REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przydatność systemów telematycznych w efektywnym zarządzaniu flotą

Przydatność systemów telematycznych w efektywnym zarządzaniu flotą.
Przydatność systemów telematycznych w efektywnym zarządzaniu flotą.
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Jak systemy telematyczne podnoszą efektywność zarządzania flotą samochodową? Które funkcje systemów okażą się szczególnie przydatne w okresie wakacyjnym?

Jak systemy telematyczne podnoszą efektywność zarządzania flotą samochodową? Objazdy.

Okres wakacyjny wiąże się ze spadkiem liczby samochodów poruszających się po miastach na rzecz wzmożonego ruchu na trasach krajowych i międzynarodowych. Planując letnie przejazdy trzeba wziąć pod uwagę wzrost liczby aut przemieszczających się po drogach, szczególnie w kierunkach i rejonach powszechnie uznanych za destynacje turystyczne, jak również możliwość korkowania się głównych dróg wjazdowych do letnich kurortów. Trzeba również pamiętać, że okres wakacji to czas wielu robót drogowych, które mogą wpłynąć na płynność realizacji zlecenia.  Planowanie najbardziej korzystnych tras przejazdu oraz optymalnego czasu przejazdu jest o wiele łatwiejsze przy wykorzystaniu nowych technologii.

REKLAMA

Zobacz też: Telematyka - jak znaleźć oszczędności w firmie?

„Dzięki systemom telematycznym komunikacja między kierowcą a dyspozytorem jest sprawniejsza – kierowca ma możliwość szybkiego poinformowania o korkach,  opóźnieniach czy innych trudnościach na drodze. W oparciu o takie dane możliwa jest zmiana trasy na taką, która umożliwia najszybszą dostawę towaru do wyznaczonego miejsca. W wypadku problemów, których nie da się uniknąć, szybka wymiana informacji między kierowcą a dyspozytorem umożliwi uprzedzenie klienta o ewentualnych opóźnieniach – dzięki temu można uniknąć złej oceny świadczonych usług” – zauważa Paweł Wloczek, Country Manager w firmie WebEye Polska.

Zobacz też: Jak stworzyć politykę flotową w firmie?

Jak systemy telematyczne podnoszą efektywność zarządzania flotą samochodową? Kontrola temperatury wewnątrz pojazdu

Letnie miesiące to również czas, gdy temperatury często przekraczają próg 30 stopni Celsjusza. Wykorzystanie systemów telematycznych, zapewniających wgląd w parametry dotyczące temperatury wewnątrz pojazdu, umożliwi zachowanie świeżości przewożonych dóbr. Tego typu rozwiązania mają szczególne znaczenie dla przedsiębiorstw zajmujących się przewozem produktów FMCG. System wykrywa anomalie oraz powiadamia o nich przewoźnika, który jest w stanie natychmiast zweryfikować wzrost temperatury oraz szybko na niego zareagować. Dzięki temu możliwe jest uchronienie przewożonych towarów przed zepsuciem oraz uniknięcie potrzeby ponoszenia w konsekwencji dodatkowych kosztów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak systemy telematyczne podnoszą efektywność zarządzania flotą samochodową? Monitoring stanu technicznego

REKLAMA

Pogoda, w tym zarówno wysokie temperatury, jak i charakterystyczne dla okresu letniego burze, mają również wpływ na stan techniczny pojazdu. Odpowiednia kondycja opon, sprawne hamulce, stała, dopasowana do potrzeb kierowcy temperatura wewnątrz pojazdu – to tylko kilka warunków, które należy spełnić, chcąc zagwarantować bezpieczne przejazdy. Również w tej sytuacji z pomocą przychodzą nowoczesne technologie IT, które na bieżąco rejestrują parametry samochodu.  Warto również podkreślić, że firmy opierające swoją działalność na systemach telematycznych, otrzymują dostęp do  danych w czasie rzeczywistym: umożliwia im to w razie potrzeby sprawną interwencję.

„Należy pamiętać również o tym, że okres wakacyjny, oznacza ciężki czas pracy dla kierowców. Rozwiązania telematyczne ułatwiają kontrolę pracy kierowcy oraz umożliwiają przestrzeganie dozwolonych limitów godzinowych pracy. Tym samym przyczyniają się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach” – powiedział Paweł Wloczek, Country Manager w firmie WebEye Polska.

Źródło: Materiały WebEye Polska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zamiast jechać własnym autem w delegację, pracownicy coraz częściej korzystają z wynajmu samochodu. Dlaczego?

Wynajem samochodów staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród polskich przedsiębiorców oraz pracowników wyjeżdżających w delegacje służbowe. Mobilność rozumiana jako zastępowanie własności wypożyczeniem lub wynajmem zyskuje coraz więcej zwolenników.

Jechał hulajnogą elektryczną 48 km/h. Dostał mandat w wysokości 900 zł

Jechał hulajnogą elektryczną 48 km/h. Dostał mandat w wysokości 900 zł. Jakie należy mieć uprawnienia, by móc jeździć hulajnogą elektryczną? Kiedy jazda po chodniku jest dopuszczalna? Jakie są zakazy dotyczące prowadzenia hulajnogi elektrycznej?

KGP: 106 383 interwencji, 394 wypadków drogowych, 33 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 383 interwencji.

Kluczowe połączenie Polski z Ukrainą. Droga S17 się wydłuża: nowy odcinek coraz bliżej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła przetarg na kolejny odcinek drogi ekspresowej S17. Odcinek Piaski Wschód - Łopiennik, o długości 16,6 km, stanie się ważnym elementem trasy łączącej Polskę z Ukrainą. Przetarg wygrało konsorcjum Aldesa Construcciones Polska oraz Aldesa Construcciones, które zrealizuje projekt za 810 mln zł. Inwestycja obejmuje nie tylko budowę nowej drogi, ale także rozwój infrastruktury dla bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Co oznacza ta inwestycja dla polskiej sieci drogowej i jak wpłynie ona na komunikację międzynarodową?

REKLAMA

Koniec dopłat do leasingu e-aut: rynek elektromobilności w Polsce zagrożony?

Samochody elektryczne to bardziej ekologiczna wersja tradycyjnych aut. Osoby decydujące się na zakup takiego pojazdu dotychczas mogły liczyć na dofinansowanie. Leasing, będący jedną z najpopularniejszych form finansowania zakupu nowych pojazdów, cieszył się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród przedsiębiorców. To właśnie oni stanowią ponad 80% klientów nabywających elektryczne samochody osobowe w Polsce. Niestety od 1 września br. NFOŚIGW podjął decyzję dotyczącą wstrzymania dopłat. Jak to wpłynie na rynek elektryków?

Automatyczny zwrot prawa jazdy. Czy wszyscy z niego skorzystają? 10 września weszły w życie nowe rozwiązania

Zgodnie z opublikowanym komunikatem Ministra Cyfryzacji z 8 sierpnia 2024 r. od wtorku, 10 września 2024 r. zaczęły obowiązywać nowe rozwiązania techniczne dotyczące m.in. zwrotu zatrzymanego prawa jazdy.

Tesla zdetronizowana w Europie. Nowy lider rynku samochodów elektrycznych

Tesla, znana marka samochodów elektrycznych, w 2024 roku była znacznie rzadziej wybierana przez klientów z Europy. W porównaniu z 2023 rokiem, w którym to firma świętowała triumfy na europejskim rynku, ilość sprzedanych modeli była sporym rozczarowaniem. Co spowodowało taki spadek sprzedaży? Kto wyprzedził ubiegłorocznego lidera?

Złamana ręka a prowadzenie auta. Czy można wsiąść za kółko z ręką w gipsie?

Urazy takie jak złamania, znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie. Nie tylko utrudniają, ale czasem wręcz uniemożliwiają wykonywanie niektórych czynności. Jedną z nich może być jazda samochodem. Czy prowadzenie pojazdu z ręką w gipsie jest legalne? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

REKLAMA

KGP: 119 918 interwencji, 545 wypadków drogowych, 41 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie pierwszego tygodnia września. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 119 918 interwencji.

Odcinkowe pomiary prędkości nielegalne? Sprawdzamy. Co grozi kierowcom i kiedy mogą nie przyjąć mandatu?

Odcinkowe pomiary prędkości to coraz popularniejszy w Polsce sposób na wychwytywanie i karanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnych prędkości. Nowe urządzenia rejestrujące, służące do automatycznej kontroli średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi, wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi mnożą się pytania kierowców o legalność tej formy pomiarów prędkości. Jak się okazuje – wątpliwości te są uzasadnione.

REKLAMA