery koła Unimog wjedzie wszędzie- nie straszne są dla niego grząskie tereny czy dość wysokie wzniesienia. Pomimo dużych rozmiarów, jest zwrotny. Jens przez cały rok zbiera drewno z 50-akrowych terenów Lasu Turyńskiego.

Co jeszcze potrafi Unimog?

Zobacz też: Wrangler Rubicon terenówką dekady

Seiner wykorzystuje go również do odśnieżania dróg i leśnych ścieżek w sąsiedztwie torów kolejowych. Unimog swój udział może również mieć w budowaniu dróg, holowaniu samochodów, a nawet koszeniu poboczy. W tym celu właściciel Unimoga mocuje do samochodu odpowiednie narzędzia, takie jak pług, piaskarkę, dźwig, noże czy zbiornik na wodę.

3 czerwca 2011 roku Unimog obchodzić będzie swoje 60-te urodziny. Po dzień dzisiejszy ma wielu miłośników i ceniony jest za swoją wytrzymałość. W związku z tym marka Mercedes-Benz zorganizuje spotkanie miłośników tego samochodu. Wezmą oni udział w Rajdzie Unimoga, a na 5 czerwca organizatorzy zapowiadają jubileuszowe uroczystości w Muzeum Unimoga w Gaggenau, gdzie w 1951 roku z taśmy produkcyjnej zjechał pierwszy jego egzemplarz. Informacje na ten temat dostępne są na stronie www.mercedes-benz.com/unimog-60jahre.

Dzięki napędowi na cztery koła Unimog wjedzie wszędzie fot. Mercedes-Benz
Dzięki żurawiowi, załadunek drewna nie stanowi problemu fot. Mercedes-Benz
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA