REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przydatność systemów telematycznych w efektywnym zarządzaniu flotą

Subskrybuj nas na Youtube
Przydatność systemów telematycznych w efektywnym zarządzaniu flotą.
Przydatność systemów telematycznych w efektywnym zarządzaniu flotą.
/
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Jak systemy telematyczne podnoszą efektywność zarządzania flotą samochodową? Które funkcje systemów okażą się szczególnie przydatne w okresie wakacyjnym?

Jak systemy telematyczne podnoszą efektywność zarządzania flotą samochodową? Objazdy.

Okres wakacyjny wiąże się ze spadkiem liczby samochodów poruszających się po miastach na rzecz wzmożonego ruchu na trasach krajowych i międzynarodowych. Planując letnie przejazdy trzeba wziąć pod uwagę wzrost liczby aut przemieszczających się po drogach, szczególnie w kierunkach i rejonach powszechnie uznanych za destynacje turystyczne, jak również możliwość korkowania się głównych dróg wjazdowych do letnich kurortów. Trzeba również pamiętać, że okres wakacji to czas wielu robót drogowych, które mogą wpłynąć na płynność realizacji zlecenia.  Planowanie najbardziej korzystnych tras przejazdu oraz optymalnego czasu przejazdu jest o wiele łatwiejsze przy wykorzystaniu nowych technologii.

REKLAMA

Zobacz też: Telematyka - jak znaleźć oszczędności w firmie?

„Dzięki systemom telematycznym komunikacja między kierowcą a dyspozytorem jest sprawniejsza – kierowca ma możliwość szybkiego poinformowania o korkach,  opóźnieniach czy innych trudnościach na drodze. W oparciu o takie dane możliwa jest zmiana trasy na taką, która umożliwia najszybszą dostawę towaru do wyznaczonego miejsca. W wypadku problemów, których nie da się uniknąć, szybka wymiana informacji między kierowcą a dyspozytorem umożliwi uprzedzenie klienta o ewentualnych opóźnieniach – dzięki temu można uniknąć złej oceny świadczonych usług” – zauważa Paweł Wloczek, Country Manager w firmie WebEye Polska.

Zobacz też: Jak stworzyć politykę flotową w firmie?

Jak systemy telematyczne podnoszą efektywność zarządzania flotą samochodową? Kontrola temperatury wewnątrz pojazdu

Letnie miesiące to również czas, gdy temperatury często przekraczają próg 30 stopni Celsjusza. Wykorzystanie systemów telematycznych, zapewniających wgląd w parametry dotyczące temperatury wewnątrz pojazdu, umożliwi zachowanie świeżości przewożonych dóbr. Tego typu rozwiązania mają szczególne znaczenie dla przedsiębiorstw zajmujących się przewozem produktów FMCG. System wykrywa anomalie oraz powiadamia o nich przewoźnika, który jest w stanie natychmiast zweryfikować wzrost temperatury oraz szybko na niego zareagować. Dzięki temu możliwe jest uchronienie przewożonych towarów przed zepsuciem oraz uniknięcie potrzeby ponoszenia w konsekwencji dodatkowych kosztów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak systemy telematyczne podnoszą efektywność zarządzania flotą samochodową? Monitoring stanu technicznego

REKLAMA

Pogoda, w tym zarówno wysokie temperatury, jak i charakterystyczne dla okresu letniego burze, mają również wpływ na stan techniczny pojazdu. Odpowiednia kondycja opon, sprawne hamulce, stała, dopasowana do potrzeb kierowcy temperatura wewnątrz pojazdu – to tylko kilka warunków, które należy spełnić, chcąc zagwarantować bezpieczne przejazdy. Również w tej sytuacji z pomocą przychodzą nowoczesne technologie IT, które na bieżąco rejestrują parametry samochodu.  Warto również podkreślić, że firmy opierające swoją działalność na systemach telematycznych, otrzymują dostęp do  danych w czasie rzeczywistym: umożliwia im to w razie potrzeby sprawną interwencję.

„Należy pamiętać również o tym, że okres wakacyjny, oznacza ciężki czas pracy dla kierowców. Rozwiązania telematyczne ułatwiają kontrolę pracy kierowcy oraz umożliwiają przestrzeganie dozwolonych limitów godzinowych pracy. Tym samym przyczyniają się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach” – powiedział Paweł Wloczek, Country Manager w firmie WebEye Polska.

Źródło: Materiały WebEye Polska

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Łodzi zrobią porządek z hulajnogami

Łódź chce zapanować nad hulajnogami. Źle zaparkowane, leżące na chodniku jednoślady utrudniają przejście pieszym, więc włodarze chcą uporządkować ich zwrot. Do końca maja w Śródmieściu powstanie 313 miejsc do parkowania hulajnóg - ich działania dopilnują operatorzy.

Amerykańskie cła odbiją się na polskim przemyśle motoryzacyjnym

Jak to możliwe skoro w Polsce nie produkuje się samochodów, które trafiają na amerykański rynek? Ale wartość wytwarzanych w Polsce komponentów montowanych w tych pojazdach szacowana jest nawet na 350 mln euro rocznie. O tym, co nas czeka w branży w rozmowie z PAP mówi prezes PZPM, Jakub Faryś.

Jazda na rowerze staje się ulubionym sportem Polaków

Jazda na rowerze z każdym rokiem zyskuje na popularności. Kolarstwo uchodzi za ulubioną aktywność fizyczną Polaków. Rodacy nie zadowalają się już zwykłym "góralem". Ci, którzy planują w najbliższym czasie zaopatrzyć się w dwa kołka kupują kolejny rower albo wymieniają na lepszy.

Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

REKLAMA

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

REKLAMA

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

REKLAMA