REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najpopularniejsze hybrydy w Polsce? Dominuje Japonia

Najpopularniejsze hybrydy w Polsce? Dominuje Japonia
Najpopularniejsze hybrydy w Polsce? Dominuje Japonia
Kuba Brzeziński

REKLAMA

REKLAMA

Najpopularniejsze hybrydy w Polsce zdecydowanie pochodzą z Japonii. Toyota ogłosiła właśnie, że 67 proc. aut sprzedanych w tym roku to hybrydy.

Ile hybryd sprzedaje Toyota? 67 proc. wszystkich aut

Toyota oficjalnie zaczęła mówić o elektryfikacji napędów jeszcze w roku 1996. To wtedy zaprezentowany został pierwszy Prius. I choć od tego momentu minęło 26 lat, inwestycja w ten model układu napędowego procentuje. Pierwszych sześć miesięcy na rynku nowych samochodów w Polsce oznaczało dla marki sprzedaż aż 27 444 hybryd. To oznacza, że hybrydy stanowiły aż 67 proc. całkowitej sprzedaży w pierwszym półroczu.

REKLAMA

Najpopularniejsze hybrydy w Polsce. Oto lista

Pod względem wolumenu sprzedaży, najpopularniejszą hybrydą Toyoty jest Corolla. Od stycznia do czerwca klienci kupili aż 8073 spalinowo-elektryczne Corolle. To 73 proc. ogólnej sprzedaży tego modelu. Numerem dwa jest C-HR. Hybrydowy sprzedał się w ilości wynoszącej 6160 sztuk. Trzecia lokata przypada RAV4. Choć w jej przypadku wolumen sięgnął 5171 sztuk, udział w całkowitej sprzedaży SUV-a wyniósł już 85 proc. Czwarte miejsce przypada Yarisowi (2911 sztuk i 47 proc. udziału), a piąte Yarisowi Cross (2802 sztuki i 82 proc. udziału).

Najpopularniejsze hybrydy w Polsce

Najpopularniejsze hybrydy w Polsce

Najpopularniejsze hybrydy w Polsce? Dominuje Japonia

Materiały prasowe Toyota

67 proc. udział hybryd w sprzedaży potwierdza, że Toyota jest w Polsce marką zelektryfikowanych samochodów. W szczególności widać to w przypadku SUV-ów. Nabywcy RAV4 i Yarisa Cross już niemal wyłącznie sięgają po odmiany hybrydowe. – powiedział Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Central Europe.

Ile hybryd sprzedała Toyota w Polsce w sumie?

W tym punkcie pewna ciekawostka. Pierwsza hybryda Toyoty zadebiutowała w Polsce w roku 2004. Prius był wtedy jedynym modelem spalinowo-elektrycznym. Dziś taki aut marka ma w ofercie siedem. To raz. Dwa od roku 2004 do połowy roku 2022 klienci w naszym kraju kupili w sumie 178 448 hybryd Toyoty.

Najpopularniejsze hybrydy w Polsce? Toyota to lider, ale...

REKLAMA

Na koniec mam jednak pewne przemyślenie. Tak, w kwestii hybryd Toyota strzeliła w dziesiątkę. Wcześnie zaczęła inwestować w technologię, dzięki czemu jako jedna z nielicznych marek nie bała się zaostrzających norm emisji spalin. Teraz jednak Japończycy potrzebują dalszego działania i pionierami już wcale nie będą. Bo w roku 2035 spalinowce, a w tym hybrydy również, mają zniknąć z salonów samochodowych w Europie. A Toyota zdaje się nie mieć zbyt dużej ilości w pełni elektrycznych pomysłów na motoryzację.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Oczywiście Toyota ma wodorowy model Mirai i mówi o nim w kontekście przyszłości. Tyle że chyba raczej dalekiej. Bo sama technologia układu napędowego nie wystarczy. Warto mieć w Polsce więcej niż dwie czy trzy stacje tankowania... W skrócie, chciałbym żeby Toyota myślała o hybrydach, ale też szukała alternatyw. W przeciwnym razie skończy jak Nokia. Nokia, która cały czas żyła chwilą technologicznej chwały i pionierstwa, ale w tym skostnieniu nie zauważyła rynkowej rewolucji. A jak to się dla niej skończyło, wiedzą już chyba wszyscy...

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA