REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

SYNC 3 - najnowszy system komunikacji pokładowej Forda

SYNC 3, za chwilę debiut najnowszego systemu komunikacji pokładowej Forda.
SYNC 3, za chwilę debiut najnowszego systemu komunikacji pokładowej Forda.
Ford

REKLAMA

REKLAMA

Najnowszy system komunikacji pokładowej Forda - SYNC 3 oferuje m.in. więcej funkcji sterowanych głosowo i płynniejszą pracę ekranu dotykowego. Co najważniejsze, SYNC 3 rozumie, gdy mówi się do niego po polsku.

SYNC 3 - najnowszy system komunikacji pokładowej Forda

Firma Ford Motor Company wprowadza na rynek europejski system SYNC 3, czyli nową generację aktywowanego głosem samochodowego systemu komunikacji i rozrywki, dzięki któremu kierowca będzie mógł obsługiwać swój smartfon, system audio, nawigację oraz klimatyzację przy pomocy jeszcze bardziej naturalnych komend głosowych w języku polskim.

REKLAMA

Zobacz też: Ford i PSA Peugeot Citroen wspólnie w dziedzinie connected cars?

System SYNC 3 działa płynniej i szybciej oraz wykorzystuje przeprojektowany ekran dotykowy o przekątnej 8 cali. Wystarczy, że kierowca naciśnie przycisk i wypowie życzenie, np. „chcę kawę”, „muszę zatankować”, „szukam parkingu”, a nowy system SYNC 3 samodzielnie wyszuka najbliższą kawiarnię, stację benzynową albo parking. Ponadto system potrafił będzie również odszukać stację kolejową, lotnisko oraz hotel i przy pomocy pokładowego systemu nawigacji doprowadzi kierowcę do żądanego celu.

Po raz pierwszy system zaprezentowany zostanie podczas kongresu Mobile World w Barcelonie, jako element wyposażenia nowej generacji modelu Kuga, który również będzie miał tam swoją światową premierę. Ponadto firma zapowiedziała również udostępnienie szeregu nowych aplikacji, które mogą być obsługiwane przy pomocy komend głosowych, dzięki technologii SYNC AppLink. Umożliwią one kierowcy zarabianie pieniędzy za dostarczanie przesyłek, nagrywanie i dzielenie się klipami audio oraz sprawdzenie aktualnej prognozy pogody. Na europejskim rynku SYNC 3 zadebiutuje latem i oferowany będzie w pierwszej kolejności w modelach Mondeo, S-MAX oraz Galaxy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

„Nie ważne, czy chcesz po prostu wypić poranne cappuccino w drodze do pracy, czy może chciałbyś dorobić dostarczając przesyłki. Dzięki innowacyjnym funkcjom i rozwiązaniom, SYNC 3 umożliwi pełny kontakt ze światem zewnętrznym nawet podczas jazdy” – wyjaśnia Christof Kellerwessel, główny inżynier ds. systemów elektrycznych i elektronicznych, Ford of Europe. „Zaprojektowany jako uzupełnienie nowoczesnych smartfonów, SYNC 3 wykorzystuje teraz intuicyjnie prosty w obsłudze ekran dotykowy, potrafi zrozumieć bardziej naturalne i rozbudowane komendy głosowe, pracuje płynniej i szybciej oraz oferuje jeszcze czytelniejszy interfejs graficzny.

Zobacz też: Jak działa Ford Performance All Wheel Drive?

SYNC 3 - nowy wymiar komunikacji

REKLAMA

Obecna generacja systemu SYNC pozwala 15 milionom kierowców na całym świecie sterować ważnymi systemami pokładowymi za pomocą komend głosowych. Nowy system wzbogacono o 22 tys. komend oraz udoskonalono w oparciu o szereg przeprowadzonych w tym celu badań i ankiet, dzięki czemu powstało rozwiązanie, które potrafi współpracować z kierowcą na niespotykaną dotąd skalę.

Obsługa systemu została znacznie uproszczona, dzięki reorganizacji układu menu i umieszczeniu „pod ręką” najczęściej używanych funkcji, tzn. paneli obsługi nawigacji, zestawu audio oraz telefonu. Ponadto zwiększono również moc obliczeniową systemu i ograniczono ilość komend jakie trzeba wykonać, aby system odpowiednio zareagował.

Dodano również obsługę pięciu kolejnych języków* oraz lokalne wersje darmowej usługi Emergency Assistance, która w sytuacji, gdy napełnione zostają poduszki powietrzne lub odcięty zostaje dopływ paliwa, wykonuje połączenie do centrum alarmowego Emergency Services w języku właściwym dla danego regionu. Funkcja Emergency Assistance informuje osobę pierwszego kontaktu o lokalizacji pojazdu, co usprawnia dotarcie służb ratunkowych na miejsce zdarzenia.

Zobacz też: Polska fabryka kończy produkcję Forda KA

Od tego roku użytkownicy pojazdów z systemem SYNC 3 będą mogli wybrać w jaki sposób chcą podłączyć swój smartfon:

  • Osoby korzystające z iPhone’a będą mogły aktywować system Apple CarPlay, który umożliwia bezpieczne i wygodne korzystanie z telefonu podczas jazdy – wykonywanie połączeń, dostęp do plików muzycznych, odbieranie i wysyłanie wiadomości oraz korzystanie ze wskazówek nawigacyjnych dostosowanych do aktualnego natężenia ruchu. A wszystko to bez konieczności odrywania uwagi od drogi. Ponadto nowy system jest również kompatybilny z Siri Eyes-free, która umożliwia prosty dostęp do Siri, po podłączeniu smartfona za pomocą technologii Bluetoth,

  • Użytkownicy telefonów z systemem operacyjnym Android™ będą mogli aktywować usługę Android Auto™, zapewniającą dostęp do znanych i lubianych aplikacji, takich jak Google Search, Google Maps oraz Google Play, z których będzie można teraz korzystać w bezpieczny i prosty sposób.

REKLAMA

Możliwe będą również aktualizacje oprogramowania przez sieć Wi-Fi. Po konfiguracji ustawień domowej sieci Wi-Fi i po zaparkowaniu pojazdu w jej zasięgu, np. w garażu lub na podjeździe, system będzie mógł pobrać wszelkie niezbędne aktualizacje.

Co więcej, w SYNC 3 udoskonalono również obsługę i korzystanie z Ford Service App, udostępniając funkcję informacji o ruchu drogowym online, która usprawnia pracę układu nawigacji i pomaga lepiej zaplanować dojazd do wybranego celu.

„SYNC 3 będzie oferował funkcjonalność dotykową jaką znamy ze smartfonów. Obraz na ekranie będzie można powiększać lub zmniejszać przy użyciu dwóch palców, a także przewijać treść ekranu przesuwając po nim ręką. A wszystko to odbywać się będzie niezwykle płynnie i intuicyjnie” – przekonuje Kellerwessel.

Zobacz też: Test Ford C-Max 1.5/150 KM Ecoboost

Pionierskie aplikacje

Technologia SYNC AppLink, która w Europie zadebiutowała w 2013 roku, umożliwia sterowanie głosowe wielu aplikacji zainstalowanych na telefonie, takich jak ADAC, Audioteka, AUPEO!, Cityseeker by Wcities, Cyclops, DetektorFM, DIE WELT, Eventseeker by Wcities, Glympse, Goal Live Scores, Meople, n-tv, Radioplayer, Roald Dahl Audiobooks, Spotify czy Wetter.de.

Z nadejściem nowego system SYNC 3 lista ta rozrasta się o kolejne pięć aplikacji, włączając w to oprogramowanie, które po raz pierwszy dostępne będzie w samochodzie, tzn. MyBoxMan oraz HearMeOut.

MyBoxMan – aplikacja stworzona przez firmę FretBay – zwróciła uwagę prezesa Billa Forda podczas imprezy SYNC AppLink Developer Challenge w Dublinie. MyBoxMan pozwala kierowcy dostarczać przesyłki i zarabiać od 5 do 8 euro za pokonanie standardowej trasy o długości około 5 kilometrów.** HearMeOut to pierwsza na świecie bezdotykowa i sterowana głosem aplikacja do obsługi portali i serwisów społecznościowych. Umożliwia ona kierowcy nagrywanie 42-sekundowych postów audio i dzielenie się nimi na Facebooku i Twitterze oraz na odsłuchiwanie postów nagranych przez inne osoby.***

„Kierowcy po raz pierwszy w historii zyskują dostęp do tego typu aplikacji. MyBoxMan oraz HearMeOut oferują im zupełnie nową jakość i kanały komunikacji, a także pozwalają na zarobienie dodatkowych pieniędzy” – wyjaśnia Scott Lyons, Connected Vehicle and Services, Ford of Europe. „Aplikacja MyBoxMan to rewolucyjne rozwiązanie, umożliwiające wykorzystanie przestrzeni w samochodzie do przewozu drobnych przesyłek na trasie, którą i tak trzeba by pokonać.

Kolejne nowe aplikacje dostępne z systemem SYNC 3 to między innymi:

  • AccuWeather – globalny lider informacji pogodowej, który pomoże kierowcy zaplanować i dostosować trasę do panujących warunków atmosferycznych oraz ostrzeże go o niepogodzie, dzięki technologii Superior Accuracy™. Za sprawą funkcji AccuWeather MinuteCast, która wykorzystuje adres lokalizacji lub dane GPS, kierowca będzie miał dostęp do informacji o opadach, z wyszczególnieniem ich rodzaju, intensywności oraz czasu trwania,

  • Cadena Ser umożliwi kierowcom w Hiszpanii słuchanie audycji nadawanych przez najpopularniejszą stację radiową. Aplikacja umożliwia dostęp – za pomocą komend głosowych – do podkastów, audycji, stacji lokalnych, wiadomości oraz list wydarzeń. Oprogramowanie dostępne jest w języku hiszpańskim dla systemu operacyjnego iOS oraz Android,

  • Los 40 Principales to najpopularniejsza muzyczna stacja radiowa w Hiszpanii, Chile, Kolumbii, Panamie, Argentynie, Meksyku, Kostaryce, Paragwaju oraz na Dominikanie. Stacja nadaje najlepsze hity z czołowej 40 list przebojów muzyki pop, rock i house. Hiszpańscy kierowcy mogą przy pomocy komend głosowych uzyskać dostęp na żądanie do podkastów i audycji. Oprogramowanie dostępne jest w języku hiszpańskim dla systemu operacyjnego iOS oraz Android.

Źródło: Ford

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA