REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wymiana żarówek - jakie wybrać i jak zainstalować?

Wymiana żarówek - jakie wybrać i jak zainstalować? Fot. newspress
Wymiana żarówek - jakie wybrać i jak zainstalować? Fot. newspress

REKLAMA

REKLAMA

Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się produkcją żarówek. Duża liczba producentów żarówek spowodowała, że pojawiły się na rynku również podróbki. Jak dobrać odpowiednie oświetlenie do naszego auta?

W każdym sklepie lub na stacji benzynowej mamy duży wybór żarówek. Począwszy od tych za kilka złotych, do tych za które trzeba zapłacić nawet 100 złotych. Takie żarówki pozornie mają imitować ksenony. Niestety, ale w rzeczywistości wygląda to tak jak byśmy pomalowali bardzo mocną żarówkę niebieską farbą. Efekt jest mierny, oprócz tego nie spełniają obowiązujących norm. 

REKLAMA

Zalecane przez specjalistów jest kupowanie produktów markowych firm. Dobra firma to nie znaczy od razu droga. Za dobrej jakości żarówkę zapłacimy nie więcej niż 30 złotych. Kupując ją, mamy pewność, że będzie świecić dobrze, długo i we właściwym kierunku.

Zobacz również: Jak przywrócić blask reflektorom?

REKLAMA

Przy zakupie markowych żarówek możemy pokusić się również o produkty z wyższej półki cenowej. Jeśli nasze auto ma reflektory starego typu, warto zwrócić uwagę na żarówki wzmacniające promień światła. Oczywiście producenci sugerują często wzmocnienie działania reflektorów nawet o 50 procent i więcej. Należy taką wartość podzielić przez dwa, ale i tak warto postarać się o lepszą widoczność.

Zaleca się również wymieniać obie żarówki jednoczenie, co pozwoli nam uniknąć sytuacji, w której jeden reflektor działała mocniej.
Na rynku dostępne są również specjalne zestawy żarówek z przetwornicami prądu, o bardzo podobnym działaniu do ksenonowych. Koszt takich żarówek to nawet 200-300 złotych. Również w tym wypadku możemy stać się posiadaczami dobrego oświetlenia, pod warunkiem, że nie kupimy żarówek zbyt mocnych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Jak naprawić ruszającą się lampę?

Zazwyczaj żarówki w aucie wymienia się w bardzo prosty sposób. Najtrudniejszym etapem wymiany jest dostanie się do nich. Ułatwić nam to może instrukcja obsługi samochodu. 

Gdy już dostaniemy się do żarówki, pamiętajmy, że trzeba obchodzić się z nimi bardzo delikatnie. Po wyjęciu starej, wkładając nową, musimy uważać, aby nie dotknąć żarówki palcami. Grozi to skróceniem jej działania lub, co gorsza, natychmiastowym zepsuciem.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wysokie stężenie substancji rakotwórczych w pyle drogowym w centrum Warszawy. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

REKLAMA

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA

Uciekał przed kontrolą drogową, spowodował kolizję. Ale to dopiero początek kłopotów

Kierujący renaultem 46-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy jednej ze stołecznych ulic. Uciekając przed patrolem, spowodował kolizję. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zima zaskoczyła? Czyli śniegowy chaos obnażył urzędnicze zaniedbania

Intensywne opady śniegu w sobotę 11 i niedzielę 12 stycznia, które sparaliżowały wiele regionów naszego kraju, obnażyły braki w przygotowaniu do zimy. Choć meteorolodzy ostrzegali przed trudnymi warunkami, które nadchodzą, rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej dotkliwa. Zamiast cieszyć się zimowymi krajobrazami, kierowcy zmagali się z nieodśnieżonymi drogami.

REKLAMA