REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe BMW X1 xDrive28i

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Anna Matelska
Nowe BMW X1 xDrive28i, fot. BMW
Nowe BMW X1 xDrive28i, fot. BMW

REKLAMA

REKLAMA

Nowe BMW X1 xDrive28i to pierwszy w ofercie marki model z czterocylindrowym silnikiem benzynowym i technologią BMW TwinPower Turbo. Nowe rozwiązania gwarantują wysokie osiągi i auto reklamowane jest jako oryginalny i niepowtarzalny produkt w segmencie kompaktowych samochodów klasy premium.

BMW X1 ma być autem wyznaczającym najwyższe standardy. Producenci obiecują niezwykłą dynamikę, luksusową funkcjonalność i innowacyjne rozwiązania z zakresu wyposażenia.

REKLAMA

Stylistyka pięciodrzwiowego X1 ma być jednocześnie elegancka i sportowa. Samochód mierzy 4,45 metra długości. Na jego przynależność do rodziny modeli X wskazują rozmaite elementy masywnego designu, jak mocno wyprofilowane wnęki kół, zwiększony prześwit, długa pokrywa silnika oraz ustawione pionowo kratki przedniego grilla o charakterystycznym, przypominającym nerkę kształcie. Duży rozstaw osi wynoszący 2,76 metra oraz stromo opadające tylne okno wzmaga wrażenie masywności i potwierdza usportowiony charakter modelu.

Zobacz też: BMW: turbodoładowanie dla wszystkich czterocylindrówek

REKLAMA

Standardowe podwójne, okrągłe reflektory BMW X1 posiadają światła do jazdy dziennej. Dostępne w opcji reflektory biksenonowe obejmują światła do jazdy w dzień oraz postojowe. Z tyłu znajdziemy dodatkowo światłowodową technologię optyczną LED. Opcjonalnie BMW X1 można również wyposażyć w asystenta świateł drogowych, czujnik deszczu oraz reflektory adaptacyjne, doświetlające tor drogi podczas pokonywania zakrętów.

Pod maskę BMW X1 xDrive28i trafiła nowa czterocylindrowa jednostka benzynowa o pojemności 2l. Dzięki dostępnej jedynie w pojazdach BMW technologii TwinPower Turbo (turbosprężarka dwukanałowa typu twin-scroll) oraz dzięki takim rozwiązaniom jak układ wtryskowy High Precision Injection, podwójny VANOS czy układ VALVETRONIC, silnik ten generuje maksymalną moc o wartości 180 kW/245 KM przy 5000 obr./min. Auto rozpędza się do prędkości 100 km/h w czasie 6,1 s, zaś jego prędkość maksymalna wynosi 240 km/h.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wydajność silnika zapewniać ma układ bezpośredniego wtrysku paliwa High Precision Injection. Pojazd w cyklu testowym EU potrzebuje średnio 7,9 litra na 100 km i emituje średnio 83 gramy CO2 na kilometr.

W wersji standardowej nowe BMW X1 xDrive28i wyposażone jest w sześciostopniową przekładnię manualną. Opcjonalnie model można zamówić również z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów.

Zobacz też: "BMW i" stawia na ekologię

REKLAMA

Auto posiada napęd na cztery koła zintegrowany z układem dynamicznej kontroli stabilności (DSC) oraz z systemem sterowania silnikiem. Układ DSC obejmuje zintegrowany układ ABS, dynamicznej kontroli hamowania (DBC), kontroli hamowania w zakrętach (CBC) oraz dynamicznej kontroli trakcji (DTC), posiada również m.in. funkcję osuszania tarcz hamulcowych i kompensację efektu przegrzania układu hamulcowego.

By zapewnić bezpieczeństwo kierowcy i pasażerom, producenci zastosowali elementy wykonane ze stali o podwyższonym współczynniku odporności na rozciąganie. W wersji standardowej pasażerów chronią przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne. Wszystkie fotele posiadają trzypunktowe, bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa. Pasy przednich foteli dodatkowo wyposażone zostały w napinacze i ograniczniki siły napięcia.

Wszystkie elementy masywnego designu wskazują na przynależność auta do rodziny modeli X, fot. BMW
To pierwszy w ofercie marki model z czterocylindrowym silnikiem benzynowym, fot. BMW
Stylistyka pięciodrzwiowego X1 ma być jednocześnie elegancka i sportowa, fot. BMW
Auto zostało wyposażone w napęd na cztery koła, fot. BMW
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

REKLAMA

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA

KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

REKLAMA