REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

BMW seria 3 E46: demontaż pompy paliwa

Robert Kuśpiel
BMW seria 3 E46 demontaż pompy paliwa
BMW seria 3 E46 demontaż pompy paliwa

REKLAMA

REKLAMA

Wymontowanie pompy paliwa w BMW E46 nie jest trudną czynnością jeśli znamy poszczególne kroki. W poradniku tym pokażemy jak samemu zdemontować pompę paliwa w BMW serii 3 E46.

Wykonując demontaż pompy wyjmiemy od razu czujnik poziomu paliwa. Znajduje się on w każdej z dwóch przegród zbiornika paliwa. Stojąc przodem do kierunku jazdy ustalamy położenie wszystkich elementów, które mamy zamiar zdemontować. Zbiornik składa się z lewej i prawej komory. W każdej z nich znajduje się czujnik. Natomiast pompa paliwa umiejscowiona jest po prawej stronie. Chcąc ją wyjąć najpierw musimy wyjąć czujnik.

REKLAMA

Zanim zaczniemy pracę musimy opróżnić bak. Nie robimy tego do końca aż stanie samochód. Zostawiamy minimalną ilość. Pracę przeprowadzamy w pomieszczeniu zapewniającym dobrą wentylację. Nie można wykonywać takich czynności w miejscach gdzie jest źródło ognia. W takiej sytuacji może dojść do niekontrolowanego wybuchu. Pierwszy krok jaki musimy wykonać to odpięcie ujemnej klemy akumulatora. Znajduje się on w bagażniku lub pod przednią maską, wszystko zależy od wersji.

Zobacz też: BMW seria 3 E46: kontrola skrzyni biegów

REKLAMA

Teraz musimy wymontować tylne siedzenie. W tym celu łapiemy oburącz za siedzisko i wyjmujemy je z zawiasów. Odchylamy je spod oparcie i przekładamy pasy bezpieczeństwa. W tym momencie możemy wyjąć siedzisko z samochodu. W przypadku oparcia pociągamy je do przodu i wysuwamy z mocowań. Teraz wyjmujemy gumowe zaślepki z lewej i prawej strony. Znajdują się one w miejscu gdzie było siedzenie.

Zaczynamy od prawej komory gdzie jest pompa paliwa. Odkręcamy i wyjmujemy widoczną pokrywę. Będziemy tam widzieć złącze, które należy wypiąć. W tym celu ściskamy zatrzaski mocujące i wyjmujemy złącze. Zdejmujemy opaski zaciskowe z przewodów paliwa i odłączamy je od czujnika poziomu paliwa. Warto mieć przy sobie czystą szmatę. Cały układ jest pod ciśnieniem i istnieje duże prawdopodobieństwo niekontrolowanego wycieku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Teraz odkręcamy nakrętkę, pod którą znajduje się czujnik paliwa. Jest ona duża, więc łatwo ją zauważyć. W serwisach stosuje się do tego specjalny przyrząd, my posłużymy się zwyczajnym śrubokrętem. Podnosimy czujnik poziomu paliwa i odchylamy go w boku. Dzięki temu można go wyjąć, na końcu wycieramy paliwo, które wyciekło. Po zdemontowaniu czujnika możemy wyjąć pompę paliwa.

Zobacz też: BMW seria 3 E46: wymiana płynu hamulcowego

W przypadku lewego czujnika sposób postępowania jest identyczny. Na końcu musimy tylko wyjąć zabezpieczenie i odpiąć przewód wyrównawczy zbiornika. Jeżeli wycieka paliwo to podkładamy szmatkę. Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 100 139 interwencji, 377 wypadków drogowych, 36 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 139 interwencji.

Nowe płatne drogi i autostrady od 1 listopada 2024 r. ciosem dla branży transportowej? Eksperci są zgodni

Nowe płatne drogi i autostrady od 1 listopada 2024 r. ciosem dla branży transportowej? Eksperci są zgodni. Od najbliższego piątku zacznie obowiązywać nowa, rozszerzona sieć płatnych dróg. Obejmie ona zarówno drogi ekspresowe jak i autostrady.

Nie zmieniłeś opon? Możesz dostać 3000 zł grzywny

W związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi i wynikającymi z tego – coraz gorszymi warunkami na drogach – listopad to najlepszy czas na wymianę opon i sprawdzenie ich stanu technicznego. Czy w Polsce wymiana opon na zimowe jest obowiązkowa i w jakich sytuacjach – w związku z brakiem zmiany ogumienia samochodu – kierowca może zostać ukarany grzywną? 

Policja zatrzymała pędzące auto, które prowadził 15-latek

15-latek prowadził samochód bez uprawnień, przekroczył prędkość i wiózł pasażerów bez pasów bezpieczeństwa. Odpowie przed sądem rodzinnym. 

REKLAMA

Kiedy najlepiej zmienić opony na zimowe? Czy warto kupić całoroczne?

Kiedy najlepiej zmienić opony na zimowe? Lepiej założyć je o tydzień za wcześnie niż o tydzień za późno. Nie warto czekać na pierwsze przymrozki. 

Pijany przewoził autem troje dzieci

Kierowca zatrzymany do kontroli miał prawie promil alkoholu w organizmie. W samochodzie przewoził trójkę dzieci. 

Rampy do odśnieżania na każdym MOP-ie. Czy drogowcy zaskoczą zimę? Ministerstwo Infrastruktury ma plan

Rampy do odśnieżania na każdym MOP-ie. Czy drogowcy zaskoczą zimę? Ministerstwo Infrastruktury ma plan. Do 2026 r. na polskiej sieci dróg szybkiego ruchu ma funkcjonować ponad 70 urządzeń ułatwiających usuwanie śniegu i lodu z pojazdów ciężarowych.

KGP: 107 085 interwencji, 434 wypadków drogowych, 32 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 107 085 interwencji.

REKLAMA

Otwarto tymczasowy most w Głuchołazach. Możliwe jest przekraczanie Białej Głuchołaskiej

Otwarto tymczasowy most w Głuchołazach. Możliwe jest przekraczanie Białej Głuchołaskiej. Budowa przeprawy była możliwa dzięki współpracy wojska, instytucji państwowych oraz władz samorządowych. Głuchołazy są jedną z miejscowości, które szczególnie mocno ucierpiały w wyniku wrześniowej powodzi.

Nie toyoty i skody, ale stare auta marki Opel Astra i Volkswagen Passat najczęściej jeżdżą po polskich drogach

Choć wśród nowych samochodów od lat niezmiennie liderują takie marki jak Toyota i Skoda, to wśród aut jeżdżących po polskich drogach hierarchia jest zgoła odmienna. To głównie dlatego, że Polacy wciąż kupują przede wszystkim tanie auta, Opel Astra z 2005 r. lub Volkswagen Passat z 2006 r. to pojazdy jakich w ruchu najwięcej.

REKLAMA