REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy Citroen C4 Picasso

Tomasz Korniejew
Nowy Citroen C4 Picasso
Nowy Citroen C4 Picasso
Citroen

REKLAMA

REKLAMA

Do salonów sprzedaży Citroena wjechał odświeżony model C4 Picasso. Zmiany są drobne, ale dzięki nim szczytowa pozycja, jaką zajmuje francuski minivan w tabelach sprzedaży nie jest zagrożona. Co się zmieniło?

Citroen C4 Picasso jest przez wielu miłośników marki uważany za najlepszy model we współczesnej ofercie francuskiego producenta. Zarówno w wersji standardowej, jak i przedłużonej (Grand) spełni oczekiwania większości rodzin odnośnie pakowności, przestronności wnętrza i komfortu jazdy.

REKLAMA

Niemniej od czasu premiery aktualnej generacji minivana upłynęło już trochę czasu, a w ofercie producentów samochodów zaczęły się pojawiać rozwiązania technologiczne, które jeszcze 2-3 lata temu nie były powszechnie dostępne. Tym samym przy okazji delikatnego liftingu nadwozia, producent postanowił uzbroić C4 Picasso w najnowsze zdobycze technologii. Oprócz tego uzupełniono ofertę o nowy zestaw napędowy: 130 konną jednostkę napędową połączoną z automatyczną skrzynią biegów. Co konkretnie się zmieniło?

Nowy Citroen C4 Picasso

Nowy Citroen C4 Picasso

Citroen

Citroen

Więcej informacji na temat marki Citroen znajdziesz tutaj

Nowy Citroen C4 Picasso – kosmetyczne zmiany w nadwoziu i wnętrzu

REKLAMA

Lifting nadwozia zazwyczaj nie oznacza rewolucyjnych zmian w stylizacji karoserii i tak jest w przypadku nowego C4 Picasso. Względem wersji sprzed modernizacji modyfikacje są kosmetyczne. W przedniej części nadwozia nowym elementem, który najbardziej „rzuca się w oczy” jest chromowana listwa otaczająca światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED. Ponadto przeprojektowano klosze reflektorów – są teraz odrobinę większe, zmodyfikowano przedni zderzak oraz w okolicy świateł przeciwmgłowych dodano chromowane listwy w kształcie litery C.

O ile wygląd przodu C4 Picasso jest identyczny w wersji standardowej i Grand, o tyle obie wersje rozróżnia nie tylko długość nadwozia (444 cm w wersji standard, 460 cm w wersji Grand) i wysokość (Grand jest 2 cm wyższy, ma 163 cm wysokości) ale też inny wygląd tylnej części nadwozia.

W obu odmianach zmieniono tylne lampy, a także dodano nowe logo producenta w kolorze czarnym z chromowanym obramowaniem. W wersji Grand zastosowano nowy kolor słupków C. W obu wersjach dostępna jest nowa gama kolorystyczna, a odmiana standard jest dostępna w wersji dwukolorowej z czarnym dachem.

Nowy Citroen C4 Picasso

Nowy Citroen C4 Picasso

Citroen

Citroen

Główne zmiany w przedziale pasażerskim są skumulowane wokół tablicy przyrządów. Producent zmodernizował system pokładowy (obsługa jest bardziej intuicyjna, poprawiła się szybkość działania systemu), a także zastosował wyższej jakości ekrany umieszczone w środkowej części kokpitu (w opcji). Ten umieszczony niżej jest dotykowy.

Nie zmieniła się przestronność wnętrza, zastosowano za to wyższej jakości materiały wykończeniowe a także dodano więcej opcji w zakresie wykończenia przedziału pasażerskiego.

Minimalna objętość bagażnika w wersji standard to 537 l, w wersji Grand – 645 l. Przy okazji modernizacji modelu wprowadzono do oferty C4 Picasso elektrycznie otwieraną i zamykaną tylną klapę, która może być otwierana bezdotykowo – poprzez przesunięcie stopy pod tylnym zderzakiem.

Zobacz też: Test Citroen C4 Cactus 1.2 PureTech 110 KM

Nowy Citroen C4 Picasso – nowe technologie

Jednak największe zmiany dotyczą wprowadzenia do oferty nowych systemów oraz nowych funkcji dostępnych wcześniej urządzeń.

Tym samym najnowszego Citroena C4 Picasso można wyposażyć m.in. w:

  • Coffee Break Alert: dostępny w standardzie, informuje kierowcę o konieczności zrobienia przerwy w podróży (po 2 godzinach ciągłej jazdy).
  • System Rozpoznawania Znaków Ograniczenia Prędkości z powiadamianiem Kierowcy: System rozpoznaje znaki ograniczenia prędkości i podaje odpowiednią informację na wyświetlaczu na tablicy rozdzielczej. Odczytana prędkość może następnie zostać ustawiona jako prędkość zadana dla regulatora / ogranicznika prędkości.
  • System Kontroli Uwagi Kierowcy: reaguje ostrzeżeniem w razie wykrycia pierwszej niezamierzonej zmiany toru jazdy. Pojawia się komunikat „zachowaj czujność” połączony z sygnałem dźwiękowym.
  • Aktywny Alarm Niezamierzonego Przekroczenia Linii: System ten jest pomocny w przeciwdziałaniu spadkowi czujności lub chwili nieuwagi za kierownicą przy prędkościach powyżej 65 km/h. Za pomocą umieszczonej przy górnej krawędzi przedniej szyby kamery umożliwiającej rozpoznawanie poziomych znaków drogowych system koryguje tor jazdy pojazdu, ostrzegając kierowcę w przypadku wykrycia ryzyka przekroczenia linii bez włączenia kierunkowskazu. Jeśli kierowca chce utrzymać samochód wybranym tor jazdy, może zapobiec korekcie systemu przytrzymując mocniej kierownicę.
  • Aktywny System Kontroli Martwego Pola: W razie wykrycia obecności pojazdu w martwym polu (z lewej lub prawej strony), system generuje ostrzegawczy sygnał świetlny w lusterku bocznym po właściwej stronie. Jeśli funkcja Aktywnego Alarmu Niezamierzonego Przekroczenia Linii jest włączona i mimo wszystko kierowca włączy kierunkowskaz i zacznie skręcać w stronę, po której znajduje się pojazd w martwym polu, system zwiększy opór w układzie kierowniczym, aby odwieść kierowcę od tego zamiaru i zapobiec kolizji.
  • Aktywny tempomat z funkcją Stop (tylko w wersjach z silnikiem BlueHDi 150 S&S EAT6): Dzięki umieszczonemu z przodu radarowi, system wykrywa obecność pojazdów przed samochodem, automatycznie utrzymując aż do całkowitego zatrzymania uprzednio określoną przez kierowcę bezpieczną odległość, odpowiednio sterując hamowaniem bądź przyspieszaniem. System jest aktywny przy prędkościach od 30 do 180 km/h, umożliwiając kontrolę prędkości, odległości między pojazdami oraz ograniczanie przyspieszania przy pokonywaniu zakrętów.
  • Active Safety Brake: (dostępny od listopada 2016 r.): Jest to system awaryjnego hamowania pozwalający zapobiegać kolizjom. Zamontowana przy górnej krawędzi przedniej szyby wykrywa przeszkody znajdujące się przed samochodem, takie jak inne samochody jadące w tym samym kierunku lub stojące w miejscu. System jest aktywny od 5 km/h aż do prędkości maksymalnej. W razie wykrycia ryzyka kolizji informuje o tym fakcie kierowcę. W przypadku braku reakcji ze strony kierowcy system powoduje automatyczne wyhamowanie samochodu.
  • Alarm Ryzyka Kolizji: Przy prędkościach powyżej 30 km/h system ten umożliwia ostrzeganie kierowcy o ryzyku kolizji z pojazdem jadącym z przodu.
Nowy Citroen C4 Picasso

Nowy Citroen C4 Picasso

Citroen

Citroen

Zobacz też: Test Citroen (DS) DS3 1.6 THP 156 KM

Nowy Citroen C4 Picasso – nowy zestaw: silnik 1.2 PureTech 130 KM i automatyczna skrzynia biegów

Gama napędowa zmodernizowanego Citroena C4 Picasso powiększyła się o nową konfigurację. Trzycylindrowy silnik 1.2 PureTech, który rozwija moc maksymalną 130 KM przy 5500 obr./min. oraz maksymalny moment obrotowy 230 Nm przy 1750 obr./min.

REKLAMA

Jest dostępny także z automatyczną, sześciobiegową przekładnią. Producent na razie nie informuje o osiągach 130 konnego C4 Picasso z „automatem”, niemniej w wersji z manualną przekładnią auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 10,8 s i może pojechać z maksymalną prędkością 201 km/h.

Modernizacja lubianego C4 Picasso uwspółcześniła ofertę francuskiego producenta. Choć zmiany są drobne, to jednak biorąc pod uwagę otoczenie rynkowe z pewnością były niezbędne. Dzięki temu C4 Picasso jeszcze długo będzie zajmował czołowe miejsca w tabeli sprzedaży w swoim segmencie. Z pewnością przypadnie do gustu większości osób poszukujących przestronnego auta rodzinnego.

Zobacz cennik nowego Citroena C4 Picasso

Nowy Citroen C4 Picasso
Citroen
Nowy Citroen C4 Picasso
Citroen
Nowy Citroen C4 Picasso
Citroen
Nowy Citroen C4 Picasso
Citroen
Nowy Citroen Grand C4 Picasso
Citroen
Nowy Citroen Grand C4 Picasso
Citroen
Nowy Citroen Grand C4 Picasso
Citroen
Nowy Citroen Grand C4 Picasso
Citroen
Nowy Citroen Grand C4 Picasso
Citroen
Nowy Citroen C4 Picasso
Citroen
Nowy Citroen C4 Picasso
Citroen
Nowy Citroen C4 Picasso
Citroen
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Powołanie samochodu do wojska w 2024 r. Temat powraca. Jest nowe rozporządzenie

    Temat powołania samochodu do wojska powraca. A wszystko za sprawą rozporządzenia ministra o groźnie brzmiącej nazwie. To mówi o rodzajach rzeczy ruchomych podlegających ewidencji dotyczącej świadczeń na rzecz obrony. Co to oznacza dla kierowców?

    Kara za brak przeglądu. Mandaty czy zatrzymanie dowodu rejestracyjnego?

    Samochód oznacza wygodę. To jednak też obowiązek. I kierowca musi pamiętać nie tylko o polisie OC, ale także ważnym przeglądzie technicznym. Jaka jest kara za brak przeglądu w samochodzie?

    Jakie diesle wjadą do strefy czystego transportu? Te silniki oznaczają spokój na lata

    Nie wszystkie diesle nie będą mogły wjechać do stref czystego transportu. Są takie, których właściciele nie muszą się obawiać zakazu wjazdu do SCT przez długie lata! Co jednak z cenami diesli?

    Zmiany dla kierowców w 2024 r. Lista jest długa. Szykuje się kolejna rewolucja w przepisach

    Pojawią się strefy czystego transportu, konfiskata samochodu pijanych kierowców oraz obowiązkowa kamera na kierownicy i czarna skrzynka w aucie. A to dopiero początek zmian dla kierowców, które przyniesie 366 dni 2024 r. W tym materiale znajdziesz pełną listę nowości.

    REKLAMA

    Mandat za brak płynu do spryskiwaczy w 2023 r. Czy płyn jest obowiązkowy?

    Czy mandat za brak płynu do spryskiwaczy jest jedynie mitem kreowanym przez kierowców? I czym sam płyn do spryskiwaczy jest obowiązkowy w aucie? To dwa kluczowe pytania, które zostały postawione przed tym materiałem.

    Jak zrobić odmrażacz do szyb w domu? To proste i tanie

    Odmrażacze do szyb samochodowych biją rekordy popularności wśród kierowców zimą. Temu nie można się dziwić. Jedno psiknięcie wystarczy, aby szron zniknął. Bez skrobania! Czy taki płyn można jednak zrobić w domu? Sposób jest bardzo prosty, ale i tani.

    Kondycja branży motoryzacyjnej. Kto będzie budować samochody przyszłości?

    Branżę motoryzacyjną czeka szereg wyzwań. Wraca do normalności po okresie pandemii, a do tego stoi u progu transformacji. I w tym punkcie warto spojrzeć na nią, ale od strony HR-u. Jak wygląda dostępność wykwalifikowanej kadry w tym sektorze?

    Jak odpalić silnik z kabli? Kierowca musi pamiętać o kolejności

    Jak odpalić silnik z kabli? To pytanie, które jest szczególnie aktualne o tej porze roku. A odpowiedź dotyczy kolejności podłączania przewodów do obydwu akumulatorów. Ta jest najważniejsza.

    REKLAMA

    MAN TGE po liftingu. Model 2024 otrzyma jakby luksusowe wnętrze

    MAN TGE przechodzi właśnie drobny lifting. I ten w stu procentach skupi się na kabinie pasażerskiej. Unowocześni multimedia, ale i systemy bezpieczeństwa. Stąd nazwa Next Level. Co konkretnie się zmieni po modernizacji?

    Paliwo E10. Wyszukiwarka z szeregiem błędów. Pozwala nawet na tankowanie benzyną... diesla

    W sieci pojawiła się rządowa wyszukiwarka, w której można sprawdzić, czy twój pojazd jest kompatybilny z paliwem E10. A lista jest naprawdę ciekawa! Czasami silnik 1,6 FSI znosi nowy typ benzyny, a czasami nie. Program zaleca nawet stosowanie benzyny E10 w... dieslu. A to nie koniec błędów.

    REKLAMA