REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Informacja drogowa. 19 i trzy jedynki. Ten numer może się kierowcom przydać

informacja drogowa, 19 111, telefoniczna informacja drogowa
Informacja drogowa. 19 i trzy jedynki. Ten numer może się kierowcom przydać
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

19 111. Czy każdy kierowca zna ten numer telefonu? A powinien. Bo te pięć cyfr daje dostęp do informacji drogowej dostarczanej przez GDDKiA. Jakie konkretnie informacje można uzyskać pod całodobowym numerem?

Ferie zimowe, wakacje, długie weekendy czy po prostu weekendy. To momenty, w których na drogach notowany jest zwiększony ruch pojazdów. W takiej sytuacji szczególnie kluczowe mogą się okazać informacje drogowe o utrudnieniach. Szczególnie dla osób, które nie posiadają nawigacji satelitarnej lub z niej nie korzystają.

REKLAMA

19 111, czyli informacja drogowa pod telefonem

Wybór numeru 19 111 oznacza połączenie z Informacją Drogową GDDKiA. Jakie informacje można otrzymać w czasie rozmowy? Operator może poinformować o stanie dróg, ale także aktualnych warunkach ruchu (np. dużym jego natężeniu lub zatorach), warunkach atmosferycznych (w tym na tyle trudnych, że decydują o braku przejezdności drogi), pracach i remontach czy stanie budowy dróg. Co ważne, informacja drogowa 19 111 działa dwutorowo. Bo można z niej uzyskać informacje, ale także zgłosić wydarzenie drogowe. Zgłosić, aby pracownik GDDKiA informował o nim innych kierujących.

Warto w tym punkcie wiedzieć o jeszcze trzech rzeczach:

  • czasami numer 19 111 trzeba poprzedzić cyfrą 0. Tylko wtedy kierowca nawiąże połączenie.
  • alternatywnie kierowca może dzwonić na jeden z dwóch numerów stacjonarnych. Mowa o 22 375 86 95 lub 22 375 86 96.
  • numer informacji drogowej dotyczy dróg zarządzanych przez GDDKiA, a więc dróg krajowych, dróg ekspresowych i autostrad.
informacja drogowa, 19 111, numer informacji drogowej

informacja drogowa, 19 111, numer informacji drogowej

Informacja drogowa. 19 i trzy jedynki. Ten numer może się kierowcom przydać

GDDKiA

Jak działa informacja drogowa GDDKiA?

Zasada jest prosta. W poszczególnych województwach GDDKiA tworzy Punkty Informacji Drogowej (PID). To one zbierają informacje o drogach. Po połączeniu z numerem 19 111 kierowca zostanie przekierowany do PID w województwie, na którego terenie aktualnie się znajduje. Tam zostanie poinformowany o ewentualnych utrudnieniach, które może napotkać. Będzie zatem w stanie zaplanować trasę lub zmienić ją w taki sposób, aby utrudnienia ominąć.

Ile kosztuje połączenie z numerem 19 111?

Informacja drogowa GDDKiA pod numerem telefonu 19 111 jest dostępna przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Połączenie z tym numerem jest praktycznie bezpłatne. Praktycznie bezpłatne, bo jest oferowane np. w ramach planów no limit dostępnych w polskich sieciach komórkowych. To zupełnie tak, jakby kierowca dzwonił na numer komórkowy czy stacjonarny.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Informacje drogowe są dostępne także na stronie GDDKiA

Identyczną rolę jak numer informacji drogowej 19 111 pełni witryna GDDKiA. Kierowca po otwarciu strony drogi.gddkia.gov.pl/informacje-drogowe będzie mógł sprawdzić aktualne komunikaty, listę utrudnień, ograniczenia w ruchu dla pojazdów czy opłaty za autostrady. W komunikatach pojawiają się informacje dotyczące np. awarii pojazdu na drodze, zdarzenia drogowego czy zwiększonego natężenia ruchu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA