REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Volkswagen e-up! Zasięg wystarczy żeby nauczył cię jeździć!

Volkswagen e-up! Zasięg wystarczy żeby nauczył cię jeździć!
Volkswagen e-up! Zasięg wystarczy żeby nauczył cię jeździć!
Materiały prasowe Volkswagen

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen e-up! Zasięg tego auta nie poraża. To tylko 150 km. Z drugiej strony niemiecki hatchback dostał właśnie ważną rolę. Jest autem nauki jazdy!

Volkswagen e-up! Design zachowawczy, ale asy w rękawie są!

Volkswagen e-up! to niewielki, miejski hatchback. Jego stylizacja jest typowo niemiecka. Tak, budzi uśmiech, rzuca się w oczy za sprawą szeroko otwartych oczu i ma fajnie wyglądającą klapę wykonaną z tylnej szyby. Z drugiej strony jest nadmiernie... pudełkowata i ciężko mówić o potężnym zachwycie. Tyle że w tym przypadku nie chodzi o zachwyt, a zeroemisyjny transport miejski. I w tej kwestii e-up! ma już same asy w rękawie.

REKLAMA

Volkswagen e-up! Zasięg, moc, przyspieszenie

Do napędu Volkswagena e-up! służy 82-konny silnik elektryczny. 210 Nm rozpędza wozidełko do pierwszej setki w 11,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 130 km/h. Ma też automatyczną przekładnię. Zasięg? Latem to realnie jakieś 150 kilometrów. Zimą na pełnej baterii raczej nie pokona się więcej niż 110 kilometrów. W skrócie, typowo miejskie wartości. Choć dziś do tej listy dopisać można jeszcze jedną cechę. To idealne wartości dla samochodu nauki jazdy!

Volkswagen e-up! uczy przyszłych kierowców w Poznaniu

Tak, e-up! w Poznaniu w jednej ze szkół edukuje przyszłych kierowców. Mają oni dwie opcje. Każdy kursant spędza przynajmniej dwie godziny za kierownicą elektrycznego Volkswagena. Jest także możliwość zrobienia całego kursu i zdania egzaminu modelem e-up! Tyle że w tym przypadku trzeba się liczyć z tym, że w prawie jazdy pojawi się kod 78. On oznacza uprawnienia wyłącznie na auta posiadające automatyczną skrzynię biegów.

Skąd pomysł na Volkswagena e-up! z "elką" na dachu?

Samochód elektryczny ma wiele plusów. Ma też oczywiście pewne wady, choć w zasadzie uważam, że lepiej nazywać je ograniczeniami. Jeśli nauczymy się rozsądnie użytkować samochód elektryczny, to te ograniczenia (np. zasięg) przestają być problemem. Zalety to przede wszystkim niskie koszty użytkowania, a także możliwość korzystania z przywilejów, takich jak jazda buspasami w dużych miastach czy możliwość darmowego parkowania w płatnych strefach. – mówi Marcin Kukawka, właściciel poznańskiego ośrodka HigH.

Ile kosztuje Volkswagen e-up!? Niestety, ale...

Do e-up! można naprawdę poczuć sympatię. Nietrudno odnieść bowiem wrażenie, że to właściwe auto we właściwym miejscu. Bo pomijając jego rolę edukatora w szkole nauki jazdy, stanowi też prawdziwą odpowiedź na elektryczną mobilność w miastach. Tyle że... obecnie nie jest oferowany w Polsce i raczej już nie będzie oferowany. Tak, to wielka szkoda. Na otarcie łez mamy jednak inną ofertę. Bo zawsze zamiast e-up!a można kupić... model up! GTI! Jest tańszy od wersji elektrycznej (choć nadal drogi), a do tego wygląda rasowo i za sprawą 115-konnego benzyniaka staje się prawdziwym wilkiem w owczej skórze!

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz: Test: Volkswagen Up GTI - stylistycznie Golf, dźwiękowo Mustang junior!

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA