REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Opłaty drogowe w Europie dla ciężarówek. Co kraj to obyczaj...

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Opłaty drogowe w Europie dla ciężarówek. Co kraj to obyczaj...
Opłaty drogowe w Europie dla ciężarówek. Co kraj to obyczaj...
Materiały Eurowag

REKLAMA

REKLAMA

Opłaty drogowe w Europie dla ciężarówek? Każde państwo ma swój system opłat. Jak kierowca ma się odnaleźć? Czasem wystarczy jedno urządzenie.

Opłaty drogowe w Europie dla ciężarówek to wyzwanie!

Mieliście problem po uruchomieniu polskiego systemu e-Toll? Wyobraźcie sobie teraz zatem, że jesteście kierowcą ciężarówki i musicie zrozumieć zasadę działania podobnych rozwiązań, ale działających w każdym z państw, które napotykacie na swojej drodze. To prawdziwe wyzwanie. Szczególnie że nie ma czegoś takiego jak opłata jednorodna. Czasami zależy ona tylko od ilości pokonanych kilometrów, a czasami także normy emisji spalin czy nawet konkretnego typu pojazdu.

REKLAMA

A pisząc opłaty drogowe w Europie dla ciężarówek, mamy na myśli nie tylko opłaty za drogi krajowe, ekspresówki i autostrady, ale także np. płatne przejazdy mostami czy tunelami.

Każdy kraj ma swój system. Jedno urządzenie łączy je wszystkie

Taki poziom skomplikowania mógłby przerażać kierowców i z pewnością ich przeraża. Tyle że nie w XXI wieku. Bo dziś do dyspozycji osób pracujących w transporcie kołowym pozostają systemy, które łączą wszystkie płatności, a do tego dokonują ich automatycznie. W efekcie kierowcy mogą skupić się na celu podróży i sposobie w miarę szybkiego dotarcia do niego. Opłaty dokonują się poza jego wiedzą i świadomością.

Opłaty drogowe w Europie dla ciężarówek? A do tego karta paliwowa

REKLAMA

Przykładów systemów, które realizują opłaty drogowe w Europie dla ciężarówek, jest na szczęście sporo. Jednym z nich jest chociażby Eurowag. Rozwiązania płatnicze działa w sumie w 23 krajach. A to nie koniec. Bo do dyspozycji klientów pozostają urządzenia do poboru opłat drogowych z certyfikatem EETS. I co więcej, system posiada wbudowaną ochronę przed fraudami z użyciem karty paliwowej "Fuel Guard". Oferuje zatem w pełni bezpieczne płatności za paliwo na stacjach benzynowych na całym świecie.

Eurowag rozumie potrzebę uproszczenia obsługi systemów opłat drogowych i innych kwestii związanych z kosztami. Dlatego dostarczamy naszym klientom zintegrowane rozwiązania, które sięgają od interfejsu użytkownika na portalu klienta Eurowag, aż do urządzenia pokładowego, pozwalającego kierowcom płacić za przejazdy w wielu regionach, za pośrednictwem jednego OBU – mówi Paweł Wydymus, Country Manager Polska w Eurowagu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

System do opłat za drogi w Europie i... telemetria

Systemy bezdotykowo realizujące opłaty drogowe w Europie dla ciężarówek mają jednak więcej zalet. Bo skoro w pojeździe znajduje się OBU, to automatycznie istnieje możliwość zarządzania flotą. Moduł przekazuje informacje dotyczące położenia oraz danych telemetrycznych. Poza tym pozwala też na planowanie kosztów tras. Daje bowiem możliwość wyliczenia potencjalnych opłat drogowych, które zostaną pobrane z systemu pokładowego. To może pomóc firmom transportowym w obniżeniu kosztów i jednoczesnym lepszym planowaniu cen usług.

 

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

REKLAMA

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

To już pewne: będą zmiany w cenach za badania techniczne pojazdów. Co czeka kierowców i stacje kontroli pojazdów

Jak informuje resort, jeszcze w grudniu 2024 roku złożono wniosek o wpisanie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Ma ona na celu całkowitą rewolucję w opłatach za badania techniczne samochodów i innych pojazdów.

REKLAMA

Samochód w firmie. Teraz Ford Transit we flocie Truck Care: 20 modeli z zabudową izotermiczną na wynajem krótkoterminowy

Truck Care firma oferująca kompleksowy wynajem pojazdów użytkowych zdecydowała się na powiększenie swojej floty wynajmu krótkoterminowego o kolejne Fordy. Tym razem wybór padł na 20 Transitów z zabudową izotermiczną. Zamówione samochody trafią do oferty najmu krótkoterminowego.

Cyfrowe prawo jazdy: nadchodzą rewolucyjne zmiany dla kierowców w UE [Nowe przepisy]

Będzie cyfrowe prawo jazdy. Nadchodzą rewolucyjne zmiany w przepisach dla kierowców UE. Utrata prawa jazdy w jednym państwie rozciąga się na całą Unię Europejską. 17-letni kierowcy będą jeździli z opiekunami. Początkujący kierowcy otrzymają wyższe kary za łamanie przepisów. Co jeszcze się zmieni? Kiedy nowe przepisy wejdą w życie?

REKLAMA