REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy armator morski może być operatorem intermodalnym i konkurencją dla spedycji?

Thomas Bagge
Maersk Baltic Express
Maersk Baltic Express

REKLAMA

REKLAMA

Odpowiedzią na potrzeby klientów jest oferta połączenia kolejowego jako przedłużenie transportu morskiego. Dzięki temu można otrzymać swoje kontenery od armatora w dogodnej dla siebie lokalizacji.

Rozwój transportu intermodalnego uwarunkowany jest aktualnymi tendencjami na rynku logistycznym. Współczesny transport cechuje chęć optymalizacji łańcuchów dostaw, a tym samym próba redukcji kosztów oraz towarzysząca mu coraz częściej troska o środowisko naturalne. Odpowiedzią na te potrzeby jest oferta połączenia kolejowego jako przedłużenie transportu morskiego. Dzięki temu klienci mogą otrzymać swoje kontenery od armatora w dogodnej dla siebie lokalizacji.

REKLAMA

Dynamiczna sytuacja gospodarcza wymusiła na przedsiębiorcach konieczność wdrażania efektywnych rozwiązań. Założeniem aktywności zmierzających w tym kierunku było dążenie do utrzymania wysokiego poziomu usług, bez konieczności zwiększania kosztów. Odpowiedzią na tego rodzaju potrzeby okazał się również transport intermodalny, którego operatorem może być również armator.

Jak to robią w Maersk Line?

Na przykład Klienci naszej firmy mają możliwość skorzystania z dwóch połączeń kolejowych: Maersk Amber Express i Maersk Baltic Express, zintegrowanych z transportem morskim. Wierzymy, że przy wykorzystaniu składów całopociągowych transport intermodalny może być konkurencyjny i przejąć znaczną część ładunków od dalekobieżnego transportu drogowego. Odpowiednie połączenie różnych środków transportu przynosi ewidentne korzyści już od początku inwestycji.


REKLAMA

Transport kolejowy na dłuższych odcinkach to rozwiązanie efektywniejsze kosztowo w porównaniu do transportu drogowego. Ponadto, niweluje ryzyko utknięcia w korkach, co zapewnia terminowość dostaw, przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Powierzenie całego łańcucha dostaw jednemu operatorowi wpływa z kolei na poziom bezpieczeństwa przewożonego towaru, który w porównaniu z wieloetapowym procesem przeładunku jest zdecydowanie wyższy.

Tę gałąź transportu wyróżnia także wykorzystanie wyjątkowo ekologicznych rozwiązań. Mniejsze jednostkowe zużycie energii wiąże się z minimalnym obciążeniem środowiska naturalnego. Aspekt ten jest jednym z czynników szczególnie istotnych dla firmy takiej jak nasza, w której ekologia jest jednym z filarów działalności. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jednakże punktem wyjścia jest zawsze korzyść dla klienta. Jako armator transportujemy nadane produkty w sposób dużo bardziej wydajny i ekonomiczny, niż ma to miejsce w przypadku transportu drogowego. Dlatego zawsze staramy się dbać o relacje z operatorami logistycznymi.

Armator konkurentem spedycji

REKLAMA

Spedytorzy postrzegani poniekąd jako konkurencja, coraz częściej okazują zainteresowanie naszymi produktami w imporcie (z dostawą do terminali lądowych). Na naszą korzyść przemawia fakt, że całość usługi transportowej oferuje jeden partner, czyli armator. Tym samym eliminowana jest konieczność organizacji transportu lądowego na własną rękę. 

W odniesieniu do cen frachtu, najistotniejsza dla klientów jest atrakcyjna cenowo oferta serwisu kolejowego. W naszym przypadku przewagę stanowi możliwość dysponowania całym pociągiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoferować wyjątkowo korzystne warunki. Te mogą być przez nich przełożone na efektywne kosztowo rozwiązania i determinują rozwój przedsiębiorstwa.

Thomas Bagge, Prezes zarządu i szef regionu Europy Środkowo-Wschodniej, Maersk Polska Sp. z o.o.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA