REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Daewoo Lanos: czyszczenie wtryskiwaczy – opis krok po kroku

Robert Kuśpiel
Czyszczenie wtryskiwaczy w Daewoo Lanosie
Czyszczenie wtryskiwaczy w Daewoo Lanosie

REKLAMA

REKLAMA

Dobre wyczyszczenie wtryskiwaczy, pozwoli nam uniknąć konieczności ich wymiany. W poradniku tym pokażemy jak samemu zdemontować i wyczyścić wtryskiwacze w Daewoo Lanosie.

Co będzie nam potrzebne do wyczyszczenia wtryskiwaczy w Daewoo Lanosie?

REKLAMA

• Płyn do czyszczenia wtryskiwaczy STP
• Benzyna ekstrakcyjna
• Szmatki
• Komplet kluczy

Pierwszy krok to wyjecie bezpiecznika od pompy paliwa (F16). Następnie odpalamy samochód, czekamy aż zgaśnie i przekręcamy ponownie kluczykiem. Jeżeli samochód nie odpala to odłączamy klemy akumulatora. Zdejmujemy plastikową pokrywę osłaniającą przewody wysokiego napięcia. Robimy to za pomocą klucza imbusowego. Przechodzimy do demontażu silniczka krokowego. Przy okazji zalecamy dokładnie wyczyszczenie.

Zobacz również: Fiat Uno: wymiana paska rozrządu. Poradnik

REKLAMA

Teraz przechodzimy do wypięcia wszystkich wężyków i przewodów, które utrudniają nam dostęp. Odłączamy przewód paliwowy od listwy wtryskiwaczy. Należy pamiętać, że znajduje się tam jeszcze paliwo. Po rozpięciu wszystkich przewodów i wężyków, które nam przeszkadzają, przechodzimy do zdemontowania listwy wtryskiwaczy. Zdejmujemy przewody z wtryskiwaczy. Wystarczy wcisnąć do środka wystający drucik na złączu. Następnie odkręcamy 2 śruby trzymające listwę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zdejmujemy zabezpieczenia na wtryskiwaczach. Robimy to za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Należy zwrócić uwagę na to, na jaką głębokość jest zamontowane te zabezpieczenie. Przed wyjęciem listwy należy oczyścić jej okolice. Najlepiej zrobić to za pomocą kompresora. Zdejmujemy ją i przechodzimy do demontażu wtryskiwaczy. Są one wciśnięte. Wystarczy je zdecydowanie pociągnąć. Należy zwrócić uwagę na o-ringi pod listwą, nie można ich zgubić.

Zobacz również: Daewoo Tico: wymiana oleju - porada

Po wyjęciu wtryskiaczy zabieramy się za ich czyszczenie. Odwracamy je do góry tą stroną, która jest w środku silnika i zalewamy go płynem do czyszczenia. Czekamy ok. 45 minut. Po namoczeniu czyścimy wtryskiwacze dokładnie za pomocą benzyny ekstrakcyjnej. Usuwamy cały widoczny nagar. Dobrym rozwiązaniem jest również podanie napięcia 12V na wtryskiwacz i przedmuchanie kompresorem.

Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności. Wyjmujemy o-ringi z listwy i zakładamy na wtryskiwacze. Wszystko przeprowadzamy z dużą ostrożnością. Należy pamiętać o dokładnym dociśnięciu i przykręceniu listwy. Dobrze wyczyszczony wtryskiwacz powinien pracować bez jakichkolwiek problemów. Czyszczenie to znacznie tańsza operacja, niż zakup nowych wtryskiwaczy.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 99 601 interwencji, 286 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 601 interwencji. Byli wzywani do 286 wypadków drogowych.

Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

REKLAMA

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

REKLAMA