REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Volkswagen Scirocco III po liftingu: wersja na 2014 rok

Volkswagen Scirocco R 2014 lifting
Volkswagen Scirocco R 2014 lifting
Volkswagen

REKLAMA

REKLAMA

W Genewie zostanie zaprezentowana zmodernizowana wersja Volkswagena Scirocco. Zmiany mają wyjątkowo szeroki zakres i dotyczącą zarówno wyglądu auta, jak i jego jednostek napędowych.

Dokładnie 40 lat temu tj. 17 lutego 1974 roku w Genewie, Volkswagen po raz pierwszy przedstawił w światu model Scirocco. Sportowe auto doczekało się łącznie trzech generacji a w tym roku, także na targach samochodowych w Genewie, zostanie zaprezentowana jego najnowsza wersja. Choć to tylko lifting, to zakres zmian jest naprawdę szeroki.

REKLAMA

Volkswagen Scirocco 2014 lifting: nadwozie

Już pierwszy rzut oka na zdjęcia prasowe przedstawiające nowe Scirocco pozwalają zauważyć nowe lampy zarówno przednie (halogenowe H7 lub bi-ksenonowe) jak i tylne (wykonane w technologii LED). Logo na tylnej klapie podobnie jak w Passacie jest ruchome i służy do otwierania bagażnika.

Zobacz też: Test VW Scirocco R - anwantuRnik!

Zmianom uległy także kształty obu zderzaków auta, które teraz zdobią wyraźnie zaznaczone wloty i wyloty powietrza (lotki w przedni zderzaku są bliskie tym z Golfa VII). Warto zauważyć, że logo Volkswagena umieszczono na masce silnika, co jest cechą wspólną wyłącznie dwóch modeli w obecnej gamie niemieckiego producenta aut – w XL1 i Beetle.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Skoda Octavia Scout 2014: kombi w teren!

Volkswagen Scirocco 2014 lifting: wnętrze

We wnętrzu nowego VW Scirocco uwagę zwracają nowe koło kierownicy, zegary oraz dysze nawiewów przejęte z Golfa GTI. Najciekawszym elementem nawiązującym do sportowej tradycji Scirocco jest zestaw trzech wskaźników (ciśnienie doładowania, stoper, temperatura oleju silnikowego) umieszczony na środku kokpitu (podobnie jak w Focusie RS).

Zobacz też: Pierwsza jazda - Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC 142 KM

Największe zmiany zaszły w zakresie jednostek napędowych. Wszystkie silniki nowego Scirocco zyskały dodatkową moc a ich spalanie uległo zredukowaniu. Motory o mocy do 220 KM dodatkowo już w standardzie wyposażono w układ Start&Stop. Oprócz silnika 1.4 TSI wszystkie inne jednostki napędowe mogą współpracować z dwusprzęgłowymi skrzyniami biegów DSG. Silniki Diesla w porównaniu do swoich poprzedników są oszczędniejsze o 0,8 l na 100 km.

Zobacz też: Audi S1 i S1 Sportback: legenda powraca?

Volkswagen Scirocco 2014 lifting: silniki

silnik (wzrost mocy) zużycie paliwa/emisja CO2
1.4 TSI: 92 kW/125 KM (+3 KM)  5,4 l/100 km / 125 g/km CO2.
2.0 TSI: 132 kW/180 KM (+20 KM) 6,0 l/100 km / 139 g/km CO2.
2.0 TSI: 162 kW/220 KM (+10 KM)  6,0 l/100 km / 139 g/km CO2.
2.0 TSI: 206 kW/280 KM (+15 KM) 8,0 l/100 km / 187 g/km CO2.
2.0 TDI: 110 kW/150 KM (+10 KM) 4,1 l/100 km / 107 g/km CO2.
2.0 TDI: 135 kW/184 KM (+ 7 KM) 4,3 l/100 km / 111 g/km CO2.

Zobacz też: BMW X3 po liftingu - zakres zmian

Volkswagen Scirocco 2014 lifting: wyposażenie

W zmodernizowanym VW Scirocco pojawi się także nowy system audio Dynaudio Excite oraz asystent parkowania. Paleta paleta barw zostanie wzbogacona. Także wzory felg aluminiowych zostaną rozszerzone dla uatrakcyjnienia pojazdu.

Nowego modelu kierowcy mogą spodziewać się w polskim salonach od sierpnia 2014 roku.

Volkswagen Scirocco 2014 lifting
Volkswagen
Volkswagen Scirocco 2014 lifting
Volkswagen
Volkswagen Scirocco 2014 lifting
Volkswagen
Volkswagen Scirocco 2014 lifting deska rozdzielcza
Volkswagen
Volkswagen Scirocco 2014 lifting fotele
Volkswagen
Volkswagen Scirocco R 2014 lifting
Volkswagen
Volkswagen Scirocco R 2014 lifting deska rozdzielcza
Volkswagen
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA