Trans Polonia: Transport intermodalny idealny dla branży chemicznej
REKLAMA
REKLAMA
W przypadku współpracy z branżą chemiczną sprzęt musi być dostosowany do przewożenia załadunku w odpowiednich temperaturach oraz na różnych platformach z uwagi na potrzebę zwiększania jego bezpieczeństwa oraz kompleksową odpowiedź na potrzeby klienta.
REKLAMA
Kluczowym wyznacznikiem jakości oferty operatora logistycznego przy przewozach chemii płynnej jest zapewnienie bezpieczeństwa ładunku. W tym zakresie wykorzystanie specjalistycznego sprzętu, tj. tankkontenerów i autocystern, spełnia bardzo ważną rolę i wspiera budowanie pozycji operatora.
Przewozy intermodalne
Przewagą przewozów intermodalnych jest w tym kontekście fakt, że załadunek przez cały proces znajduje się w jednej jednostce, która dostosowana jest zarówno do podwozi samochodowych, naczep, platform kolejowych, jak również transportu statkami. Innowacyjność, to jednak nie jedyna odpowiedź na potrzeby sektora chemicznego. Dostęp do tego rynku wiąże się z koniecznością spełnienia bardzo restrykcyjnych regulacji prawnych i formalnych oraz rynkowych.
W przypadku Trans Polonii zapewnienie ciągłości usługi, obok umiejętności sprostania wymogom konwencji ADR, potwierdzają dodatkowo certyfikaty ISO 9001:2008 oraz SQAS. Spółkę wyróżnia także fakt, że bezproblemowo przechodzi ona przez testy zakładów chemicznych, zlokalizowanych np. w Europie Zachodniej. Wiele takich podmiotów wymaga zdania przez kierowców firmy, specjalnych testów jeszcze przed wpuszczeniem na teren zakładu.
Organizacja transportu na dalekie dystanse
Przy udziale transportu intermodalnego fizyczne granice mają mniejsze znaczenie niż w przypadku bazowania na logistyce opierającej się tylko na jednej gałęzi przewozu. Pozwala to na świadczenie kompleksowych usług o zasięgu interkontynentalnym. Jednakże chcąc konkurować na dynamicznie zmieniającym się rynku, przewoźnicy muszą wykazać się umiejętnością organizacji skomplikowanych przewozów, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.
Istotne jest również dopasowywanie oferty indywidualnie do danego zleceniodawcy, a można to zrobić dzięki szerokiej analizie zapotrzebowania rynku.
Know how obejmujące wiedzę z zakresu zagadnień produkcyjnych, transportowych i środowiskowych sprawiają, że operator logistyczny jest w stanie sukcesywnie zwiększać swój udział na europejskim rynku chemikaliów oraz sprawnie reagować na zapotrzebowanie klientów. Należy ponadto zauważyć, że specjalizacja transportu wiąże się również z potrzebą zdobywania nowych kompetencji, które w praktyce przekładają się na możliwość dywersyfikacji działalności.
Trans Polonia
Wyspecjalizowanie się w organizacji przewozów intermodalnych okazuje się bowiem istotne w rozszerzaniu portfolio usług, np. w przypadku Trans Polonii o obsługę płynnych ładunków spożywczych.
Również inwestycje w nowoczesną flotę, uzasadnione sprzyjającymi prognozami dla rynku chemii ciekłej, zapewniają osiągnięcie istotnego wzrostu sprzedaży usług w obszarze transportu kombinowanego.
Na przykład w ubiegłym roku nakłady inwestycyjne Trans Polonii wyniosły 8 mln zł, a w I kwartale br. łączna wartość wydatków osiągnęła poziom 6 mln zł. Aktualnie firma posiada ponad 100 własnych jednostek transportowych, co stawia ją w gronie liderów na tym rynku usług.

REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA