REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Seat Leon Cupra R - cena w Polsce

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Hubert Krawczyk
Seat Leon Cupra R - cena w Polsce / fot. Seat
Seat Leon Cupra R - cena w Polsce / fot. Seat
SEAT

REKLAMA

REKLAMA

Seat żegna się z nazwą Cupra, która teraz będzie promować osobną markę sportowych aut. Z tej okazji Hiszpanie stworzyli limitowaną edycję swojego hot hatcha. Oto Seat Leon Cupra R!

Seat

SEAT

Od niedawna wiadomo, że Cupra na dobre postanowiła odłączyć się od Seata tworząc oddzielną markę. Zwieńczeniem współpracy Seata i Cupry, a zarazem prawdopodobnie ostatnim wspólnym ich dziełem, jest najmocniejszy Seat Leon Cupra R w edycji limitowanej. Samochód dostępny będzie w ilości 799 egzemplarzy. Leon Cupra z dopiskiem R dostępny będzie w dwóch wariantach mocniejszej 310-konnej z 6-biegową manualną skrzynią biegów oraz słabszej o 10 KM z automatyczną, 7-stopniową skrzynią DSG. Jak przystało na najmocniejszego Seata w historii i to jeszcze w edycji limitowanej, cena zwala z nóg, bo wariant z "manualem" trzeba zapłacić minimum 182 100zł, a odmianę z "automatem" wyceniono na 187 500zł.

REKLAMA

Co dostaniemy za tą kwotę?

Seata Leona Cupra R wyróżnia przede wszystkim wygląd. Wersja ta dostępna będzie w ograniczonej palecie barw (Midnight Black, Pyrenees Grey lub opcjonalnie Matte Grey). Ekstrawaganckie felgi wykończenia lusterek i atrapy chłodnicy w kolorze miedzi, poszerzone nadkola, większe wloty powietrza, nowy spojler oraz dodatki z włókna węglowego (pierwszy raz dostępne w Seacie) sprawiają, że samochód wyróżnia się spośród innych „hot hatchy”. Nowy pakiet aerodynamiczny poprawił nie tylko prezencję nadwozia, ale też zwiększył docisk aerodynamiczny pojazdu aż o 12.5% względem podstawowego wariantu Cupry. Adaptacyjne zawieszenie ze zmienionymi ustawieniami negatywu kół przednich, elektronicznie sterowana blokada mechanizmu różnicowego oraz układ hamulcowy z nawiercanymi tarczami firmy Brembo mają gwarantować bardzo dobre właściwości jezdne. Niestety auto oferowane będzie tylko z napędem na przednią oś. Inżynierowie Seata Leona Cupry R pomyśleli również o rasowym brzmieniu, dlatego w samochodzie zamontowano sportowy układ wydechowy. Rasowy charakter wnętrza dopełniają kubełkowe fotele oraz kierownica i dźwignia zmiany biegów obszyta Alcantarą. Ponadto każdy z 799 egzemplarzy limitowanej Edycji Seata Leona Cupry R oznaczony będzie indywidualnym numerem modelu produkcyjnego.

Seata Leona Cupre R, kupić będą mogli tylko wybrani klienci marki. W cenie samochodu kupujący otrzyma, zaproszenie na szkolenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy samochodem sportowym. Szkolenie to odbędzie się na torze wyścigowym i prowadzone będzie przez wyselekcjonowanych ekspertów. Dzięki temu każdy właściciel Seata Leona Cupra R w edycji limitowanej będzie w stanie z łatwością poradzić sobie z mocą 300-310 KM, drzemiących pod maską.

Seat Leon Cupra R - cena w Polsce

Wersja

Cena

2.0 TSI 310 KM M6

182 100zł

2.0 TSI 300 KM A7 (DSG)

187 500zł

Seat Leon Cupra R - cena w Polsce / fot. Seat
SEAT
Seat Leon Cupra R - cena w Polsce / fot. Seat
SEAT
Seat Leon Cupra R - cena w Polsce / fot. Seat
SEAT
Seat Leon Cupra R - cena w Polsce / fot. Seat
SEAT
Seat Leon Cupra R - cena w Polsce / fot. Seat
SEAT
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
R.Kubica: Le Mans to wyścig, który powinien zostać zakazany. Ludzie nie śpią przez dwa dni próbując się zdrzemnąć na krzesełku. Jak spalić 12 tys. kalorii w jedną noc

Robert Kubica uważa, że zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans było jego celem odkąd wystąpił w nim pierwszy raz w 2021 r. "Dało mi to mnóstwo pozytywnych emocji, mimo że był to jeden z trudniejszych momentów w mojej karierze" - powiedział podczas briefingu w Warszawie. Podkreślił wyczerpujący charakter tego wyścigu, a brak snu był jednym z poważniejszych wyzwań.

Zmiana zasad rejestracji pojazdów w 2026 r. Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym - projekt deregulacyjny

W dniu 17 czerwca 2025 r. opublikowany został projekt ustawy, która ma znowelizować Prawo o ruchu drogowym. Nowelizacja ta ma zrealizować m.in. postulaty deregulacyjne zespołu SprawdzaMy kierowanego przez Rafała Brzoskę - w szczególności w zakresie rejestracji pojazdów. Zmiany mają wejść w życie w większości po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, a więc z pewnością już w 2026 roku.

Sektor logistyczny pokazuje w I połowie 2025 r., że radzi sobie z globalnymi zakłóceniami (wojna handlowa USA-Chiny). Koszty wymiany handlowej będą jednak rosły

Widmo historycznego spadku wolumenu przeładunków i wzrost kosztów transportu to dwa dominujące efekty w logistyce, które wywołała wojna handlowa na linii Chiny-USA. Pomimo obniżenia globalnych prognoz dla PKB i handlu, operatorzy logistyczni wciąż radzą sobie zaskakująco dobrze, choć wśród europejskich ekspertów zarządzających łańcuchami dostaw panuje zgodność co do tego, że koszty wymiany handlowej będą rosły. Jednocześnie 70% z nich twierdzi, że na kolejne zakłócenia i nieoczekiwane zwroty akcji będzie w stanie odpowiedzieć w ciągu maksymalnie 3 dni.

Większa elastyczność w wypowiadaniu umów OC [Projekt nowelizacji trafił do konsultacji]

Do uzgodnień, konsultacji publicznych i opiniowania trafił projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chodzi o zmiany w OC.

REKLAMA

KGP: 112 716 interwencji, 470 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 112 716 interwencji. Byli wzywani do 470 wypadków drogowych.

OC dla rowerzystów – konieczność czy ograniczanie wolności? Polacy podzieleni

Czy rowerzyści powinni mieć obowiązkowe OC? Wraz ze wzrostem liczby jednośladów na drogach, temat ten wraca jak bumerang i dzieli opinię publiczną. Najnowsze badanie Rankomat.pl pokazuje, że Polacy są niemal równo podzieleni – nie brakuje zarówno zwolenników bezpieczeństwa, jak i obrońców niezależności.

Masz radio w samochodzie? Możesz spodziewać się kontroli

Właściciele samochodów – zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy – powinni pamiętać o opłatach za używanie odbiorników radiofonicznych. Chodzi o konieczność opłacania abonamentu RTV za radioodbiornik zamontowany w pojeździe. Jaka jest opłata abonamentowa w 2025 r.? Kto jest zwolniony?

KGP: 116 725 interwencji, 519 wypadków drogowych, 32 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 116 725 interwencji. Byli wzywani do 519 wypadków drogowych.

REKLAMA

Rozwiązanie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) [PROJEKT]

W środę, 4 czerwca 2025 r. w wykazie prac legislacyjnych rządu pojawił się projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chodzi o zmiany dotyczące rozwiązania umowy OC.

Transport w Polsce 2024: Spadek przewozów towarów, wzrost liczby pasażerów. Informacja sygnalna GUS

Główny Urząd Statystyczny opublikował informację sygnalną dotyczącą przewodu ładunków i pasażerów w 2024 r. Z informacji GUS wynika, że w porównaniu z 2023 r., wzrosła liczba pasażerów korzystających z większości środków transportu – wyjątkiem był jedynie transport wodny śródlądowy. Z kolei całkowita masa przewiezionych ładunków oraz wykonana praca przewozowa nieznacznie się zmniejszyły.

REKLAMA