REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wypadek

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Nietrzeźwi sprawcy wypadków

10 % wszystkich wypadków i 10 % wszystkich ofiar śmiertelnych to skutek prowadzenia samochodu na podwójnym gazie.

Wypadki spowodowane przez pieszych

Wina nie zawsze leży po stronie kierowcy. W wielu sytuacjach część lub zupełną winę za wypadek ponosi pieszy. Trudno to jednak wykazać.

Ofiary wypadków drogowych

Dużą grupę ofiar wypadków drogowych stanowią piesi – jako osoby nie chronione przed skutkami kolizji. Największa liczbę ofiar stanowią jednak kierowcy i pasażerowie samochodów.

Które miejsca na drodze są najbardziej niebezpieczne?

Statystyki policji są nieubłagane. Najwięcej wypadów ma miejsce na… prostym odcinku drogi. Wynika to głównie ze zbyt dużej prędkości.

REKLAMA

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków?

Statystyki Policji wskazują, iż najczęstszą przyczyną wypadków jest (niestety standardowo) – niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Jakie drogi są najbardziej niebezpieczne

 Statystyka wskazuje, iż najgorszymi drogami są drogi dwukierunkowe- jedno jezdniowe. Przypada na nie 88 % wszystkich wypadków.

Co zrobić gdy sprawca wypadku był nieubezpieczony?

Poszkodowany w wypadku, którego sprawca nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC może dochodzić swoich roszczeń od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Jakie świadczenia może uzyskać poszkodowany w wypadku?

Terminy na dochodzenie roszczeń z tytułu poniesionej szkody są różne w zależności od rodzaju szkody i wieku poszkodowanego.

REKLAMA

Prawa ofiar wypadków samochodowych

Nawet gdy po kilku latach od wypadku dowiemy się, że należało nam świadczenie z polisy OC komunikacyjnego, nie wszystko jest stracone. Terminy przedawnienia roszczeń z takich umów wynoszą nawet do dziesięciu lat od dnia wypadku. Jako ofiara wypadku samochodowego mamy określone prawa.

Okres ochrony ubezpieczenia OC

Umowę ubezpieczenia zawiera się na okres 12 miesięcy. Co do zasady, umowę należy zawrzeć najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu mechanicznego. Umowy krótkoterminowe, tj. zawarte na czas krótszy niż 12 miesięcy, można zawrzeć na pojazdy zarejestrowane czasowo, zarejestrowane za granicą, wolnobieżne i historyczne.

REKLAMA