REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Opłaty drogowe w Europie dla ciężarówek. Co kraj to obyczaj...

Opłaty drogowe w Europie dla ciężarówek. Co kraj to obyczaj...
Opłaty drogowe w Europie dla ciężarówek. Co kraj to obyczaj...
Materiały Eurowag

REKLAMA

REKLAMA

Opłaty drogowe w Europie dla ciężarówek? Każde państwo ma swój system opłat. Jak kierowca ma się odnaleźć? Czasem wystarczy jedno urządzenie.

Opłaty drogowe w Europie dla ciężarówek to wyzwanie!

Mieliście problem po uruchomieniu polskiego systemu e-Toll? Wyobraźcie sobie teraz zatem, że jesteście kierowcą ciężarówki i musicie zrozumieć zasadę działania podobnych rozwiązań, ale działających w każdym z państw, które napotykacie na swojej drodze. To prawdziwe wyzwanie. Szczególnie że nie ma czegoś takiego jak opłata jednorodna. Czasami zależy ona tylko od ilości pokonanych kilometrów, a czasami także normy emisji spalin czy nawet konkretnego typu pojazdu.

REKLAMA

A pisząc opłaty drogowe w Europie dla ciężarówek, mamy na myśli nie tylko opłaty za drogi krajowe, ekspresówki i autostrady, ale także np. płatne przejazdy mostami czy tunelami.

Każdy kraj ma swój system. Jedno urządzenie łączy je wszystkie

Taki poziom skomplikowania mógłby przerażać kierowców i z pewnością ich przeraża. Tyle że nie w XXI wieku. Bo dziś do dyspozycji osób pracujących w transporcie kołowym pozostają systemy, które łączą wszystkie płatności, a do tego dokonują ich automatycznie. W efekcie kierowcy mogą skupić się na celu podróży i sposobie w miarę szybkiego dotarcia do niego. Opłaty dokonują się poza jego wiedzą i świadomością.

Opłaty drogowe w Europie dla ciężarówek? A do tego karta paliwowa

REKLAMA

Przykładów systemów, które realizują opłaty drogowe w Europie dla ciężarówek, jest na szczęście sporo. Jednym z nich jest chociażby Eurowag. Rozwiązania płatnicze działa w sumie w 23 krajach. A to nie koniec. Bo do dyspozycji klientów pozostają urządzenia do poboru opłat drogowych z certyfikatem EETS. I co więcej, system posiada wbudowaną ochronę przed fraudami z użyciem karty paliwowej "Fuel Guard". Oferuje zatem w pełni bezpieczne płatności za paliwo na stacjach benzynowych na całym świecie.

Eurowag rozumie potrzebę uproszczenia obsługi systemów opłat drogowych i innych kwestii związanych z kosztami. Dlatego dostarczamy naszym klientom zintegrowane rozwiązania, które sięgają od interfejsu użytkownika na portalu klienta Eurowag, aż do urządzenia pokładowego, pozwalającego kierowcom płacić za przejazdy w wielu regionach, za pośrednictwem jednego OBU – mówi Paweł Wydymus, Country Manager Polska w Eurowagu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

System do opłat za drogi w Europie i... telemetria

Systemy bezdotykowo realizujące opłaty drogowe w Europie dla ciężarówek mają jednak więcej zalet. Bo skoro w pojeździe znajduje się OBU, to automatycznie istnieje możliwość zarządzania flotą. Moduł przekazuje informacje dotyczące położenia oraz danych telemetrycznych. Poza tym pozwala też na planowanie kosztów tras. Daje bowiem możliwość wyliczenia potencjalnych opłat drogowych, które zostaną pobrane z systemu pokładowego. To może pomóc firmom transportowym w obniżeniu kosztów i jednoczesnym lepszym planowaniu cen usług.

 

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

REKLAMA

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. 2 000 zł mandatu i 15 punktów karnych

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. Kiedy zaczną działać nowe systemy RedLight? Gdzie zostaną rozlokowane? Jakie mandaty obowiązują w przypadku przejazdu na czerwonym świetle?

Chińskie samochody podbijają rynki – teraz także polski, Czy decyduje tylko cena

Chińskie auta nie bez powodu są znacznie tańsze od europejskich. Oczywiście chodzi tutaj przede wszystkim o zdobycie rynku, a najlepszym argumentem do tego jest przystępna cena. Dla nabywcy zresztą przyczyny są najmniej ważne, liczy się dobra cena.

REKLAMA