Volkswagen ID. Buzz ma polskie fotele. Zaprojektowano je w Grójcu
REKLAMA
REKLAMA
- Volkswagen ID. Buzz ma polskie fotele. Zaprojektowano je w Grójcu
- Nowy i elektryczny ogórek ma fotele stworzone w Polsce i produkowane w Czechach
- Polski fotel do ID. Buzz. Duży udział materiałów z recyklingu
- Faurecia, Hella, Forvia i 150 tys. pracowników
Volkswagen ID. Buzz ma polskie fotele. Zaprojektowano je w Grójcu
Nowoczesna wersja kultowego ogórka, a właściwie to elektryczna wersja kultowego ogórka, ma w swojej konstrukcji także i polski akcent. Są nim fotele. Pierwszy prototyp gotowego siedzenia dla Volkswagena ID. Buzz powstał właśnie w Centrum Badań i Rozwoju Faurecia w Grójcu. Tak, bo Grójec jest znany nie tylko z wyśmienitych jabłek. Jak widać ma również niewiele mniej wyśmienitych inżynierów.
REKLAMA
Nowy i elektryczny ogórek ma fotele stworzone w Polsce i produkowane w Czechach
REKLAMA
Polskie fotele zaproponowane do Volkswagena ID. Buzz zostały nieco zmodyfikowane, ale generalnie świetnie przyjęte przez niemiecki zespół pracujący nad tym pojazdem. Przyjęcie było na tyle dobre, że projekt został doprowadzony do fazy produkcyjnej. To zatem o polską myśl techniczną oparte są siedziska, które są montowane w produkowanym od czerwca roku 2022 i uwielbianym przez globtroterów oraz hipisów ogórku.
Ciekawostki? Produkcja polskich foteli do elektrycznego ogórka trwa w Czechach w dedykowanym do tego projektu Faurecii. To raz. Dwa projektownia w Grójcu w roku 2020 zakończyła prace nad prototypem podwójnego fotela.
Polski fotel do ID. Buzz. Duży udział materiałów z recyklingu
Projektowanie fotela może się wydawać zadaniem dość łatwym. To jednak pozory. Volkswagen postawił przed inżynierami trudne zadanie. Chciał aby fotele pojazdu łączyły funkcje kompaktowości oraz cechowały się wszechstronnością przy równoczesnym zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Właśnie dlatego twórcy Faurecii postawili na tak duży udział materiałów pochodzących z recyklingu. Przykład? Do poszycia foteli, całkowicie zrezygnowano z zastosowania skór zwierzęcych.
Faurecia, Hella, Forvia i 150 tys. pracowników
Grójecki zakład Faurecii jest ważnym centrum projektowym. Firma w ramach marki Forvia współpracuje jednak z Hellą. A to oznacza, że dysponuje zdecydowanie większą ilością obiektów. Na mapie przedsiębiorstwa znajduje się 300 zakładów przemysłowych, 77 centrów badawczo-rozwojowych i 150 tys. pracowników. Forvia jest właścicielem w sumie 14 tys. patentów.
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA